logo
filip

Sapphire Radeon HD 5670 512MB GDDR5 11168-02-20R

23.01.2010. @ 14:17   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

kakva je kartica, po meni jedino mi je sumnjivo sto ima 128 bita ovo ostalo je korektno, mozda neka za priblizne pare sa 256 radi bolje ?

65 komentara

nemanja
24.01.2010. @ 11:31 #f3d15c32

Da ali ima ddr 5, sto znaci daje brzina priblizna sa onom od 256 bit x ddr3!!!! posto ima podrzava sve najnovije tehnologije sa ovom grafom cete makar u naredne 3 godine moci da pokrecete sve najnovije igrice!!!

mrta
25.01.2010. @ 00:54 #12ee45bf

Imam je pardana, zadovoljan sam sa nom, necujna je , negreje se, po perfomansama je kao 9800gt , ili 4830, i to sa beta drajverima, dosta je bolja i od 240gtddr5, za 7400 dinara najbolja kupuvina trenutno dok nvidia ne izbaci svoje dx11 kartice

aco
25.01.2010. @ 10:38 #14ff4c81

skupa za tu klasu...kada padne cena na 60 e onda ce biti vredna kupovine

Darko
25.01.2010. @ 13:32 #3e5e20a7

Dosta bolja od gt240, jefitinija, još ima dx11, 40nm..

sax
31.01.2010. @ 14:55 #341f69c9

fina hladna karta ali dok nevidija ne izbaci karte atiju cene pasti nece +:solidno

dowla
25.02.2010. @ 10:39 #06c35faf

128-bit sa GDDR5 memorijom je isto što i 256-bit sa GDDR3, zbog protoka. tako da su ovakve kartice (5670, 5750 i 5770) poprilično gamer-friendly. e sad kod 5670 je bolje ići na 512MB varijantu ne samo što je jeftinija, nego njen procesor jednostavno ne može da iskoristi više memorije. pa ako pogledate testove na netu videćete da su im performanse iste a razlika u ceni velika. i da btw nemojte čekati nvidiu da izbaci svoje modele, prvo će izaći najjači modeli, dok će ova slabija serija biti još jedan rebrand postojećih modela. prvi nvidiini modeli srednje klase će biti u 28nm, pošto će 34nm preskočiti jer su u zaostatku. ako kojim slučajem i izađu modli srednje klase bazirani na fermiju, to će biti krajem godine. kad se pojavi Ati-jeva šesta generacija 6870 i 6850. +:za iste novce trenutno kod nas bolja od 5570

Miloš
25.02.2010. @ 11:54 #74168df1

O čemu ti pričaš, 28nm!? Nvida će jedva izbaciti ove od 45nm, imali su ogromne probleme prilikom prelaska na 45nm, zato i toliko kasne i zato su toliko puta odlagali novu seriju! Neće oni naredne 2 godine na 28nm, pre će Ati da izbaci 6xxx seriju krajem godine! +:Za Dowllu

Vlado nk
24.03.2010. @ 15:12 #fa84be1a

Ne zezajte ljudi,za ove pare graficka je sami vrh!

jasam
12.05.2010. @ 14:27 #5dc3bfea

Da li da predjem na ovu kartu sa Ati rx 3850 overclock edition 256gddr3 256bit?

Sale
12.05.2010. @ 15:54 #12a178c1

NE. Skupi pare pa idi na 5750, po mogućnosti sapphire vaporX.

rasa
26.05.2010. @ 18:49 #b5d1c170

Imam monitor od 19.5'' 1440x900max pa me zanima koju graficku da uzmem 5750 ili ovu? +:jedno pitanje

DD
06.06.2010. @ 15:22 #8e181989

OVa ili MSi 9800 gt imam monitor .21,6 "?

