logo
Redakcija

Samsung nadmašio Apple u marketingu

15.03.2013. @ 07:30   #Novost

Uspehom Galaxy S i Galaxy Note franšize, Samsung Electronics je dokazao da je reklama jednako važna kao i kvalitetan proizvod. Naime, Samsung je nadmašio Apple kao kompanija koja je uložila više u marketing u SAD u toku prošle godine pri čemu je Samsung uložio velikih $401 milion u svoju marketinšku kampanju dok je Apple uložio $333 miliona. Količina novca koju je Samsung bio spreman da uloži u marketing se očigledno isplatila obzirom da je ova kompanija uspela da nadmaši Apple kao vodeći proizvođač smart telefona i vrhunski igrač u industriji. Obzirom da je tržište smart telefona kompetitivnije nego ikada, novac koji se uloži u reklamu je veoma važan.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan