logo
oblak

Sapphire Radeon HD 3870 512MB GDDR4

22.01.2008. @ 12:09   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

ko ima imalo dileme oko "koju grafiku " neka uzme ovu stvarcicu jer ista jede zivu decu... posto je krajzis neki bencmark reci cu samo da se ovakartica mnogo bolje ponasa od raznoh gts-ova ... +:crvene je boje....i ati je -:dva slota....

19 komentara

giga
25.01.2008. @ 17:33 #449426aa

nijedan 8800 nepostoji po ceni do 200e ,mozda su malo brzi ali i cena je veca .... ali ,, cuveni ,, 8800 ultra,, od preko 400e pada pod 3870 u krossfire rezimu ( a i od mnogo jeftinijeg mladjeg brata 3850 ) cija je cena ispod 400e za par,elem ATI je napravio fenomenalnu ,pristupacnu seriju za sve nas obicne smrtnike a to pokazuju sve preporuke stranih sajtova ... razvedri se Oblace ti si u pravu .... crvene je boje i ATI je +:odnos cena - kvalitet .... pun pogodak

ACACAR
27.01.2008. @ 18:47 #fef07710

Nema dileme, najbolja graficka karta za sve potrebe do najjacis igara. GeForce8800 je obicna igracka u poredjenju sa Sapphire HD3870 sa 512MB DDR4. Najbolja preporuka.

acaDBL
28.01.2008. @ 15:31 #f504ecbe

Nemoj da lupas kad ne znas. Nvidia je oduvek bila bolja za igrice. 8800GT je mnogo bolja od ove, a neznatno je skuplja. Ako ne verujete pogledajte test. http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html?modelx=33&model1=859&model2=722&chart=318

GrappoloIN
30.01.2008. @ 17:47 #d9b950b9

Dobili smo na lager par ovih VGA i mogu samo reci da smo svi u timu odusevljeni.Chieftc-ovo napajanje od 400W bez ikakvih problema pokrece i gura ovu VGA. Prilikom uporedjivanja ove i 8800GT svi sm ose slozili oko sledece stvari: nVidia je uvek davala preporuku cene koja je za 4.5-8.3% veca od Radeon-a.Za Wide screen monitore bolje se pokazala 3870,dok kod obicnih 4:3 monitora, bolja je bila 8800GT. Radeon svoj nedostatak chipovanja kartica nadoknadjuje DDR4 memorijom,dok je nVidia u chipovanju kartica dosta ispred Radeon-a!Kad nVidia bude izbacila VGA sa DDR4 mem,Radeon ce sigurno odgovoriti sa brzom mem (DDR5?! ili...) ,i rat ce se i dalje nastaviti ...ko je bolji?!! +:Sjajna stvar

milan
12.02.2008. @ 10:58 #a47cfee0

ako hoces da se igras uzmi nvidia ako hoces stvarno da koristis racunar za nesto korisnije uzmi ati!!!!! bolji softver vise sp,vise boja bolje hd mogucnosti!!! P.S. nijedna radna stanica u boljim institucijama ne koristi nvidiju....

Nikola
09.03.2008. @ 08:53 #dff523f2

Evo amd je najavio ati hd 4000 seriju,neke kartice imaju GDDR5 memoriju..pogledajte :) http://www.nordichardware.com/news,7356.html nego...zanima me jel ova kartica bucna? planiram da je uzmem...

Edgar
15.03.2008. @ 11:43 #61c7531a

Re Igraci: nVidia default = Performance, ATi default = Quality (i necu da se raspravljam oko toga bilo bi bestpotrebno) Re Buka: Cooler u Idle 5-15% 47 Stepeni, Necuje se. Power: CoolerMaster PCAP 550w, 3xHDD, 2xCD/DVD Burners, Theatrix (65w), 5200+ (65W) i ova karta 70% opterecenja 4% gubitak na +12V (11.94V) ima tu jos ponesto USB opreme sto se napaja sa racunara ali to nije problem. Ista Konfiguracija sa x1950Pro je znala da resetuje Racunar kada povuce struje u igrama +:Ostrina Slike, HDMI (bez problema), Realnost Boja, Potrosnja -:Dok Saphire nije sredio Bios malo se bagovala ali to je sada OK sa 8.3 drajverom

Edgar
15.03.2008. @ 11:53 #696ed027

Umalo zaboravih za one kojima smeta dva Slota neka se pomuce i nadju http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD3870Toxic

Nikola
21.03.2008. @ 09:39 #6502a8a1

Evo i jedan jedini klip sa youtube :) http://www.youtube.com/watch?v=SScVluzvKJU

Tocak
02.05.2008. @ 11:08 #50792db8

Ati ima sve prednosti za danasnje potrebe,i ne vidim zasto bi neko uzeo 8800gt?Da bi dobio 5 fps vise u glupoj i retardiranoj igrici Crysis?E onda taj neko ne zna sta znaci zivot.Svi testovi koje nalazite po netu su relativna ocena onog ko ih pravi,i ne mora da znači da je taj neko u pravu.Ja cu da uzmem ati 3850,i to je sasvim zadovoljavajuce rešenje za narednu godinu.A vi obozavaoci 8800gt,bolje priznajte da je ati za korak ispred. +:Cena,kvalitet

Bogda
08.05.2008. @ 16:48 #e65b4b6d

8800gt nije uopste mnogo jaca od ove radeonke. Jeste da sam veliki zaljubljenik u nvidia kartice ali ova je potpuno promenila moje misljenje. Za performanse nemam reci Crysis 1280 Max detalji i fura bez problema. Best buy +:Cena, performanse

Dovla NS
27.06.2008. @ 00:10 #9a6ab0d7

Ljudi za te pare takva kartica. Do sad sam uvek imao g-force, ali sad nameravam da uzmem ati-ev pulen. Vi koji ste napaljeni na g-force 8 seriju bolje da cutite da vam se ljudi nebi smejali... 8 serija je stara godinu dana, a HD serija tek pola godine. HD 3780 je brza od 8800gt. 9800GX2 je za nijansu brza od HD 3780 X2, a zato 100 evra skuplja. Pa vi malo razmislite sta je prednost HD serije u odnosu na G-force 8 i 9 seriju... HD 3870 BEST BUY...

Milton
12.08.2008. @ 18:10 #05d517c5

Samo neko ko je pao s kruške može da napiše kako je ATI za sirotinju raju. Koliko je tek "bogat" momak koji se zaluđuje igrama (pardon, igricama), i to onom najbudalastijom - Crysis? On ne zna da je ATI kanadski izum i da je uvek imao bolju sliku, izradu i ugled u svetu od populističke nVidije, koju koriste, deset godina, i "no name" firme!!! Svi profesionalci i televizijske svetske kuće koriste ATI, naravno. Žalosno je da mladi ljudi ništa ne čitaju, osim što bulje u stupidne "igrice", zato ništa i ne znaju. +:Visoka ocena, dobra cena -:Nisam primetio

i7
26.08.2008. @ 02:22 #c315d504

Svako zna sta mu najvise odgovara, nekome je to nVidia a nekome AMD-ATI, konflikta je uvek bilo, ima a i bice, kako kaze narod, svaki ciga svog konja hvali. @ Milton, nemas prava da govoris tako o mladima, nisu svi zaludni, ima i onih sto ''citaju'', sto ti kazes.

cema
19.09.2008. @ 08:19 #bfed7a28

ova grafa je super...toliko... samo mi nije jasno kako vas ne mrzi da se svadjate stalno oko ati-nvidia ili amd i intel... nebitno je dobri su i jedni i drugi ja se licno bavim video montazom i produkijom medija i ova grafa mi u potpunosti zavrsava posao bitno je da vidim na prozoru u realnom vremenu video dok ga editujem a to sam mogao i sa 1900gt saphire i sa asus nvidia 6800gt i sto bi se sad stavljano na neciju stranu nije mi jasno kad lepo rade i jedni i drugi naravno uvek sam gledao da sto jeftinije prodjem a da dobijem sto bolji kvalitet...

goxi
13.10.2008. @ 14:38 #7d0ed5ec

Trazio sam skoro pa bilo koji radeon hd3870 sa ddr4 memorijom i nema , pa nema ... danas nazovem Lithium OC house ... kad oni kao imaju ovu jednu ... ja reko sad kad mi zabode sa cenom ... a ono 8200 dinara. Auuu ... pa nisam mogao da nadjem nista ispod 9 000 dinara i to za isti radeon sa ddr3 memorijom. Strasno :) Sutra mi stize. +:performanse , jeftina -:jedva nadjoh

Mickey
27.02.2011. @ 13:22 #3ee2ff59

Potrebna mi je još jedna ista jer imam Crossfire ploču.Hvala unapred. +:Imam,prezadovoljan,treba mi još jedna ista -:Ako ko ima javite

Darko
11.12.2011. @ 23:26 #edfa27b4

Ja sam uzeo ovakvu karticu, ali pcb je plavo-zelene boje, a kuler je na levoj strani i plave boje? jel zna neko o cemu je rec?

Nemanja
18.07.2014. @ 21:33 #6e3b923f

Jer je ova graficka bolja od geforce gt 630 1gd3?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan