Prema informacijama frustriranih korisnika najnovija 3.1 verzija internet pretraživača Safari kompanije Apple isporučuje veoma loše performanse a često dolazi i do njenog kraha na računarima na kojima je instaliran Windows XP operativni sistem. Uprkos višemesečnom beta testiranju očigledno je da Safari 3.1 za XP nije doveden do savršenstva. Apple je izdao Safari 3.1 prošle nedelje nakon serije pozitivnih komentara vezanih za ovaj pretraživač. Update-ovani pretraživač karakterišu poboljšani alati za pretragu, podrška za širok opseg novih HTML specifikacija kao i unapređena sigurnost.