Izvršni direktor SAP Henning Kagermann javno je priznao da je njihovo odeljenje neovlašćeno preuzelo materijal kompanije Oracle. Međutim, on je u odbranu svoje kompanije naveo da i pored toga što je SAP odeljenje na neadekvatan način preuzelo neki materijal od Oracle-a, taj materijal je bio samo sa korisnike odeljenja a nikako za SAP korisnike ili SAP. Problem je nastao zbog ograničenja ovlašćenja, jer kad odeljenje jedne kompanije ima licencu da obezbeđuje korisničku podršku odeljenju druge kompanije, nastaje problem kada je potrebno pronaći način kako da se te dve kompanije odvoje.