Budućnost kompanije Samsung u velikoj meri zavisi od toga da li će pobediti Apple na tržištu mobilnih uređaja, naglasili su čelnici ove kompanije 2012. godine, što je otkriveno u toku sudskog procesa koji se odvija između dva proizvođača. Tom prilikom prikazan je interni Samsung-ov dokument u kojem se navodi da je glavna meta kompanije Samsung bio Apple, te da je glavni cilj pobediti ovog proizvođača, što je bio deo njihove strategije opstajanja na tržištu. U dokumentu je takođe navedeno da je potrebno preuzeti korisnike Apple proizvoda i stvoriti lojalnost brendu koji Apple trenutno uživa od strane korisnika njihovih proizvoda.