logo
Sleepy

Sapphire Radeon HD 4670 512MB GDDR3

11.12.2008. @ 11:22   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Opasna grafika, za tu kintu.

34 komentara

B.S.R.
15.12.2008. @ 14:22 #eece691a

uz AMD 5000+ i 2G rama gura Crysis, Oblivion, Fallout 3 na full fullova podesavanju. trebalo bi da to znaci da je sasvim ok... :) +:best buy, jedini 4670 sa S-video izlazom, ne cuje se -:zauzima samo jedno slot mesto (hehehe)

Panter
14.01.2009. @ 10:57 #47af9d0c

Ovo za sada radi k'o zmaj. Ostatak konfiguracije mi nije fantazija, asus barebone i Intel 5200, sa knap, ALI KNAP (300W) napajanjem, i ne štuca. Za sada radi. Preporuka. Jedino što sam je jedva našao. +:jaka, malo troši, single slot, tiha, S-video, komplet adaptera... -:i nije neki nedostatak, neće istovremeno da rade S-video i D-sub-VGA)

Mickey
22.01.2009. @ 15:46 #6f40bd8d

Na starijim ATI karticama kada hoćeš da koristiš TV out, monitor moraš da ubodeš u drugi priključak... možda je i ovde to problem, probaj pa javi

Nash
29.01.2009. @ 11:47 #aed6deaa

Jeste to je bio problem mora da se ubode u dvi slot onaj do ploce preko adptera na d-sub i onda radi tv-out. Na drugom nema tv-out-a i to je to HVALA.

B.S.R.
03.02.2009. @ 10:57 #1764a03a

TV OUT... Mozda je ta prica tacna kada je u pitanju analogni monitor, sa digitalnim nema apsolutno nikakve veze gde je uboden, tv out preko s-kabla radi savrseno... Licno probao.

aca
20.03.2009. @ 21:56 #75d297b2

da li ova kartica stvarno moze da tera crysis na max sa pristojnim frame rate-om??!!ja sam cuo da ne moze, ali B.S.R. kaze da on igra na max!!!!!! molim za brz odgovor!!!HVALA UNAPRED!!!

Milos
11.04.2009. @ 20:02 #bb82479f

Sve nove igre rade na max, GTA IV na high podesavanjima(ne maximalno ali solidno) radi bez seckanja.Super Ostra slika. Jedina mana sto nema S-video izlaz. +:Extra karta za male pare!!!! -:S-VIDEO (TV-out) nedostaje

Marijan
12.04.2009. @ 21:37 #bcd779c7

Ima S-video ..ja takvu poseduje..ako ima DDR3 ima S-video ,model sa ddr4 ne poseduje S-video i brza je mozda za 5 %..tako da mislim da je bolja kupovinasa ddr3 +:Extra je -:128 bit magistrala

Milos
13.04.2009. @ 12:38 #8afd2bcf

Koja je onda moja graficka kad je ista ovakva isti proizvodjac ista oznaka 4670 a nema ovaj okrugli S-video izlaz, nego pljosnasti (pravougaoni) slican USB ulazu, valjda je to HDMI?

Milos
13.04.2009. @ 13:46 #82c8de40

Naso sam je.Moja je SAPPHIRE HD 4670 512MB GDDR3(HDMI On-board). Kako da dobijem video izlaz na obican TV sa ovim HDMI izlazom. Ima li neki adapter, kabl ili tako nesto?

Krntija
25.04.2009. @ 01:05 #8e9a4123

@Milos Analogni televizori ne mogu biti povezani na HDMI izlaz jer je on optpuno digitalan. Ne postoji rentabilna mogucnost konverzije HDMI u S-Video ili kompozitni signal. Kome je bitan analogni TV izlaz neka se pri kupovini dobro raspita/proveri kakav izlaz poseduje kartica i kakav ulaz ima televizor. Nemaju cak ni svi CRT televizori S-Video na SCART-u.

Krntija
25.04.2009. @ 01:15 #9d13c3f4

To sto lici na USB je HDTV izlaz, i za njega vazi ono sto sam rekao za HDMI izlaz. Stim sto je HDTV predvidjen za povezivanje sa digitalnim televizorima (LCD/Plasma), a HDMI sa monitorima.

deki
18.05.2009. @ 03:21 #db9ba117

tiha kartica cak i pri max opterecenju. Moja ima 1GB GDDR3 memorije i mogu da kazem da, pored athlon x2 7750BE i 3 GB rama ne mogu da postignem max (ful fulova) u crysisu. jedino mozda na 800x600 :p +:za ove pare.... puuuuu -:nista posebno

Andrej
25.07.2009. @ 11:27 #0e618840

Da bi vam ova graficka odlicno radila, potrebno vam je sledece: Procesor AMD Phenom x4 9550 (sto jaci to bolje), 3GB DDR2 memorije minimum, Ati chipset na ploci (bolje perfomanse i komunikacija) i sto je najbitnije... obavezno Windows Vista (ako imate 64-bit jos bolje) Objasnjenje: Jaci procesor da bi se napravio balans (ako je slabiji vece opterecenje pada na graficku), vise radne memorije uglavnom se preporucuje ako ste ljubitelj voznji (NFS Undercover, Juiced 2). E sad ono glavno, zasto Vista? Pa kao prvo, XP ima podrsku DirectX 9 i ne gotivi memoriju vise od 3.2GB, dok vista ima full podrsku DirectX 10 i naravno vidi i koristi svu memoriju sto imate. Moja osnovna konfiguracija: AMD Phenom 9550 Quad-Core 2.2Ghz 5GB DDR2 +:Super za te pare :)

Aleksandar
07.09.2009. @ 17:34 #6038aec1

Bacio sam oko na ovu karticu, ali posedujem stariji procesor - intel P4 630 3Gh i 2Gb memorije. Hoće li mi "malo" memorije i procesor biti usko grlo za ovu grafičku? Hvala unapred.

Dobroslav
21.09.2009. @ 21:19 #7c350abf

@Krntija HDMI ulaz postoji i na LCD televizorima (ima ga moj Samsung LE40F86BD). +:Verovatno je kupujem

Aleksandar
14.10.2009. @ 23:05 #e6329ac8

Ja licno igram Crysis Warhead na max, nisam probao Crysis na Visti, ali na XP grafa otkida. Sve sem GTA 4 na max bez ikakvog seckanja 1280*1024. PREPORUCUJEM. Dobra varijanta je kupiti plocu koja podrzava crossfire, jer dve ovakve karte rade bolje nego jedna 4850 1gb. Googlajte i videcete!!!

Aca
05.11.2009. @ 21:47 #a523e4a3

Naravno da ne mozes jer je verzija sa 1GB sporija od ove kartice. Po mom misljenju, pomalo nepotrebno ovu kartu opremaju sa cipom od 1GB. Ja licno imam Biostar HD4670 512MB DDR3 i zadovoljan sam. 1GB- previse! +:za dekija

deki
15.11.2009. @ 05:39 #1f7cec7f

@Aca - Od kada postoji termin "previse" memorije na grafici? :D To veruj mi nisam do sada cuo... Nisam rekao da je grafika losa, poterace ona sve igrice, ako nista drugo, na manjoj rezoluciji sa nizim nivoom detalja, ali kad cujem da se ljudi naigraju Crysisa na max podesavanjima.... Budimo realni, sta ocekujete od kartice koja kosta 60 evra? Ako je tako dobra, niko ne bi kupovao kartice iz vise serije. I nije potreban Phenom da bi izvukao max iz grafike :)

nikola
22.11.2009. @ 18:15 #61dd2904

Razmisljam da kupim neku graficku karticu pa bi hteo da me posavetujete koju da kupim ali da igrice npr.(pes 2010,CoD 5...) da gura rezoluciju bar 1280x1024 moze i vise. Budzet 60 eura

Marko
23.11.2009. @ 11:40 #d34fbebc

Za taj novac ova nemaš bolju grafiku od ove.

matejic
07.03.2010. @ 11:24 #199f578e

@deki..pogresio si za dve stvari.. prvo,to sto nisi cuo ne znaci da ne postoji,npr 9400 sa 1gb ddr2,to je smesno,graficki procesor nema snagu ni da ucita toliko podataka..u pitanju je marketing.. drugo,od semprona do x4 graficka ce da radi sve bolje,tako da dal to bio c2q ili x4 grafika dobija max,ako sutra to bude x6 ili nesto onda ce sa njim biti max izvuceno,to se mozda kod 4670 ne primecuje toliko al stavi 9800gt na semprona pa na x2/x4.. raspitaj se

Zig*Zag
18.03.2010. @ 18:33 #6824c254

ima li ko ideju gde kupiti ovo? +:super grafika -:nema je nigde da se kupi

mark
08.05.2010. @ 00:41 #0a10d592

moze li na ovu graficku da se prikljuco obican crt monitor?

Mare
10.05.2010. @ 11:24 #aa25dd01

Može, imaš adaptere dvi - vga, skoro sigurno i uz karticu dobijaš taj adapter.

deki
10.05.2010. @ 18:43 #78af63ed

@matejic-veruj mi prijatelju takav pojam ne postoji. Da li bi ti rekao za sistem sa 8GB rama da ima "previse memorije"? Nemojmo biti smesni...A sto se tice ovog drugog ocigledno ti moras malo da se raspitas jer za ovu kartu nije potreban procesor sa vise od 2 jezgra. Naravno da pod ovim ne podrazumevam matore 90nm Athlone x2 i Pentium D. Ova karta je bila i na PII955 ali osim 2, 3 fps-a vise, ne dobijas ama bas nista...

bane
26.10.2010. @ 22:09 #3f66260a

ako neko zna gde ima do 6700 din nek mi javi bicu mu zahvalan :D +:jel ima ovo negde da se kupi??? -:narucio bih negde preko neta

Darko
21.11.2010. @ 08:37 #5e8dd474

Imam proces AMD Althon 64 x2 7750 BE, 2gb rama i integrisanu graficku takodje od maximum 512mb. Hteo sam da ubacim novu pa ako neko moze da mi kaze da li bi mi ova odgovarala za ovu konf. Hvala :)

Simke
28.11.2010. @ 10:38 #cbf3b144

Narawno! Al' koju imas napojnu!

Lazy
09.12.2010. @ 20:13 #44897b86

@Darko - posto imamo slicnu konfiguraciju (+ 2GB rama) mogu da ti kazem da sa sve OC-ovanim procesorom i ovom grafikom radi savrseno na 2 godine starom CM napajanju od 380W jer je ova grafa smesan potrosac (mislim da je negde oko 60W) ;)

ja
04.01.2011. @ 17:31 #7e254eab

Ja stvarno ne kapiram ove cene. Zasto bi neko kupovao 4670, kad ima 5670 za iste pare?

ceca
12.12.2011. @ 12:29 #4dff575e

koliko je ova kartica bolja od gainward 8600gt 256 ddr3?

Sale
22.12.2011. @ 09:07 #f3860f65

Ja sam uzeo 4670 pre nekih mesec dana al nije Sapphire nego CrossFire i zaista je dobra za ove pare...Sve igre gura na max bez problema,a maticna mi je stara 3god Gigabyte-ova GA-EP31 i procesor Intel Dual core 2.70 ili 2.75ghz samo joj raci RAM treba i sve igre pere +:Odlicna -:Kuler....jebena plastika cim se podigne temp odma malo bruji

tomica
19.01.2015. @ 14:08 #0e379ec1

ja imam ovakvu hd 4670 512mb ddr3 128bit 4gb ram procesor 2.93ghz igrice mi rade sve na ultra odlicna graficka za male pare ja sam je platio 2500din

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan