logo
Nemanja

Sapphire Radeon HD 4850 1GB GDDR3 11132-34-20R

12.09.2009. @ 01:42   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Ja sam odusevljen kupio sam je bio na nekom popustu i mogu reci da sam odusevljen ! nenormalno je dobra... pokidala je nVidiu u toj klasi ... inace sam do sada stalno nVidie imao zbog atijevih problema sa drajverima ali ovakva graficka se ne propusta... tera crysis na ultra high izuzetno igrivo (dobro proc. mi nije neshto specijalno jak AMD x2 (2.4ghz) +:Cena, Performanse, Odlicno hladjenje -:mozda trosi malo vise struje ali ne stavlja se na 400w kineza :)

29 komentara

Dragomir
17.09.2009. @ 13:56 #699311e2

Da te poslusam,danas sam je narucio(17.09.2009.).Javicu ti da li je tako kao sto ti kazes.Imao sam GeForce 9600 gt,512,256 bita,ova bi trebalo da ujeda.Komp mi je AMD X2 2,4 Ghz,4G ram,samo me brine napajanje,450w.Valjda ce da gura.

Dragomir
19.09.2009. @ 16:19 #e820141e

Odusevljen sam,probao sam je na "dirt"-u,sve na ultra,savrseno radi.Hvala Nemanji na savetu.Ko je bude kupio nece se pokajati. +:Mocna i necujna.

Bogda
27.09.2009. @ 19:01 #226bf5e9

@Dragomir Tebi je preslab procesor da bi kartica iskazala svoj pun potencijal. Ja imam isti procesor i 3850 i u zahtevnim igrama moram da overklokujem procesor kako mi procesor ne bi bio usko grlo.

Dragomir
08.10.2009. @ 13:17 #2650bd2f

Ovih dana mi stize AMD Athlon II X2 250,3 Ghz 2 Mb AM3,taj procesor bi trebao da pokaze pravu snagu ATI HD 4850 1G.Upravu si Bogdo,2,4 sam klokovao na 2,88,to je max.i dosta bolje radi ali se greje.Ovaj na 3G bez klokovanja treba da cepa.

Nikola
08.10.2009. @ 15:43 #38fec042

Ne slažem se ni sa Bogdom ni Dragomirom, za najnovije igrice su sasvim dovoljni dual core procesori na 2.5 GHz, mnogo su bitnije grafičke kartice, naravno ne kažem da treba da se zapostavi procesor, samo kažem da sa navedenim procesorom i jakom grafičkom možete da igrate sve igrice u very high (znam iz iskustva), dok sam osrednjom grafikom i jakim procesorom nećete se naigrati.

nemanja
09.10.2009. @ 12:40 #90d293f3

Ovo je cudo od kartice... ovom 4800 serijom je pocela vladavina ATI-ja na polju grafickih... pre ovoga sam imao samo jednu ATIjevu bila je to drevna 9200 sa 128mb i uzhas je bila mislim da je GForce 2 radila bolje... ali ovo je sasvim druga pricha... preshao sam crysis na ultra high, i sve novije igre naravno... e da slazem se sa nikolom u potpunosti... ja imam uz ovu graficku AMD athlon x2 4000+ (OC na 2.9GHZ) i nikad nisam imao problema ni u jednoj igri... a vise mi ne treba jer nisam graficki dizajner, video montazer ili slicno..samo multimedia i igre... svima preporucujem ovvu kartu !! +:Neverovatne performance za ispod 100e -:nista jos

Dragomir
11.10.2009. @ 14:20 #33f409ec

Mislim da Nikola gresi.Imao sam amd 4600 na 2,4Ghz,sada sam ubacio AMD 250 AM3 3Ghz.Osetna razlika,napajanje LC Pover super silent 550W,bilo je LC POWER 420W.Nema grejanja,nama,usporenja pri zahtevnim delovima igrica.Naravno sve na ultra.Nemoj niko da Vas zamajava,jace igrice traze sve jako,ram,procesor,grafiku,napajanje.Naravno da ploca sve to podrzava.Ako je jedno od toga slabije dolazi do smetnji. +:Odlicna -:Trazi dobro napajanje

nemanja
17.10.2009. @ 00:55 #fc60d49f

@ Dragomir pa da kad gledash tako... jer evo recimo razlika ce biti sto cu ja na mom procesoru osetiti blago seckanje na par sekundi kad je neka ogromna eksplozija u CRYSIS-u a ostatak igre tje mi raditi isto... a tebi ce i ta explozija raditi lepo.. al u sushtini to mi nije toliko bitno kao verujem i vecini prosecnih igracha. :)

lazzz
22.10.2009. @ 00:00 #27f8c0a4

pitanje...ljudi...moze li se ova graficka ubaciti se na plocu...asrock conroexfire-esata 2...procesor dual core na 2,8 ghz...2 giga rama...jel prejaka za ovu konfiguraciju...??? ps...znam da necu moci iskorisiti puni potencijal...al dok ne promijenim...da mi posluzi za novije igrice...i koje napajanje se preporucuje...???

Dragomir
22.10.2009. @ 15:11 #2f57e0a6

Ova grafika trazi napajanje min.450W,tako bar pise na kutiji.Ne znam za tu tvoju plocu ali verovatno je podrzava,jer je sve ostalo sto imas dobro (gurace sigurno).I ja sam se dvoumio pa sam ipak kupio lc power 550W(40e).Sigurnije je nego da rikne ona ili neka druga komponenta. +:Pomoc za Lazzz

lazzz
22.10.2009. @ 23:58 #1c86fdd8

e hvala...moram nesto uzeti...ova stara 7600gt pocela lagano da izlazi iz opticaja...pogotovu sto se tice novih igrica...!!!

dzoni
24.10.2009. @ 00:54 #df106c05

Da li mogu da teram sa procesor ovim mojim sve igrice na hight posto ocu da je kupim??!!!I koje napajanje da uzmem da bi radila full !!!Hwala unapred +:jer moze na foxcoon a6vmx maticnoj ploci -:procesor mi je amd 4200+ 2.2ghz x2 dual core 65nm

Dragomir
24.10.2009. @ 11:20 #d78f6d31

Ne vredi ti ni napajanje od 1000W kada ti je procesor slab.Moj je bio dual 2,4 pa se davio.Sa 3GHz radi kao sat.Da ne pominjem neki sa tri ili cetiri jezgra.Ti lepo stavi napajanje min.450W(ne kinaza),procesor min.2,7GHz,ovu grafu pa mozes da kazes da si nesto uradio.To ti kazem iz iskustva. +:Za Dzonija

dzoni
25.10.2009. @ 22:42 #570e3c95

A koj si ti to kupio sa 3ghz??Pozz koje napajanje da uzmem do 50evra? :D

Dragomir
26.10.2009. @ 12:19 #b8a377c0

AMD Athlon X2 250 AM3 2MB ,3GHz a uzeo sam napajanje LC Power 6550(40e) 550W.hard 1TB(1000G)32MB,ploca Gigabyte GA-MA 790X UD3P,ram 2G 800Hz,ta grafika i stvarno sam zadovoljan.Nista nisam klokovao i ekstra radi.To klokovanje nesto i ne volim jer sam probao sa starim kompom,greje se procesor,ok bolje radi.Najbitnije ti je dobro napajanje. +:Za Dzonija

dzoni
26.10.2009. @ 22:01 #ae2c8a95

Iii kako ti radi nfs shift i ostale nowe igrice jel ima seckanja i td uzecu ja owih dana owu graficku i chiftec 550w!!Procesor cu da clocujem na 3ghz,,a kasnije cu da kupim amd phoenom II x4 810 :D

Dragomir
27.10.2009. @ 11:43 #406040e8

Sve ove komponente sam skoro kupio(15-tak dana),do sada sam obrnuo dirt i novi wolwestajn,sve na ultra i bez problema.Ma sve radi savrseno.Sada skidam cryzis(20,4G) sa rapida,ne znam da li je ovo jedna ili sve igrice jer je ogromna pa cu da vidim kako ce da radi.Kazu da je mnogo zahtevna.Mozda i ja promenim procesor,neki X3 ili X4,verovatno ce trebati. +:Za Dzonija

dzoni
27.10.2009. @ 20:58 #89658bbf

Da te pitam samo koliko se greje i da li se cuje owaj kuller?/! :D

Dragomir
27.10.2009. @ 21:23 #74e45689

Kod mene dostize do 66 stepeni kada je max.opterecena i ne znam da li je to mnogo za nju jer nisam nasao da je neko za to komentarisao.Kuler je necujan.

NIKOLA
29.10.2009. @ 12:21 #89d17d60

Kod mene ide do 50-60 stepeni. Kuler se cuje jer je namesten na 50% snage i vise nekad, ali kad stavim na 29% necuje se uopste . Probaj da povecas. Sta mislite koliko ce se prodavati ova grafika posto bi uzimao drugu da stavim crossfire ? +:ZA Dragomira

Dragomir
29.10.2009. @ 14:52 #be29e6e7

Daj objasni mi kako se to radi a i klokovanje,da li se ide u bios?Ma necu nista da klokujem,imam kombinaciju da ovu prodam za iste pare(imam je 15-tak dana) i kupicu 4870,GDDR5(135 e).Kazu da je "zver".Pogledaj karakteristike. +:Za Nikolu

Nikola
30.10.2009. @ 11:30 #543b20f6

Brzinu mozes podesavati sa onim softerom sto se dobije uz nju i tamo povecas ili smanjis brzinu coolera. Pa dobro ako prodajes, 4870 jeste bolja. Gledao sam karakteristike . Uzo bi ja i 4890 ali zelje su jedno a mogucnosti drugo. +:za dragomira

Dragomir
30.10.2009. @ 12:35 #df1ee4e6

Hvala,probao sam,radi. +:Za Nikolu

Nikola
05.08.2010. @ 14:29 #a9cd2d69

Stvarno dobra karta. Radi mi vec 10 meseci sa monitorom od 26". SC2 na maksimumu sve .

Nikola
25.06.2011. @ 13:49 #09fb6ca6

Jos uvek radi tera mi sve nove igre, Fear 3, nuken, crassis 2, .........

Nenad
08.01.2013. @ 21:12 #f9950c7f

Imam AMD Phenom 9500(tm) Quad Core 2,2 ghz procesor,maticnu plocu asrock n68c-gs fx,napajanje lc power 420w,ram memoriju 3gb 800mhz ddr 2...Kako bi ova kartica radila kod mene?U win winu kazu dosta bolje od amd radeon 4650 512 mb koju trenutno koristim...

Mikiogi
10.01.2013. @ 15:06 #f17c58e1

Danas sam kupio karticu, i odusevljen sam, radi odlicno na konfiguraciji intel dual core 2.8, msi g41m-p26 , 4g rama, napajanje nomak 450w, nisam pokusavao da povecavam brzinu coolera, jer je i ovo odlicno deci, obzirom da su igrice igrali na inegrisanoj grafici...trebalo bi i tebi da radi, ne znam kakvo je to napajanje, i ovo moje mislim nije extra, ali eto radi! +:Za Nenada

dejan pin
22.03.2015. @ 08:01 #28a163a3

dali ova graficka moze da ide na intel pentium dual core 2.5 ghz?

DEJAN
29.04.2015. @ 14:29 #9c493900

DALI MOZE OVA GRAFICKA NA INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.5 GHZ

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan