logo
Gilbert

Sapphire Radeon HD 5850 1GB GDDR5

16.10.2009. @ 00:52   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Samo 200 poena?! LOL! Za ovo mogu ceo komp da kupim - sa grafickom - koja ce da gura najnovije igrice ;) +:Performanse nesumnjivo

200 komentara

Ivan
16.10.2009. @ 18:39 #4bc1dc84

Mozes malo sutra... =)

GGilbert
17.10.2009. @ 01:47 #a2a35116

Ne malo sutra, vec danas ;) Athlon x2 Black edition 3,0Ghz, 3MB kes, 2 Giga na 1066 DDR3, 250GB HDD SATA II, Radeon 3870 512MB, i cepa najnoviji hit NFS Shift u 1680x1050 sa 4xAA i 16xAF avg fps = 45. Cela konfa cirka 250 EUR :P

kiza
17.10.2009. @ 07:56 #3e81ba17

Ovo ko kupi uzivace vise u igrama nego sa tom 3870 ova ima DDR5 aloo! +:Direct X 11 -:jes skupa u pravu si

rayann
17.10.2009. @ 10:19 #137936b5

sta bi joj vredeo i ddr 22,kad ne bi imala odlican graficki prcesor. gtx 285 ima ddr3,pa je tu blizu sa njom,zbo sire mem.magistrale

UbicaSeronja
18.10.2009. @ 04:08 #7868851d

@Gilbert: Kljucna rec u tvojoj poruci je AVERAGE framerate. Ono sto se gleda je MINIMUM koji ne sme biti ispod 25.

Djoka
19.10.2009. @ 02:03 #eb7a75f6

Au ala vi ser... ! pa ova graficka ima 1550-70 sheder procesora,tako nesto,i mnogo je bolja od 4890,prvo sto je novija,u 40nm procesu proizvodnje,directX 11,ovo su osnovni taktovi i referentna kartica,ali je predpostavljam odlican overkloker,tako da svakako itekako vredi ove pare....Ko hoce da se igra na vecim rezolucijama i vise od fullHD rezolucije svakako neka pazari 5870,do i za full HD,ne treba nista bolje od ovoga,sto se tice AA I AF po meni je nepotreban na full HD,kao i na 1920 x 1200 rezoluciji koju ima 16:10 odnos monitora,kao na primer samsung t240,dok na primer po meni je bolje umesto u 5870 uloziti pare u ovo i ako npr kao i meni vam treba pristojan monitor uzmete samsung 2233rz koji ima 1680x1050 piksela rezoluciju,ali zato ima 120hz osvezenje pa ce s'toga ima mnogo tecniju sliku kada dostignete nekih 100 frejmova.i to je po meni mnogo bolje nego se loziti i uzeti 3 monitora i 5870 i zimske dane provesti pored kompa prelazeci iznova neke stare naslove kako bi uzivali u carima tako necega,jeste to lepo al za tako nesto moze se uzeti polovan automobil,moze to i da ode na 3 monitora po do 100 evra,ali mnogo je bolje uzeti 3x200 evra monitore pa videti razliku i uzitak.Ali opet to sve donosi mnogo veliku investiciju.Naravno sve pohvale za ovu karticu !

Djoka
19.10.2009. @ 02:43 #0524b51b

Ovaj referentni model postize rezultate najcesce bolje od gtx285,a retko kad je neki frame ispod.citajte malo testove...

GGGilbert
19.10.2009. @ 17:02 #9c0d0741

Ma znam ja sta je min,max,avg framerate, igrao sam igrice i promenio grafickih karata vise nego ti para gaca. Kazem da je ova cena apsurdna! Sa 12 protivnickih kola i na najzahtevnijoj stazi 3870 u full detaljima na pomenutoj rez sa AA i AF vuce max 81, min 31, avg 46. Ako nije nize od 30, nema nikakve veze za oko! Ako hoces da bacas kes u vazduh da bi ti FRAPS pokazivao 100FPS - IZVOLI, ja sam za celu ovu graficku kupio CEO komp koji vuce NFS isto kao i ovo precenjeno sr***e - ALOOOO?!!?! +:Ma bruka karta! -:SKUPA za to sto sluzi!!!

Djoka
19.10.2009. @ 18:51 #3e4d6447

Gilbert pa ti si lud covek,pa ne kupuje se komp radi jedne igrice ALO? Dodjes ovde i pricas price,ja imam nvidia 9600gt,512mb ddr3,i to proizvodi GIGABYTE,i jos je silent,ali klokovan.i ma kako to zvuci ja igram sve u full-u na 1280x1024,batman-a,crysis i SHIFT mi radi lepo,tecno,sa AA i AF na 8x,mada ja to sve neigram redovno sad posto neam vremena,nema igrice koja mi neradi u full detaljima.Uglavnom imam i procesor AMD phenom II x2 550,radi mi na 3.6GHZ,i 4 gb ddr3 GEIL memorije na 1600 mhz,al to je i dalje neiskorisceno u igrama,2gb je sasvim dovoljno,nego ja sam uzeo cisto da budem miran za neku blisku buducnost.Imam i windows 7 ultimate na 64 bit koji radi kao lud,ja sam odusevljen sa mojim kompom,ali opet 9600gt pa jos silent,klokovan je na 710 core/2100 mem. fabricki ali veruj mi imam ortake koji se bas bave gaming-om i bukvalno kad cuju za moju grafu puknu od smeha.Ali meni sve odlicno radi i nemenjam je dok ne izadje nova serija od nvidie gt300,pa kad vidim kako se to sve pokaze,predpostavljam da ce onda 5850 cenovno dosta da opadne,a mislim da je odlicna investicija za neku dalju buducnosti i za igranje i na full HD ekranima.I to opet mogu cak 3 da se nakace! Trenutno je ispred gtx285,negde i ispod,ko hoce neka cita testove,ali verujem da je to do drajvera,kad poizlaze novi verovatno ce sve biti daleko drugacije...:-) Dotle cekam gt300.:-)

Djoka
19.10.2009. @ 18:58 #94c2e798

I moram jos da dodam Gilbert jesi ti video kod nekog 4870? cak i 4850 je za nase ati 3870 i gforce 9600gt majka! 4870 kida grafika,4890 ne treba ni komentarisati,a zamisli tek ovo. Verujem ja da si ti odusevljen ali tvoja grafa je prosao i proveren proizvod,moja je jos iza tvoje,i ja sam takodje odusevljen i ne treba mi nista jace ali neznaci da necu uzeti.Takodje necu nikom da kenjam sto uzima i baca pare na komp > 1000evra,to jeste luda investicija,i to treba da iskoristi neko ko se bavi nekim grafickim dizajnom i renderingom,ali ovako za kucne uslove za 500evra napravis komp koji sije brije i kida cak i na full HD rezoluciji i to bar u naredne 2 godine...

Darko
20.10.2009. @ 13:04 #d8e77b1d

Za Gilberta, konkretno imam grafiku jaču od tvoje 8800GT 512MB i full HD monitor, volim da igram sve igrice na very high i imam problem. Konkretno crysis fps 15-20, fallout 3 često zna da padne nisko... Naravno da ne razmišljam da kupim ovu karticu, jer mislim da je moja još uvek dovoljno jaka da se nosi novijim igricama (mada tokom sledeće godine će pasti jedna 5850 kad cena bude realna ispod 150e, ako do tada ne izadje nesto bolje), ali da kojim slučajem kupujem novi komp ne bih razmišljao. Svoju 8800GT sam pre 2 godine platio 190e i pune 2 godine sam sve igrao na very high. Poenta je da za dobru grafiku vredi izdvojiti malo više keša, naravno ne previše do 200e max!

djole
22.10.2009. @ 21:49 #74cf3b9e

ma daj gilbert ja sa 4850 intel e 7400 3.75ghz 4gb ram 800mhz na NFS SHIFT jedva izvucem 40fps i to kad vozim trke na vreme ,a kad ima puno kola oko mene fps padne i na 12, igram na istoj rezoluciji kao ti i cak iskjlucim AA.

baki
22.10.2009. @ 22:44 #6fc9f783

gilbert probaj crysis na max sa tom grafickom pa onda je hvali a ne nfs toje igracka pored ove inace ja imam power color hd4730 512mb ddr5 i samo na mediumu radi tecno monitor 22 ja sam se zajebao kad sam kupovao a sa ovom se nebi zajebali koji bi kupili

Ivan
23.10.2009. @ 00:25 #e40d8de8

Ja imam full HD monitor 22'' i planiram da kupim ovu graficku nadam se da ce mi raditi sve na maksimumu makar sve sto izadje u 2010. godini!

Djoka
23.10.2009. @ 09:35 #bdcedfdd

naravno da hoce!

Darko
23.10.2009. @ 11:41 #8e9851dd

Isto imam 22 full hd i 8800GT koja je realno duplo slabija od ove i sve mi radi na fulu (sem crysisa, moram da isključujem aa i af).

GGGGilbert
23.10.2009. @ 14:44 #6e52bfaf

Jao, klinci, niste normalni! :D Citajte sta pisem pa onda komentarisite. Nikad nisam rekao da ova grafa nije dobra - ALI sam rekao da za te pare mozete kupiti CEO komp koji ce da igra SVE nove igrice u full detaljima na 1440 rezolucijama sa 2x do 4 x AA i AF. Sta je tu pogresno? Zasto sam ja lud?! Ova graficka vuce duplo bolje od 3870, ali cemu sve to?! Imao ja 30 ili 130 frejmova u sekundi - ISTO JE...Samo da neide ispod... Za overklok ste valjda culi, klokujes procesor i grafiku i dobijes 10 -20% vise. Za Djolu, citaj, razmisli pa komentarisi. Crysis na 3870 sve na High avg fps ~ 45 na 1440 sa 900 sa 2xAA i 16xAF, meni radi, ako nekome stuca to je zbog slabog procesora i magistrale, Crysis je specificna igra, ona trazi sve, i procesor i grafiku itd. Cak i da stavis ovo cudo (5850) na moju konfiguraciju dobio bi slicne rezultate kao i sa 3870. Zato nevredi da kupujete ovo cudo za Dual Core ili Athlon II, treba najmanje quad Q6600, i5 ili Phenom x4 i DDR3 sistemska memorija a to mu dodje i preko 500EUR za konfiguraciju! Zasto? za 50 frejmova vise? ALOOOO! LOL!

maki
23.10.2009. @ 22:05 #da387637

Malo pitance... dali amd athlon 6000+ mogu da uparim sa ovom kartom i da cpu izvuce maksimum iz ove karet... naravno imacu 4 giga ddr2 memorije na 1066 mhz-a. DA ILI NE???

REmaki
24.10.2009. @ 00:43 #912721b9

@maki naravno maki izvuci ces max od tvog 6000+ a i od tvog narednog CPU kojeg ces staviti sledece godine :)

maki
24.10.2009. @ 14:01 #44e66b4f

nisi me svatio... hteo sam da pitam dali je moj 6000+ dovoljno jak da izvuce maksimum iz ove karte ili mi traba jaci cpu da bi izvukao max.

Djoka
24.10.2009. @ 16:18 #f14d2496

Au bre maki,pa kake to ima veze,procesor ti je odlican,i naravno da ce da isprati graficku :-).Ploca i procesor jesu 2 najvaznije komponente,al za igrice ti je dzaba ako nemas dobru graficku.A nevidim svrhu sto kazes dali ce tvoj procesor izvuci maximum iz ove karte?Trenutno je bitno da imas dual core,koji ce raditi na taktu kao tvoj i apsolutno si miran sto se tice procesora,jednostavno nemogu igre jos to da iskoriste,pritom jos nema svrhe za gaming uzimati quad,to ko prica su ciste budalastine,directX 11 ce to koristiti,mozda i poneka igra u buducnosti,ali dok to zazivi...Onda je jos veci bedak kad quad procesoru bleje 2 jezgra a druga 2 rade,zamisli konja da trci a 2 noge mu zabole,i stoji u mestu,tako i ovo ako 2 jezgra rade od fizickih 4,sigurno ces dobiti losije performanse nego na istom kloku sa 2 jezgra.Salu na stranu nije da ce igranje sa npr phenomx4 940 ili intel quad corovima biti lose,kao ni sa intel i5/7,ali jednostavno kad nemate zasta da ga iskoristite zasto ne uzeti phenom II 550,i uzmete dobar kuler,i opet dodje jeftinije nego quad,a pritom dignete mu takt na 4ghz i uzivate u svom racunaru.Kao i legendarni intel e8400 dual core,koji moze da se tera na jako visokim frekvencijama,moj ortaku radi stabilno na 4.2 ghz,jednostavno imao je gts250 sa 1gb memorije i nije mogao da je iskoristi,pa se fazon vratio na 8800gt.:-)

Djoka
24.10.2009. @ 16:35 #151e2f71

I Gilebert aj sad i pisi kolko imas godina...Oces sa tata da te oslovljavamo?:-) salim se jbg procitaj svoj post,zvuci malo surovo kad hvalis konfiguraciju i nfs shift,lepo je to sve ali mi svi ovde daleko odemo sa temama od ove graficke date na slici.Poslednji post je druga krajnost od onih prvih :-),vidi se da nesto znas,ali brate za gaming ne treba jos quad core,nema svrhe bacati pare,znaci evo ja sam zbudzio sistem za 160,kolko me ispalo za menjanje komponenti imao sam amd 770 chipset,2gbddr II i amd 4800 dual core procesor na 2.5ghz.Sad imam 785 chipset,4gbddr III geil extreme koji mi rade na 1600mhz i phenom II koji mi radi na 3.6 stabilno sa default kulerom i naponom.I ovo sa 9600gt radi fenomenalno,i to me kostalo sve 160 evra,jos imam lika da mu odma prodam grafu za 40 evra,dodam jos 120,i uzmem npr 4890 koji je sou od grafe,sve skupa 280 evra,a apgrejd nenormalan,ali naravno voleo bih i veci monitor i grafu,a to sve kosta,a ja da ulazem npr u 3870x2 koja je sad 100,nije da je lose ali staro je to sve jbg,4890 je extra ali nece da moze za directx11 :-),zato sad mora da se cekaju nove graficke,i da se misli sta dalje.Milim ovo sve nije lose od amd-a,ali su ovo tek prve verzije ovih karti i mnogo je glupo sad odma uzeti,treba sacekati i gforce i amd da pokazu svoje adute i realne cena i onda moze da se pazari! dotle uzivancija u onome sto se ima.:-)

maki
25.10.2009. @ 12:41 #0d80d38f

hvala... sada mi je sve jasno ...

alexa
26.10.2009. @ 01:27 #238df13c

Pola vas ovde treba da kupi prvo neki veci monitor..pa onda da prica o kartama od preko 100e.Za rezolucije do 1280x1024,100-120e za grafiku je full cifra.To je sada 4850 ili gts250...a gore pomenuto cudo,gura tri monitora u full hd. +:Sve strucnjak do strucnjaka..

HzD
26.10.2009. @ 13:31 #e6a4d2f3

Vama je 200 evra za ovakvu karticu mnogo? Ova kartica pruza BOLESNE performanse i cim budem skupio malo kesa i instalirao sedmicu ovo uzimam. BEST BUY!!! +:DX 11; performanse

Djoka
27.10.2009. @ 00:13 #860599f3

pa ljudi ja sam pisao post na pocetku de sam rekao da za ovo treba imati barem full HD,a evo ovaj covek ubedjen da je ovo best buy,realno ako ti je bas HITNO uzmi kartu,ali HzD jel ti mislis na g force? a amd-u je ovo srednji segment,5870 je visi srednji segment,plus su ovo prve verzije ovih karti,druge ce verovatno biti i bolje i jace,jednostavno zasto se zaletati odma bez potrebe,mislim meni ne treba kome je hittno neka kupi,meni prvo treba monitor,gotivan su mi nadolazeci modeli LCD-a sa 120hz osvezenjem slike,ali to sve svaki dan cekam nikad da izadje,ima samo za sad onaj samsung 2233rz,koji je extra monitor,ali ima rezoluciju 1680x1050 sto je po meni po danasnjim standardima malo...:-(

chicha
27.10.2009. @ 16:49 #f8c74bf4

Treba obratiti na kakvu konfiguraciju je stavljate, ne moze svaki procesor da izgura 30+ fps-a na high res i high details. +:odlichna

StefanUE
30.10.2009. @ 13:25 #faaac807

U pravu je Gilbert,treba sacekati nvidiu da izbaci svoje cudo sa DX 11,ova karta dobra ali opet napominjem treba sacekati GT300.Ja imam intel e8500,9800gtx+,6gb ram,i sa tom konfiguracijom teram sve igre na Max sa ukljucenim AA i AF.I ja cekam da izadje serija GT 300!!!!!!!!!

sax
30.10.2009. @ 17:19 #ad4fbe06

jeftinija je bar 30e,a brza od 285 (veoma jaka karta) u 95% slucajeva + jos dx11, vrhunski proizvod za ove pare!!! nVidia 300 ce biti brza naravno ali svaki frame naplacuju x2, samo treba pametan izbor napraviti, jedina prednost nVidie je FIZIKA! Zeleno-Crvena borba se nastavlja. +:JEFTINA A BRZA

Djordje
02.11.2009. @ 17:20 #74225b3e

Ima Shader Model 5 -:Nema nista

milos
02.11.2009. @ 23:46 #223c9a6a

Ovo je strasno da ne mozes da dodjes do kartice.. Dodju par komda i kraj,nema vishe! Jer zna neko gde ima jos sapphire sem u gigatron ,microsystems....

sloba
05.11.2009. @ 23:19 #e6d3cb9a

jel moze ova grafa u kuciste XIGMATEK Midgard ??? +:pitanje -:pitanje

Chilli
06.11.2009. @ 15:36 #4309eb67

Nemoze,tj mogla bi sa kidanjem limarije,tj ako hard stavis skroz dole i iskidaš limariju od hardova i čitača! sve se da sredit! +:Odg slobi

Stefan
12.11.2009. @ 01:28 #18995dd4

Jel moze da podrzi napajanjeCOOLER MASTER eXtreme Power Plus RS-500-PCAP-A3 500W ovu graficku kartu

Marko
12.11.2009. @ 11:55 #0e639988

Može.

boban
14.11.2009. @ 18:47 #6285b5bb

da li cu bolje ,,terati" igrice sa 6gb mem. i 5770graf. ili sa 5850graf. i 3gb mem.? imam intelov i7 920 proc. a mem. je kingston xyper x na 1866mhz. hvala!!!! +:pitanje

sax
15.11.2009. @ 03:17 #05e0e915

ako koristis windows x86

boban
15.11.2009. @ 14:50 #01733c4f

koristim vistu x64

aca
15.11.2009. @ 17:53 #52e3761d

Nema uticaj ram na igrice koliko ima grafika.

sax
16.11.2009. @ 01:08 #39e6a12c

pazi razlika u kartama je velika, obzirom da ima 1gb rama na sebi (dovoljno) bolje uzmi 5850, kasnije ces lako skupiti pare za jos rama,a da sad uzmes 5770 pa jos jednu kasnije nesto bas i ne znam, ipak sam JOS UVEK na strani jednog GPU umesto 2, jedini problem je sto 64bitni os koristi vise memorije mada mislim da ce raditi extra i predji na windows 7, dosta je bolji a i lepsi :), PS ovo ti kazem iz iskustva sa video i photo obradom, ne znam koliko mem vuku igre

boban
16.11.2009. @ 22:32 #2ae58205

hvala svima... +:hvala na pomoci!!!

gt
17.11.2009. @ 15:09 #3932d46e

sto god da koristis 3 gb ddr 3 na takvom kloku ti je sasvim dovoljno,bolje uzeti jacu karticu u ovom slucaju 5850 jer je neuporedivo brza od 5770...to ti je moj savjet 3 gb ram-a za igrice se ne mogu potrosit!!!!

000
19.11.2009. @ 20:52 #ab3245ff

Kakvi su beta drajveri za windows 7 , jel neko isprobao na sedmici,posto se jasno vidi na amd-ovom sajtu da zvanicni drajveri tek u januaru 2010?Hvala

janko
21.11.2009. @ 13:33 #73462156

jel moze napajanje OCZ 700w da podrzi 5850 crossfire ? procesor mi je core2duo E8500 !

Marko
23.11.2009. @ 11:26 #e019f9e6

Za Janka, radila bi ti ta konfiguracija i na 550-600W.

Bryan Fury
02.12.2009. @ 20:41 #d0afd977

Da li bi napajanje OCZ 600W SxS bilo dovoljno za ovu karticu + AMD Phenom II x4 955 i 4g rama? Hvala

Ljuba
03.12.2009. @ 09:56 #89591946

Naravno da bi bilo dovoljno.

novac
05.12.2009. @ 12:56 #1d0b5347

kako bi ova graficka radila sa amd dual core 5200+ koji radi na 3 ghz i 4 gb rama

Nikola
05.12.2009. @ 16:47 #c4916c16

A moze li ova graficka na Cooler Master 460w, Intel Quad Q6600 i 2 GB rama ddr2? +:Pitanje!

iconju
05.12.2009. @ 20:06 #649ec262

na njihovom oficijalnom sajtu pise da minimum treba da bude napajanje od 500W

iconju
05.12.2009. @ 22:00 #52e3118c

nigde nisam nasao kako stoji sa temperaturom, dal se greje?

