Kompanija Red Hat, Linux distributer objavio je da je u poslednjem kvartalu ova kompanija zabeležeila rast prihoda, ali da je profit opao za 25%. Za završni kvartal svoje fiskalne 2007-me godine koji je završen 28-og februara, kompanija Red Hat je prijavila rast prihoda od 41% odnosno $111.1 miliona. Ali kompanijini neto prihodi su opali na $20.5 miliona ili 10 centi po akciji u odnosu na $27.3 miliona ili 13 centi po akciji koliko su iznosili godinu dana ranije. Neto prihod kompanije je opao zbog povećanja operativnih troškova koji su se uvećali sa $45.6 miliona na $77.1 milion. Deo ovih troškova je otišao i na kupovinu kompanije JBoss u mesecu junu.