Sale
07.06.2010. @ 11:42 #bd1a91c5

5750 skuplja 20e, bolja preko 40%.

bosko
02.07.2010. @ 02:11 #51373257

pitao je da li da uzme ovu(5670) ili 9800gt!!! 9800gt je jaca karta u svakom slucaju!!!

dowla
09.07.2010. @ 13:44 #ba773330

ha ha pa kako 9800gt može biti jača od ove, ne lupetajte gluposti

dowla
09.07.2010. @ 13:48 #b32f913a

i da još jedna stvar, ljudi 9800gt je gt240 to je samo još jedan rebrand osim što su samo dodali opciono ddr5 i DX10.1 (što je žešća glupost) jer džabe im to kad gddr5 na 5670 ima bolje performanse nego na gtx480

aca
08.09.2010. @ 15:44 #21e6fd1b

Da li je ova kartica jaca od Radeon HD 3870?

Marko
09.09.2010. @ 16:26 #a7fe98af

3870 je jača

nemanja
09.09.2010. @ 23:28 #e1ef782f

MArko brate ne znam kako mozes tako da lupis.....directx 11 novija arhitektura, bolji drajveri, manje se greje....iona 3870 jede brate.....

Marko
10.09.2010. @ 11:27 #54e3ba38

Tačno je sve to što si nabrojao, sem jedne, stvari 3870 ima više fizičke snage, malo je jača od 5670. Tako da ako neko ima 3870, nema potrebe da prelazi na ovu, već da gleda 5750, 5770. +:Za Nemanju

nemanja
11.09.2010. @ 10:58 #b6af6858

Brate ja tebi kayem, da je bolja kupovina 5670 nego 3870.......a ako neko ima 3870 nema potrebe da prelazi na 5670.....najbolje bi bilo da se steka lova za 460gtx.......460gtx dere u nekim slucajevima i 5850 a u svim testovima dere 5830 ya 30%...... +:poz za marka

h4q4b1x
14.10.2010. @ 12:52 #f2cdf884

Kupio sam ovu grafiku i moji prvi utisci su veoma pozitivni.Probao sam FarCry 2 i gura na ultra high sa AA 8X na rezoluciji 1024 x 768.Imam monitor 17-icu i to je ono sto je meni bilo potrebno.Ako nego zeli da igra u vecoj rezuluciji,neka ima u vidu da ce morati da se zadovolji sa malo manjim detaljima... +:DDR5,DirectX 11

Sapphire
17.10.2010. @ 01:45 #680edf70

uzeo ovu kart.tiha je i skroz o.k, nisam našao bolje za te pare pre nekih mesec, dva...nema sta ne mogu da igram na full iperformansama, bar na Sams.T220 monitoru (1680x1050)

Bojan
07.12.2010. @ 19:24 #d4b4abcb

Ja je narucio na osnovu vasih iskustava koje ste opisali. Treba mi za multimedijalni prikaz full HD filmova na Samsung monitoru od 27 inca i mozda po koju igricu u dokolici. Nadam se da ce se dobro ponasati u sistemu uzevsi u obzir i napajanje od 350w cooler master koje imam u kucistu .... Poz. svima! +:Nema dodatni konektor za napajanje, odnos cena/performanse -:videcemo ...

DJORDJE
08.12.2010. @ 10:37 #03e92045

Treba mi misljenje nekoga ko se razume stvarno u ove graficke...Da li uzeti ovu graficku: Sapphire Radeon HD 5670 512MB GDDR5 ili Gigabyte Radeon HD 5570 1GB. Rzlika je u tome da 5570 gigabyte ima 1 GB gddr5 ali nesto sporiji procesor na 650 MHz???? Koja je jaca???Monitor ce biti 22'' ,,,a voleo bih i neku jacu igru da poteram????? amd x3 3.1Mhz sa ddr3 2GB.

Danijel
08.12.2010. @ 13:48 #f41b9e9a

5670 je osetno jača od 5570, i kod modela npr. 5670 1GB i 5670 512MB, skoro da nema razlike u performansama, maksimum 5%. Savet, pošto igraš igrice na 22" i hoćeš neke jače, idi na GTS 450, 5750 ili 5770 (slobodno uzmi sa 512MB ako je jeftinija), skuplje su od ove 20-40e, ali su zato 40-50% bolje.

Bojan
15.12.2010. @ 14:32 #795c48e1

Ljudi, ne shvatam vas?!? Imate besnoće od multijezgarnih procesora u kućištima, hvalite se kojekakvim firmiranim napajanjima od blizu kilovat-a (na kojima fale samo grejači pa i sobu da zagrejete pored trada na PC-u) i cenama od preko 60€ za iste i ... gle čuda, štedite na RAM memoriji gde uvek imate jedva dovoljno 2GB da potera Windows 7?!? Valjda sa takvim zverima od procesora i ovakvim grafičkim karticama mora biti i min. 4GB RAM-a ... neshvatljivo, zaista! Ah da, ova grafa tera igre u 1600xnešto na 27-ici monitoru bez greške tako da nema potrebe za jačom naročito ako se ima 22 inča monitor. Bacanje para. Ova je stvarno zakon. Radi na 350W napajanju kao da je skrojena za nj. sa naravno AMD procesorom koji troši max 65W. Racionalna potrošnja energije!!! To nudi i ova grafa + performanse. +:racionalna potrošnja energije

skijeti
25.12.2010. @ 02:15 #778affd0

Da, da, da- naigraces se na 27inca monitoru sa ovom grafom- hoces, naravno, ako igras pasijans i slicne igre. Vec sada su svi 22-incni monitori u FullHD rez, tako da i taj tvoj 27 bi trebalo da bude tu negde sa rezolucijom ili mozda 1680x1050. Sve u svemu, za rezolucije do 720p (HD Ready recimo 1366x 768) grafa ce raditi svoj posao odlicno, bez obzira da li je sa 512 ili 1GB memorijom. Sve preko te rezolucije, morace da se 'stedi' na detaljima... +:za bojana

Bojan
26.12.2010. @ 23:31 #27017129

Zašto se ne bih povremeno naigrao na 27 inča?!? Što veći ekran to veći užitak!!! Razne rezolucije sam isprobao i sam vizuelni efekat je ipak do veličine ekrana ponajviše, a ne do rezolucije u kojoj je igra pokrenuta, i tu nema sumnje. Džabe neko tera na 22 inča sve u full HD (1080p) sa besnoćom od > 200€ grafike i PC-em od 800€, kada lepše igra izgleda na 27 inča u 720p, igrana iz fotelje sa par metara! Ova grafika ne tera naravno COD Black Ops u full HD, to zavisi čak i od CPU (poželjno 4 jezgara sa preko 3GHz po jezgru) i tačno je da nije dorasla zadatku - igranje najnovijih video igrica u full HD rezolucijama, ali je za nazovimo "pregled" najnovijih naslova u manjim rezolucijama (720p) i gledanje filmova tj. HD video snimaka, odlična kupovina. Oni koji hoće da se igraju u FULL HD (1920x1080) će morati da kupe ipak grafičku od >200€ + napajanje (>600W) koje menja grejalicu u mojoj radnoj sobi i procesor sa gomilom jezgara koji hakuje NASA ... samo da bi igrali igre ... +:za skijeti

Darko
28.12.2010. @ 10:15 #52fc338c

Veličina monitora ili tv-a nema veze sa bilo čim, jedino što utiče je rezolucija, sasvim je ne bitno dali je Full HD na 21.5" monitoru ili na 37" TV-u, nema nikakve razlike radiće isto.

za @Darko
28.12.2010. @ 13:53 #06439494

Druže, ti si jedina osoba koja je ovo napisala ispravno i tačno. Respect!!! Čitajući razne magazine i eminentne domaće čaospise, i testove hardvera u njima, uvek naletim na podatak tipa: "monitor preko 22' ti neće terati ovakva grafička i treba ti jača", ... Umesto da neobrazovani IT novinari napišu prosto "za full HD 'REZOLUCIJU' ti neće biti dovoljna grafička ovog tipa", ili bar da napišu koje rezolucije može a koje ne da podrži gračička bez muke, jer kao što i sam napisa, može monitor biti i 5 metara dijagonale a rezolucije svega Full HD tipa 1920x1080p. Ali ko zna, zna. Pozdrav!!!

roka
04.01.2011. @ 21:20 #76b32a65

Ja sam koristio do pre par meseci Gigabyte 4670 i graficka je terala sve na 1920*1080(Assasins creed 2,Mass Effect 2 itd...) tako da kapiram da cje ovo da radi sve to i vise :) kao sto je darko rekao velicina monitora nema veze sa tim kako cje grafika raditi :) poz

skijeti
06.01.2011. @ 01:06 #51072abb

Obratite paznju na post kada citate i odgovarate na isti!!! Nigde u prethodnom postu nisam rekao da je velicina monitora bitna VEC ISKLJUCIVO REZOLUCIJA!!! @Bojan -sto veci ekran veci uzitak- tvoje reci= tacno, ali samo ako igras u istoj rezoluciji! Uzmi testiraj dva ili tri monitora, ako imas priliku, 19, 22 i recimo 24 inca (pretpostavka da svi mogu da podrze Full HD rez). Nesumnjivo da ces najveci uzitak imati igrajuci na 24 inca u FullHDu. E sada pokreni istu tu igru koju si igrao na 24 u fullhd, ali ovaj put u, recimo 1024x768 ilii 1280x720 ili 1366x768 ili 1440x900 rez i videces DRASTICNO losiji kvalitet prikaza! Sve i da ces igrati sa 5m ili 15 metara razdaljine, nema nikakve veze... Ja licno volim da igram na tv od 32 inca u 1920x1080 rez (FullHD) i slazem se, uzitak je odlican- ali ponavljam, iskljucivo zbog REZOLUCIJE! :)

alibaba
10.01.2011. @ 17:19 #da9c541e

ala ste svi detaljni.pa da krenem i ja, da bi se isklucio subjektivan utisak o kvalitetu koriste se cifre. svaki ekran ima ima svoju default rezoluciju, isto tako ima i fixnu velicinu pixela i razmak izmedju pixela. tako da na kvalitet slike imaju uticaja i velicina ekrana i rezolucija ekrana. tako da ce slika na 22" FHD biti daleko ostrija nego na 32" FHD, posmatrano iz ne posredne blizene, ne iz komsijine sobe, sa kreveta itd. jer je broj pixela i na 22" i na 32" isti 1920x1080, ali se njihova velicina razlikuje kao i razmak izmedju istih. Velicina pixela je uglavnom ista kod modela iste klase, ali ne i obavezno ista, kao i razmak imedju pixela. Kada se koriste manje rezolucije od default, onda se vrsi grupisanje pixela i intepolacija njihove tonske vrednosti, cime se gubi na ostrini slike. znaci na default rezoluciji 1920x1080 jedan pixel ima jednu tonsku vrednost, na 1366x786 tri pixela prikazuju interpoliranu tonsku vrednost od dva pixela iz 1920x1080.no, to bi bilo to. amin a, podatke iz casopisa, pogotovo nasih, nemojte uzimati za ozbiljno, oni moraju da pisu o necemu kad vec postoje, a da li su stvarno strucni da pisu o tome to prosudite vi sami (sta mislite koliki im je budzet :)) e sad, sto se tice pokretanja igara, nemam sta reci jer ne posedujem ovu graficku, cekam gts 450.

w
13.01.2011. @ 19:17 #2f21c2fa

@alibaba, mani tu demagogiju i stjupidnu logiku. Primer je "retina displej", koji je buda*ma i ovcma, jeli, zaista pobrkao lončiće, i naterao ih da veruju da su boje "prirodnije nego u samoj prirodi". E to je glupost! _________ Nego, da se vratimo temi, ... ako iPhone4 sa 3.5incha ekranom ima standardnu rezoluciju nekadašnjih monitora sa 14incha ... onda ispada da su svi vlasnici popularnih četrnaestica nekada gledali samo kockice a ne sliku na ekranu ... Ne razumem se u ove stvari, ali boli me qrac jer moj mon. od 27 inča razbija koliko mi se svidja prikaz na njemu i baš me briga ako je na nekom modelu od 22 incha sa istom rezolucijom piksel razmaknutiji jer to ne mogu videti golim okom pa dubio na trepavicama. Samo vi jurite statistike i daleko će te dogurati. +:za @alibaba

Milan
23.01.2011. @ 14:12 #1fb81b0d

Da li ko zna koja je razlika u performansama između ove i SAPPHIRE Radeon HD 5670 512MB GDDR5 11168-02-10R -koja je za 2€ jeftinija i nema CrossFire X i može li da se igra Mafia 2???

sasadj
23.01.2011. @ 23:29 #ef71aa0f

Misljenje? Ima li smisla ovu karticu staviti na stari racunar - Intel Pentium D 820@2800Mhz, Kingston 3Gb DDR2@667Mhz, Asus PL5 1394, Frontier 400w. Da ne bude ono, imam BMW, ali ne mogu da ga vozim preko 100km/h. Pozrav svima!

matejic
01.02.2011. @ 15:46 #75a1ec51

pa da je bmw to si u pravu..(napucana a nista posebno) ako igra ne bude imala dual core uslov onda ce da ti radi super sa tom konfom,zameni taj cpu za e3xxx bar..

MmM
11.02.2011. @ 00:41 #7fd4eddb

moze li mafia2 na ovo cudo da se igra -..-

drago
17.02.2011. @ 11:46 #5d7561fb

kolike su dimenzije ove graficke ???

Djole
04.03.2011. @ 23:23 #10f26f73

Ima 1gb memorije a ne 512mb verzija 11162-06-20R kupio sam je pre mese dana i tacno je. Cak i pise na sajtu proizvodjaca!!!!!!!!!! +:Ima 1gb memorije

Bojzi
28.03.2011. @ 18:25 #beb41f39

Interesuje me koja je bolja kartica 5670 512mb ddr5 ili 5670 1g ddr3 cena je ista pa neznam sta da kupim. Hvala unapred

nemanja
28.03.2011. @ 21:01 #42406a6e

Kupi 5670 512mb ddr5...mnogo je bolja ova druga ne moze da iskoristi tih 1 gb....

losmii
06.04.2011. @ 21:47 #ef2bdefa

kupio , sa onim sto pruza meni dovoljno , niko da pomene radnu temperaturu ko mene je od 40 do 53

vanja
10.04.2011. @ 00:27 #666c884e

interesuje me dali ova famozna kartica 5670 512 ddr5 ima lepsu sliku na 32 inca ful hd kada se spoji hdmi kablom ili dvi kablom posto nisam jos kupio hdmi kabal nije mi bas najcisca slika i imam okvir crni od 2 do 3cm anamestio sam sve u ful hd.imam sraru karticu ati radeon HD 2600 xt koja je stara 3 do 4 godine i ima puno lepsu sliku i otvori skroz ceo monitor jedino sto je 256 ddr2 pa me interesuje da ova nova mozda nije u kvaru ili mora da se kopca hdmi kablom

bojan
10.04.2011. @ 13:37 #ee03808e

mozes koji hoces kabl da stavis...na poslu koristim ati 4350 i na nju nakacena 2 LG 42" tv-a sa full hd rezolucijom, jedan je spojen na hdmi a drugi preko dvi, slika je identicna...tako da nema razlike a sto ti slika losija, to si ti nesto zaebo.

vanja
10.04.2011. @ 21:09 #ceb248ee

hvala na savetu i sto si me saslusao resio sam problem instaliranjem drajvera njegovog orginalnog i u njegovom podesavanju posto koristim windows 7 a u njemu ima drajver koji nije bas adekvatan za ovu karticu a za onu 2600 je odgovarajuci samo jos da dodam da sam i na ovu 2600 instalirao ovaj novi drajver i da ona puno bolje radi nego do sad POZDRAV

Aca
15.04.2011. @ 23:53 #f763ff2e

da li moze ova graficka na ovoj maticnoj ploci gigabyte ga-945pl-s3 rev 2.0 ?

Cuki
17.04.2011. @ 01:51 #9149280b

kupio bih ovu graficku... i zanima me da li ce napajenje od 400w biti dovoljno uz procesor intel pemtium dual core 1.6...2,5gb ddr2...i full hd monitor/tv 23" hvala unapred...

Marko
18.04.2011. @ 14:28 #25731bcb

@Cuki, ako ti je firmirano napajanje i ima realnih 400W biće dovoljno, savetujem ti da dodaš još desetak evra i uzmeš 5750 koja je primetno bolja. @Aca, može na tu ploču, bitno je samo da kartica ima PCI slot, tako da može skoro svaka kartica. +:@Cuki, Aca

mare
21.04.2011. @ 20:50 #de5505b1

Za te pare sasvim solidna grafa, kupio je pre tri dana. Sve preporuke za ovaj cenovni rang. +:za sada sve

Ivan
04.05.2011. @ 16:04 #0f54bcda

Kako ce ova graficka raditi na Phenom II x6 1090t, 6gb rama, OCZ 600w napajanju i samsungu od 21.5? Crkla mi je stara verna gt220, a nemam nesto mnogo novca da trosim na kupovinu neke bolje?

mare
05.05.2011. @ 12:26 #6e4ca479

Po mom misljenju mislim da je slaba za tebe. Za jos dvadesetak evra imas 5750 iz koje bi mogao vise izvuci. Ali ako nemas vise para onda je kupi i jer za ove pare nema bolje.

Ivan
06.05.2011. @ 00:51 #79063e54

Hvala na odgovoru. Nisam neki veliki gejmer, povremeno odigram neki FPS ali biowareove stvari najvise i navikao sam na slabe rezolucije. Posluzice dok ne stigne nova stipendija za bolju graficku =)

dejan
15.05.2011. @ 20:26 #3c6be587

Imam je godinu ipo dana, hladna, necujna,dx11 ,za 60 evra niko nenudi vise po pitanju perfomansi , best bay

Buduci kupac
18.05.2011. @ 17:30 #c65f1cc5

Kako bi radila na win7,amd x2 2.10ghz,2gb ddr2,benq 22"?

mozda uzmem
01.06.2011. @ 00:47 #b074c2cb

ne razumem se puno u graficke, dal je malo ovih 512mb za npr gta 4, mafia2?

Skijeti
10.06.2011. @ 02:15 #51f2bc3f

Za Gta 4 je malo 512MB, bez obzira koji cpu da imas... +:@ mozda uzmem

Mita
27.06.2011. @ 19:04 #d93fbe35

Za gta 4 je najbitniji procesor pa onda graficka tako da gta radi lepo i sa 512 DDR5 sa srednjim podesavanjima

Nikola
10.08.2011. @ 18:56 #a50ad85f

Koja je najbolja rezolucija za ofu graficku,na windows7? hocu da stavim na 1920x1440 i pise out of range :((

Milos
13.10.2011. @ 15:44 #57caee90

Pa zavisi od monitora...Ako podrzava full hd,onda 1920 sa 1080

Milos
13.04.2012. @ 23:12 #2f0e592a

Kartica je odlican overclocker...850/1100 ladno...Moze i vise....Za ove pare odlicna karta!

Zoran
23.01.2013. @ 18:25 #01e3e15c

Da li bi radila na maticnoj hp 0a64h i na napajanju od 300w?

Nemanja
17.01.2015. @ 00:27 #45ea50cf

da li je bolja ova ili gt 440 1gb ddr3 128bita ? Hvala unapred.

Nemanja
17.01.2015. @ 00:45 #1be0b5b1

da li je bolja ova ili gt 440 1gb ddr3 128bita ? Hvala unapred.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan