Samsung Electronics je najavio da će uložiti oko $14.7 milijardi u izgradnju novog proizvodnog postrojenja za proizvodnju čipova u Južnoj Koreji. U zvaničnom saopštenju kompanije navodi se da će izgradnja početi sledeće godine te da je otvaranje planirano za 2017. godinu. Kwon Oh Hyun, potpredsednik i izvršni direktor Samsung Electronics, u svom saopštenju navodi da će njihovo investiranje u novo proizvodno postrojenje biti od velikog značaja kada je reč o oblikovanju budućeg poslovanja kompanije Samsung u polju razvoja i proizvodnje poluprovodnika.