Korisnici BlackBerry-ja neće morati da se odreknu slanja poruka zahvaljujući dogovoru o isplati 613 miliona dolara između RIM-a i NTP-a. RIM se složio da plati nadoknadu kako bi NTP odustao od tužbe zbog narušavanja patenta. Pored ovoga, RIM je dobio trajnu licencu za korišćenje NTP-ovog IP-a. Najveći broj analitičara će sigurno tvrditi da se RIM izvukao prilično lako. Kompanija je već platila 450 miliona dolara tokom pokušaja poravnanja iz 2004. godine koji se završio neuspešno. Sada treba da plati još samo 162.5 miliona dolara i dobiće stalnu licencu za korišćenje NTP-ove tehnologije. NTP je prošle nedelje zahtevao da sudija zabrani rad RIM-ovom BlackBerry servisu. Sudija je kritikovao obe kompanije zato što su dozvolile da se ovaj slučaj toliko otegne.