logo
Mr. X

Sapphire Radeon HD 3850 512MB GDDR3

24.01.2009. @ 11:39   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Na tržištu se u zadnje vrijeme mogla naći varijanta sa aluminijumskim hladnjakom koji ne pokriva memoriju, sa plavim PCB-em. Ova varijanta ima sporije memorijske čipove - Qimonda 1.4ns koji rade na 1400MHz (default za 3850 je 1.0ns na 1650MHz). Kartica overclockom dostiže ove default vrijednosti, ali....opet ostaje utisak da ste ostali zakinuti. Što se upotrebe tiče - kartica je sjajna. Pravi praznik za oči, ako imate manji monitor ili ne pretjerujete sa rezolucijom. +:Cijena, performanse -:Brzina memorije

4 komentara

Ljubisa
24.01.2009. @ 15:09 #99994815

Ja samo sto sam kupio i ne izgleda nista NI SLICNO kao na ovoj slici. Veci ventilator bez ove plastike... Da mi u win win nisu nesto uvalili ?

milan
27.02.2009. @ 19:04 #78f6400c

I ja sam uzeo ovu graficku ali isto ne izgleda ovako!!! Dobra graficka za ove pare!!!

Miloš
24.08.2010. @ 16:45 #a815df7e

Ja sam prezadovoljan, ali u pravu su ljudi . Meni programčić pokazuje da radi na 700mgh. COD6 gura na max. rezoluciji tako da nikakvih problema i seckanja nisam imao. Imam je od 2008. Nešto razmišljam da uparim još jednu takvu sa njom ali nema je u prodaji. +:Negreje se i radi na kineskom napajanju verć dve godine

Miloš
24.08.2010. @ 16:45 #6d7bc009

Ja sam prezadovoljan, ali u pravu su ljudi . Meni programčić pokazuje da radi na 700mgh. COD6 gura na max. rezoluciji tako da nikakvih problema i seckanja nisam imao. Imam je od 2008. Nešto razmišljam da uparim još jednu takvu sa njom ali nema je u prodaji. +:Negreje se i radi na kineskom napajanju verć dve godine

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan