logo
Redakcija

Samsung investira u WiMAX

16.12.2005. @ 12:23   #Novost

Samsung-ovo odeljenje za investiranje, kompanija Samsung Ventures America, je postalo najveći investitor u izradi novih čipova koji su po specifikacij WiMAX standarda za bežični prenos digitalnog signala. U poslednjoj turi prikupljanja novca, koji će biti investiran u razvoj novih čipova, je inkasirano 20 miliona američkih dolara. Ova investicija će značajno ubrzati proces razvoja i približiti WiMAX tehnologiju ka finalnom proizvodu. Kompanija Beceem Comunications je osnovana 2003. godine u silikonskoj dolini da bih ponudila komponente za bežične mreže. Kompanija je učestvovala u definisanju IEEE 802.16e standarda i član je WiMAX foruma. Novi standard će otvoriti brojne mogućnosti za zaradu, što svetske kompanije nikako neće propustiti.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan