logo
Daum

Sapphire Radeon HD 4890 1GB GDDR5

08.05.2009. @ 23:49   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Najs prajs, ali pored bagovitih ATI-jevih drajvera, nije vredna karta. Sta ce vam ovakva karta kad cete sa svakom novom igrom da se molite da vam radi kako treba?

14 komentara

miki
14.05.2009. @ 21:05 #b62309d0

kupi ove dve u sli modu 4 gb ram i i7 procesor i bices miran naredne 3 ili 4 god...... +:sve znacii

Ja
18.05.2009. @ 17:20 #03641991

Po testovima kida se sa GTX 285 koja je 50% skuplja..Daum lupeta..to je vazilo za stare graficke od ATI-ja..Ta prica ne pije vodu od serije 9..miki..ATI ne radi u SLI modu..vec u cf modu..Sto dve,mozes 4 na FX790 ploci..:P +:Odlicna kartica -:Jos je nemam :)

Goran
18.09.2009. @ 15:29 #85967693

Bagoviti Ati Driver.. O cemu ti pises??? Decko ovde se ostavlja utisak , komentar direktno vezan za kartu koji bi kasnije pomogao neupucenim kupcima oko kupovine modela i same graficke karte. Graficka karta je za svoju cenu odlicna, prodao sam 8800GTX , da bih ovu kupio. DVE OVE KARTE IMAJU BOLJI SKOR OD 4870x2 koja je skuplja tri puta. Trenutno mislim da je naucna fantazija za nVidiu sa jednim jezgrom. Ko voli nek proba , pa posle da ostavlja komentar. ATI 4870X2 (cena 47.000 din) 33% je snaznija od ATI 4890 (cena 22.000 din) +:odlicna -:prevelika potrosnja : 4890 233 watt , 4870X2 230watt

Stefan
12.11.2009. @ 22:53 #40fcead8

Moze li ova karta bez problema da radi na ovom napajanju COOLER MASTER eXtreme Power Plus RS-500-PCAP-A3 500W

Darko
13.11.2009. @ 11:16 #0b57a3ab

Može.

gt
19.12.2009. @ 14:59 #26212012

gorane 4890 je fina kartica ali to sto ti pricas da je naucna fantazija za nvidiu (sa jednim jezgrom,npr gxt285) nema veze sa zivotom...4890 je jeftinija od gtx 285 ali je ova (gtx 285) fizicki jaca kartica 512 bit magistrala se odrazava pri visokim rezolucijama,uostalom pogledaj testove sam pa ces videti... +:dobra kartica -:svakako gora od gtx 285

Marko
28.02.2010. @ 20:50 #1555c53a

Daum mlati praznu slamu a nije ni probao ovu graficku. Svaka nova igrica radi na maximum detaljima i nemoras da brines brigu o detaljima u igrici samo odvrnes sve na max i uzivas u igri! Sto se tice potrosnje na raznim sajtovima kojim sam detaljno listao pre nego sto sam je kupio ova graficka trosi dosta manje od bilo kojih drugih u tom rangu nVidia ili ATI nebitno. I meni radi na 460w cooler master-ovom napajnju bez ikakvih problema cak i pri maximalnom opterecenju zajedno sa intel quad core-om! Tako da ova graficka je HIGHLY RECOMMENDED! +:Graficka je fantaazija i mnogo isplatljjivija od nVidijinih grafickih u rangu. -:nema mane

sale
13.04.2010. @ 00:28 #4707496c

ima li gde da se kupi bas ova? posto su mi safirove najbolje(bar meni)...ako neko ima bolje iskustvo sa drugim proizvodjacima neka da savet..

Mahagoni
18.05.2010. @ 12:41 #412b18f7

Ljudi jel moze neko samo da mi kaze, hteo bih da kupim ovu graficku pa me zanima kako bi se ova graficka ponasala uz procesor Intel Core2Duo e7500 2.93Ghz, jel bi ovaj proc. mogao da isprati ovu graficku, jel bi radile igrice na high i very high?

Mare
18.05.2010. @ 15:46 #cc0b2124

Odlično bi se ponašala, za današnje igrice se preporučuje solidna kartica i dual core na oko 3GHz.

roki
06.12.2010. @ 22:10 #c5faead1

ljudi imam ati radeon 4890 powercolor 1GB DDR5 platio sam je 26.000 pre godinu dana graficka je extra nemam reci.

Black Ice
21.10.2011. @ 14:30 #4067cf57

Ljudi imam ovu graficku sa procesorom inte core i7 980x 16g ram memorije na 2400 mhz gei gold edition na ploci x58 ud9 Gigabyte!Craysis 2 i Warhead na ultra high, mafia 2, cool of duty modernwarfare 3 mass efect 3 far cry 3 sve na ultra.Planiram da uzmem js dve ovakve u crossfire rezimu!imam napajanje cooler master gold series 1200w!kuciste haf 932 i miran sam jedno 15 godina! Ne zanosite se karticama 5 i 6-te serije ati radeon bespotrebno bacate novac jel sa 4000 serijom kalitet ne poznaje granice! +:Ovo cudo gura sve na ultra high -:nisam primetio

fada
18.05.2012. @ 19:37 #6efa3d5c

da li bi radila na napajanju od 400W i ploci ASUS P5Q-AM SE?

Goran
14.11.2012. @ 17:35 #d423834d

Black Ice ... komentar na mestu. -:za sad nema...

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan