Samsung je imenovao novog šefa svog dizajnerskog tima i to manje od mesec dana nakon što se Galaxy S5 pojavio u prodaji, a ove promene nagoveštava da je kompanija konačno ozbiljno shvatila negativne kritike sa kojima se godinama suočava. Ono što je najlošije ocenjeno jeste sam dizajn Galaxy S5, a najveća kritika odnosi se na plastiku koja čini da vrhunski S5 izgleda kao bilo koji uobičajeni Samsung telefon, a ne kao prestižni model. Na mesto novog šefa dizajnerskog tima postavljen je Min-hyuok Lee, koji je zamenio dosadašnjeg šefa ovog tima, Dong-Hoon Chang-a.