Prema tvrdnjama nezavisnih istraživača, jedan od vodećih antivirus programa Kaspersky ima sigurnosnih propusta. Naime napadač bi mogao da mail-om pošalje fajlove koji za ekstenziju koriste ‘.cab’ i tako ugroze sistem koji napadaju. To je ekstenzija koju inače koristi i Microsoft za objedinjavanje kompresovanih instlacionoh fajlova. Dok Kasperski analizira jedan ovakav fajl ranjiv je putem SMTP protokola koji se koristi za e-mail, web HTTP-a ili FTP-a. Pogreška koju je Kasperski napravio u svom programu identična je onoj koju je napravila i konkurentna firma Sophos u avgustu ove godine. Symantec, proizvođač Norton AntiVirus-a, je odmah reagovao šaljući update baze virusa svojim korisnicima, a Kaspersky Lab još nije dao nikakav zvaničan komentar. Verujemo da će propust biti brzo saniran.