Samsung i Kodak su se dogovorili da pregovaraju o poravnanju vezano za probleme sa patentima za digitalne foto-aparate. Ovi pregovori bi na kraju mogli da iznedre dogovor o međusobnom licenciranju. Kodak je prvi podigao tužbu pred američkom federalnom trgovinskom komisijom optužujući Samsung da je prekršio patent ove kompanije. Kodak je tražio od komisije da donese odluku prema kojoj će se zabranjivati prodaja proizvoda koji krše patente. Prema trenutnoj situaciji, dogovor se kreće u pravcu toga da će Samsung isplatiti određenu odštetu Kodaku a da će nakon toga biti napravljen dogovor o međusobnom licenciranju.