logo
Marko

Sapphire Radeon HD 2900Pro 512MB GDDR3

14.01.2008. @ 04:43   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Extra graficka za ove pare,kosta ko 8600gts,a dvaput je bolja od nje!!! +:Cena,performanse

5 komentara

tenel
08.04.2008. @ 00:39 #97a4df1e

820 i 981 i smorio sam se.Jos mu nisam nasao maximum za memoriju.Sa ovim frekvencijama sam ostvario 26% poboljsanja performansi.Crysis,CoD 4 Modern warfare,Assasin's creed sve na high.Prva 2 ne rade 100 % tecno.Oseti se da fali koj frame,ali nema vidljivog seckanja.I to sve sa 2 gb rama.Osecam da bi i sa 4 radilo besprekorno.2900 xt u inostranstvu kosta 100 e vise,a ima slabije performanse nego ova kad se overklokuje.Jedino to napajanje.....Inace svaka preporuka +:izuzetne sposobnosti overkloka,sjajne performanse -:mnogo trosi struje bez 600 w ne razmisljajte ako hocete da budete sigurni.Na kutiji pise 550w min

tenel
08.04.2008. @ 00:48 #084bf1b8

inace karta je SLI i u slucaju da koristite 2 treba min 750 w Nije 2 puta bolja od 8600 gts,ali definitivno je bolja i bez overkloka. Ima usisivac od kulera koj na 100% tako i zvuci i radi,ali sva sreca nikad ne prelazi 30 % masivna je i izgleda mocno i 2900 xt je samo overklokovana ova.Postoji mogucnost da se ova flashuje na 2900 xt.Treba skinuti nove biose i jos nesto uraditi.nisam ulazio u to detaljnije.

tenel
08.04.2008. @ 02:02 #9702ec07

i konacno je stala na enormnih 833 i 1053(2106) Stabilna frekvencija 820 i 1017(2034) , 27,38% poboljsanja

koki
08.04.2008. @ 02:31 #78cd9983

Je li ovo 512-bitna , kao sto pise, ili 256-bitna kartica. Meni se ipak cini da je ovo drugo... -:nedoumica

tenel
08.04.2008. @ 17:45 #f7b79bbe

kartica je 512 bitna I imam ispravke : Ono kako sam opisao da rade odredjene igre je BEZ overclocka.Sa overclockom rade 100% tecno kao da ih igram na low.I sproveo sam merodavnije testove gde nije ukljuceno testiranje CPU-a koji ne zavisi od clocka kartice.Time sam dobio rezultat od 33,9 % poboljsanja performansi.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan