logo
bzzzzz

Sapphire Radeon HD 4770 512MB GDDR5

07.10.2009. @ 17:23   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

jel ima neko ovu graficku, kako se pokazala?

26 komentara

wega
13.10.2009. @ 15:52 #927c639c

Kupio sam prenekoliko dana ovu karticu samo verziju sa poboljsanim hladjenjem (Artic Cooling) i HDMI izlazom. U idle modu temparatura kartice je 40C, dok u full load-u oko 50C.Podigao klokove za GPU i memoriju za 10%. Temparatura je porasla samo za 3-4 stepena. U zavisnosti od primerka , kao i od ostatka konfiguracije koje posedujete moze da se overclockuje i do 20%! A tada za sobom ostavlja 4850 512MB i priblizava se 4870 512MB. Za 80e ne mozete kupiti nista bolje. Da i da ne zaboravim, dosta manje vuce struje od 4850. Moju kofiguraciju: e8400 3.5GHz, dva hard diska, zvucu, tv katicu, 2x2GB 1066MHZ, 2 DVD rom-a, i 2 ventilatora 12-ice i graficku bez problema napaja chieftec od 400W. +:temparatura, buka

Marijan
15.10.2009. @ 22:00 #8e3479ad

za te pare kartica je azdaje ..ja sam uspeo da je klokujem sa 750/3200Mhz na 850/4000mhz dok tepmperatura nije prelazila 70C...sve u svemu bollja ne itekako kupovina od 4850 em trosi duplo manje struje em je brza kada se klokne... +:cena, performanse -:nema je dovoljno u ponudi

Igor
29.10.2009. @ 17:24 #3b72a316

Jel zna neko u kojoj prodavnici ima da se kupi ova kartica sa Arctic Cooling kulerom??

TheDraganche
29.10.2009. @ 18:22 #0f788ded

4770 nemojte nikako porediti sa azdajom kao sto je High end GPU 4870 jer je 4870 daleko daleko jaca i brza grafa od weak 4770.Moja GTS 250 1Gb moze da rastrgne 4770 ,pa je o5 4870 50% jaca od GTS 250...Ucite malo ljudi

blazo
07.11.2009. @ 07:46 #db4c133e

boze ljudi sta vi pricate? Toj kartici je bit skrljan dzaba joj brza memorija kad magistrala do nje spora. Jos za ove sto se bave oc-om ljudi pa kad klokujete svoj komp, karticu , stagod da mozete vi dizete i voltazu i potrosnju kao i grejanje kartice. Sva energuja koju potrosi cpu i gpu kao i memorija se na kraju transformise u toplotnu. stoga racunica tipa kupis slabij model kloknes i jaci je od vise klase a manje ne trosi ne pije vodu jednostavno nema veze sa zivotom

eee
11.11.2009. @ 20:00 #e883d36b

bitan je bandwidth covece ...ova kartica ima samo 15-ak gb/sec manji bandwidth od gts250 a kosta 30e manje ...i sa ovom grafickom ce se odlicno igrati svako ko ima monitor do 19" ...pogledajte malo po youtube klipove ...nije sve isto u praksi i na papiru ...128 bita magistrala mozda jeste mala ali brz gpu i brza memorija rade ostalo...to sto ste vi uvrteli u glavu da nista ispod 256 bita nje prava graficka ,to je samo dokaz neinformisanosti i neznanja

Marijan
12.11.2009. @ 12:39 #d7ea36de

Za ''blazo'' a da bi se kartica klokovala ne moras da joj podizez napon a sto se tice same potrosnje ona daleko manje trosi od 4850 4870 gts250 ...jer je uradjena u 40nm i gde je postavljena gddr5 koja daleko manje trosi od gddr3 koju koristi gts250..Drugo za tvoje obavestenje 4770 radi na 750/3200mhz a moze da radu bez podizanja napona na 850/4000mhz, zasto to nije default clock razlog je u tome sto bi se na taj nacin ugusile kartice tipa 4850,4830 a mozda donekle i 4870....

Psych0
28.11.2009. @ 10:33 #d6c8d40a

@ TheDraganche GTS 250 dobija mozda 5 - 10 frejmova vise .... znaci to je jebeno neznatna razlika ... jos nesto ... jel tvoja GTS DDR 5 ? jest ali u mudima -.- ' riva tuner ^ ^ 1000 MHz - 3500 MHz ! +:extra GPU !

FILIP
17.12.2009. @ 15:04 #21f036db

haha draganche tvoj gts 250 jede ovo kazes a? pa vidi se da nikad nisi ni pogledao neke testove ova kartica je otprilike jednaka sa gts 250 a oko 30 e jeftinija pa vi sad gledajte!!! sto se grafe tice svaka preporuka +:extra grafa,malo trosi

4770
29.01.2010. @ 00:10 #ae1025f9

kloknuo sam je na ati katalistu na 830 i 850, 60c kad je napregne, jel moze jos, ima li neko upustvo za riva tuner i koliko sme da se ide ? ! +:extra je

Andrej
31.08.2010. @ 22:26 #34b0aa68

Inace, za ljude koji misle da je 4850 mnogo bolja od ove...nisu u pravu. Kao prvo, 4850 ima 256-bit interfejs, ali zato njen radni takt je 625Mhz a tip memorije je DDR3, mnoge ljude buni taj interfejs... Sa drugarom sam radio benchmark ove kartice: Crysis na rezoluciji 1920x1200 fura na max i to sa rezultatom 42.7fps minimum a na average je dogurao cak do 62.8fps. Ako ne verujete, mozete sami uraditi benchmark :) PS-Naravno, sve zavisi od ostalog hardvera koji imate...

Nikola
30.01.2013. @ 10:14 #d2661868

Da je uzimam ili ne?

Nikola
30.01.2013. @ 12:13 #e7538004

Sta mislite o kombinaciji amd athlon x2 7850 BE na mozda 3.2 ghz (ako ne i vise), ati radeon hd 4770 128 bit 512 GDDR5, 3gb RAM DDR2? Hoce to moci da npr. CoD Black Ops 2 na high (1440x990)? Hvala

Darko
30.01.2013. @ 14:08 #f4567f3f

Ne razumem, tek treba da kupiš 4770? Mnogo ti je bolje da uzmeš 5770/6770.

Nikola
30.01.2013. @ 17:30 #5e473f02

Pa nazalost zbog lose novcane situacije prisiljen sam da kupujem polovno. :-( Pa sam nasao tu hd4770 za 3500 din, a polovna hd5770 je 6500 din. Pa eto nmg da kupim. Pa zelim ocenu ove konfiguracije koju sam napisao, ako moze. :-)

Darko
30.01.2013. @ 18:31 #1d0f6e84

U tom slučaju, odlično će ti se uklopiti u tvoju konfiguraciju, vidi samo da klokuješ procesor što više možeš.

Nikola
30.01.2013. @ 20:06 #260a9273

A sta mislis koliko bih mogao da ga klokujem, a da ostane stabilan? I ako mozes da mi odg na pitanje iz prvog teksta, vezano za igru. :-)

Darko
30.01.2013. @ 21:22 #88c1891f

Trebalo bi da može da ti radi na medium-high. Ne znam na koliko možeš stabilno da klokuješ, vidi koliko su ga ljudi klokovali.

Nikola
31.01.2013. @ 00:53 #6d83a87c

Okej hvala ti. :-) Nego, jel bi mi pomoglo mozda vise RAM sto se tice igre? :-)

Darko
31.01.2013. @ 08:04 #740a12a1

Poželjno je 4 GB rama, ali će ti posao raditi i 3GB, procesor ti je slab za današnje standarde, tako da osim u grafiku, nema potrebe da više ulažeš u tu konfiguraciju.

Nikola
31.01.2013. @ 10:46 #d25edd9f

Aha. Videcu da povecam RAM. Nego, jel RAM povezana sa memorijom na grafickoj, mislim, ako mi je RAM DDR2, hoce li raditi graficka koja je GDDR5? Ako me razumes..

Darko
31.01.2013. @ 10:52 #c1f4b76e

Ne bi ti preporučio da kupuješ još memorije, kupi grafiku i teraj tako, a za sledeći upgrade menjaj, ploču, procesor i ram.

Nikola
31.01.2013. @ 12:52 #6c2bc5b7

Okej. :-) Ne znam da li ce biti sledeceg apgrejda. :-D

Ili ili?
03.02.2013. @ 19:08 #997b7b1a

Nvidia 9800 GT 512MB GDDR3/256bit ili ova?

Mare
06.05.2013. @ 23:24 #b8750e74

Jel potrebno dodatno napajanje za ovu graficku?

Vlado nk
10.03.2014. @ 19:33 #60620a37

Bolja je ova od te gt 9800,a najbolje je da nadjete gt 450,ocuvanu.Treba dodatno napajanje,zavisi koliko trosi procesor,ako je 65w,moze na napajanje od 400w...Ako je vise,moze isto,ali...Ja sam imas MS napajanje od 400w,amd 95w i graficku gt 450 od 102w,guralo je ali jedva.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan