Dve poznate kompanije, Samsung i Pentax, danas su objavile odluku o udruživanju snaga u proizvodnji digitalnih DSLR fotoaparata. Videćemo šta će biti od svega toga pošto je i ranije bilo sličnih pokušaja. Sony i Konica Minolta su pokušali da zajedničkom koorporacijom dođu do tehnološkog unapređenja postojećih fotoaparata, ali kako naš narod kaže gde ima mnogo babica, kilava su i deca. Prema ovom izveštaju Samsung je dao inicijativu za ovu saradnju pošto za sve ove godine postojanja nije napravio ni jedan DSLR digitalni fotoaparat. Neki će reći konačno su se setili da naprave i klasičan fotoaparat. Očigledno nisu smeli sami da se upuste u to pa im je trebao strateški partner sa dosta iskustva. Nadajmo se da će ovaj brak između Samsung-a i Pentax-a imati bar nekoliko dobrih potomaka.