RIAA je napustila svoj slučaj protiv žitelja Čikaga Paul Wilke-a, a dve strane su se dogovorile da obustave postupak. Slučaj Elektra protiv Wilke-a je vredan pažnje jer je tuženi energično osporio sve tvrdnje RIAA, pokrenuvši parnicu protiv muzičke kompanije. Wilke je optužen za uobičajeni prekršaj kada je RIAA u pitanju. Razmenu muzike preko P2P mreže. Umesto da se odluči na poravanje kao što su mnogi drugi uradili Wilke je poricao prekršaj. On je tvrdio da nije Paul Wilke naveden u tužbi i da nikada nije koristio aplikaciju za razmenu fajlova. Njegov argument je bio da RIAA nema dovoljno dokaza protiv njega da bi nastavila suđenje.