Kompanija Red Hat planira da se usredsredi na unosno tržište za međusoftver za slanje poruka na kojem trenutno dominiraju IBM i Tibco. Red Hat je predstavio Enterprise MRG, platfortmu za koju navodi da će omogućiti aplikacijama da komuniciraju radikalno brže nego što je to moguće kada je u pitanju vlasnički softver. Međusoftver za slanje poruka se najviše koristi za povezivanje aplikacija i softverskih komponenti u visoko propusnim okruženjima u kojima je imperativ što manje kašnjenje. Red Hat-ov sistem za slanje poruka koristi AMQP open standard za slanje poruka i nudi garantovana vremena odziva koja aplikacijama i transakcijama omogućavaju visoke brzine.