logo
marko

Sapphire Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

27.10.2009. @ 17:43   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Imam je nekih mjesec dana, odlična je, sve igre gura na maximum osim crysisa jer on zahtjeva malo više memorije, nečuje se, ima dobro hlađenje, clockirana je do kraja, prije sam imao hd 2400 pro koji je živi užas. tko ima matičnu s agp ovo mu je best buy, neće se razočarati.....ogromna je kartica pa je ok ako imate malo veće kučište, ja sam je jedva ugurao

23 komentara

.....
06.11.2009. @ 13:40 #3a4706fd

kolika je maksimalna rezolucija????dali zna neko???ovde pise 2560x1600,a kod mene je 1280x1024

Mirko
06.11.2009. @ 15:44 #7348bc93

Kod tebe je isto maksimalna rezolucija 2560x1600 na grafičkoj, a 1280x1024 ti je maksimalna na monitoru, tako da ti monitor ne dozvoljava veću rezoluciju...

marko
06.11.2009. @ 19:39 #ade1df12

za veću rezoluciju moraš imati veći zaslon ili tv, meni je maximalno 1440x900 jer imam takav monitor. Skinite drivere sa atijeve stranice ne sa sapphirove, iako je catalyst 9.10 whql driver za pci-e kartice isto radi i na agp, i što je još bolje dobio sam malo na performansama u igricama.

marko
07.11.2009. @ 00:35 #a58b4da6

Ja sam ovu karticu platio nekih 120e prije dva mjeseca, na fanu nema sapphirovu naljepnicu nego ati i takt joj je 1670, podržava dx 10.1 ovo ostalo je isto......

Sasa
01.12.2010. @ 11:04 #88ef2976

Kartica je odlicna nemam zamerki na nju samo moja nije Saphire nego Crossfire i ima RAMDAC 800MHZ odlicna je ko god je uzme nece se pokajati Crysis igram na maximum bez problema nezapinje mi nimalo +:ODLICNA -:NEMA ZAMERKI

darko
15.12.2010. @ 16:28 #64113609

1680x1050 , jako dobra, sa tim 20 inc monitoron crysis igram na max, samo gta 4 na medium, jer na max malo oce da zasece.

Sale
27.01.2011. @ 00:33 #afb8db07

Ja imam procesor Intel Celeron D 2,8 ghz i 1,5 ram memorije,da li sa ovom karticom mogu da guram Craysis GTA i slicne igre?Jel moze kinez kao napajanje?

vlado nk
08.02.2011. @ 23:53 #7a88f170

Naravno da mozes da guras te igre,koliko ti je napajanje?Mislim da moze bez problema.Pozdrav!!!! -:ne znam

Slash
03.09.2011. @ 23:45 #61d3678e

E ljudi, sa kojim procesorima je uparujete, mislite li da ce pentium D (dual core 4MB L2 cashe) na 3.75GHz zadovoljiti ovu azdahicu. Ja sa 4650 poredjenja radi igram crysis na 1280*720 na high/medium (winXP). Ovaj moj pentium d je stvarno jaka masina ali me je razocarao u crysis 2 jer sa P4 na 3.0 i ovim imam priblizno isto frejma... ali mislim da je to go grafike jer je ona non stop u full loadu (tako kaze GPU-z)... ako neko ima neko opsirnije objasnjenje evo email slashdance007@gmail.com... Poz i svako dobro +:Sirova snaga -:Videcu kad je uzmem

Nemanja
10.10.2011. @ 14:05 #607258ea

E ljudi , zanima me posebno , dal treba neka posebna konfiguracija za ovu graficku ? posto je AGP , imam malo stariju ( al ne losu masinu ) CPU 3.06GHZ,2GB rama ...Do sad sam radio na Ati 9600 , ali posto ona ne podrsava piksel shader 3 , zbog novih igara ( realno samo Pes2012 ) ocu da "ponovim" komp za male pare... Pa bi voleo neku malu pomoc oko ovoga...

Naughty boy
25.10.2011. @ 23:20 #ff729663

Netreba,samo gledaj da nadjes malo bolji procesor,neki dual core,ja sam imao taj sto ti imas trenutno,ali dobar je i on,samo gledaj nesto bolje da nadjes E5500 je dobar procesor ;) +:Jaka graficka,tera i dan danas mnoge igre na high podesavanjima -:Nema dileme

ilija
03.12.2011. @ 19:16 #30fcef5b

Da li ce da radi ovo na mojom masini( CPU 3.0 GHz, 2 Gb RAM)???????

pIII
24.12.2011. @ 00:32 #ed300c3b

@ilija Nema mnogo veze sa brzinom procesora, samo obezbedi jako napajanje minimum 550W ali bolje je da bude vise pogotovo ako imas vise uredjaja nakacenih na mashinu! Takodje treba obratiti paznju na to sto nece da radi na pojedinim maticnim plocama! +:SKORO SVE + -:treba extremno jako napajanje, vuce struju k'o azdaha!

mili
11.01.2012. @ 01:52 #7d71f88d

pozzz. narode da li neko moze da mi kaze da li ova graficka moze na moj komp. ploca je stara asus p4s-x socket 478 procesor intel pentium 2.8GHz RAM 2GB ddr1 da li moze u opste da radi posto je 4x AGP slot na maticnoj

mgrt
12.03.2012. @ 22:23 #0407bcb5

Pozdrav ljudi! Hocu da iskoristim staru mahinu posto mi mladji brat postaje gejmer. Kako ce se ova grafa ponasati na ploci GA-8I865G775-G, CPU P4 Celeron D 3.06Ghz i DDR1 2512Gb? Unapred hvala ;)

Nikola
12.11.2012. @ 18:15 #8a443b61

Da li bi mogla da radi na mom kompu: Maticna: Gigabyte GA G31M-E2C CPU: Intel Pentium 4 2.8 GHz (imam i Intel Celeron E1200 1.3 GHz) RAM: 2 GB DDR2 Napajanje: 500 W Komp kupljen 2008 nov.

Nikola
12.11.2012. @ 18:17 #da70d73c

Samo ispravka od prethodnog komentara. Procesor nije Intel Celeron E1200 1.3 GHz, nego od 1.6 GHz.

mahir
24.01.2014. @ 18:45 #41d4bc3d

kako da prikljucim ovu graficku.

darko
11.02.2014. @ 17:30 #9ddf511b

Poz momci dali moze brzi odgovor kupio sam graficku ovaku agp dali moze na gigabayte ga-mf3 plocu ima i 8 pinsko napajanje grafika. . .sve sija samo nece sliku da pokaze. . unapred hvala

Vorai
23.01.2015. @ 01:34 #150b13e0

Moj prikljucak je VGA, ali slot jeste AGP, stoga da li ce raditi na mom kompu ili ne? +:kazu jeste -:ne znam

Maxx
23.01.2015. @ 15:27 #c663aaab

Ako ti je slot na maticnoj AGP i grafika isto AGP, onda nema sta da se razmisljas, postoje AGP i PCI slotovi za grafike koji se fizicki razlikuju po obliku i broju pinova..(AGP ne moze na PCI i obrnuto) Takodje ti treba napajanje sa 6-pina za ovu grafiku, mada je poprilicno prevazidjena...

Maxx
23.01.2015. @ 15:30 #d266be24

Pardon, 8-pina

Maxx
23.01.2015. @ 15:33 #82e01523

Moze na tu maticnu, ako ne daje sliku probas da resetujes cmos, proveris da li je lepo nalegla u slot, malo izduvas slot od prasine... Ponekad i upali fora da je izvadis i da probas da pokrenes komp bez grafike, pa da je onda vratis i probas opet..

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan