Izvršni direktor kompanije Take-Two, Strauss Zelnick navodi da je samo pretpostavka da će razvoj sledeće generacije igara zahtevati daleko više novčanih sredstava i da će biti daleko komplikovaniji nego što je to trenutno slučaj. Zelnick tvrdi da Take-Two ne očekuje pojavu dodatnih troškova kada je reč o očekivanim novim konzolama. Naprotiv, on smatra da će razvoj sledeće generacije igara biti daleko jednostavniji naglašavajući da mnogo toga zavisi i od samih tehnologija koje će pratiti i isporučivati se sa novim igrama.