Nemanja
06.12.2009. @ 00:24 #f0b7fdbe

Vidim da dosta njih pita da li ova graf moze na to i to napajanje. Graf trosi 150W pod maksimalnip opterecenjem, pa vi vidite... Moj drug ima coolermaster napajanje od 380W, ovu graf i processor e8400. Napajanje je mlako kad igra neku zahtevnu igru.

za novac
07.12.2009. @ 02:32 #df9e8b27

novace taj procesor ti je los mislim da je bolje da uzmes neki intelov procesor od quad serija ali morao bi i maticnu da menjas socket 775 a za to ti treba najmanje 250evra ali mozes da uzmes neku maticnu za amd am2,am3 socket dosta su jeftinije a procesor amd x4 965 black edition 3,4ghz ali bi morao da uzmes neki bolji kuler je greje 140w,ocekujem tvoje misljenje

Darko
08.12.2009. @ 13:27 #1c3592c3

Za Novaca, s tim procesorom i ovom grafikom češ bukvalno moći sve igre da igraš na very high. Za današnje igre je neki optimum cpu sa 2 jezgra na 2.8GHz, mnogo je bitnija grafika. Govorim iz iskustva.

sax
09.12.2009. @ 15:32 #dc8dee3e

valjalo bi da zamenis proc za phenom II x2 zbog cash memorije, poznato je da igre vole kesa (sponzoruse) mada ni taj nije los, jos uvek igre ne koriste sva 4 jezgra pa da ne bacas pare, ne znam koju plocu imas, bilo bi dobro da te ubode neki phenom II X2 sa sva 4 zdrava jezgra pa da mozes da ih otkljucas, od viska glava ne boli :)

ziks
09.12.2009. @ 16:17 #193ed70e

Pitam se sto svi navaljuju na intel Quad? Intel, intel intel intel..... Dosadilo mi to... Sto normalno ne uzme Phenom II X2,X3 ili X4. Prvo sto mu ne treba druga ploca jer novi Phenomi (osim 920 i 940) mogu na AM2 socket sto ploca na kojoj je 5200+ i jeste. Drugo trebace mu manje novaca da ulozi. +:Potencijalna kupovina -:ne znam

novac
09.12.2009. @ 22:00 #ec7a39a2

moja ploca je ga-m52s-s3p pa da li bi na nju mogao neki dobar procesor

aaa
10.12.2009. @ 00:30 #5073f358

nemoze to je am2 podnozje tebi treba am2+ ili am3

sax
10.12.2009. @ 11:22 #a0fc0371

mozes da napakujes phenom II X4 905e,x3 705e......http://products.amd.com/en-us/desktopcpuresult.aspx?f1=&f2=&f3=&f4=&f5=&f6=&f7=&f8=65+W&f9=&f10=&f11=&f12= sve ove ali nije to to, imas za male pare da zamenis plocu (50e), moj drug ima matoru gigabyte 690g chipset (podrzava cpu 65w) i ubo je 905e, sve radi bez problema,eto toliko poz!

sax
10.12.2009. @ 11:23 #6d1a0c7d

e da zaboravih da ti kazem ako ovako nesto stavis na tu plocu zaboravi na overklok, to bi bilo previse :)

iconja
11.12.2009. @ 15:50 #7f009ff4

gledajte i placite kako je skocila cena kartice... za 5000 je skuplja nego sto je bila u Gigatronu kako nas kradu pa to je strasno iz Amd-a najavljeno poskupljenje 7% a nasi digli za citavih 25% Sramota dokle idu u krajnost...

trt mrt
13.12.2009. @ 11:27 #179d7eda

Evo ja sad gledam na Amzonu za Evropu, dakle Engleska, Francuska ,Nemacka. Ova kartica je skuplja za 40 evra, nego ovde? I pri tom zna li neko zasto preko noci vise nema da se nadje hd 4870 vapor x u prodaji, bila je oko 135 evra. Osatade izbor ili na 4890 ili na ovu 5850 koja je je ipak skuplja varijanta.

veljchy
14.12.2009. @ 17:09 #0c41a35b

greje li se ova karta puno i moze li da joj se kontrolise fan speed??? i koliko je bucna???

SaleK
19.12.2009. @ 00:02 #c3999d2b

Odgovorio bih za grejanje. Pod Furmark testom drzi 94-96 C konstantno, bez obzira na duzinu testa. Kuciste je dobro provetreno a napajanje je Cooler Master Real Power M620 ali mislim da ne trazi toliko. Imao sam problem sa kontrolom ventilatora ali to se resilo instalacijom drajverara koji je dosao na CD-u uz karticu A NE najnovijeg skinutog sa ATI sajta. Sto se tice brzine, mislim da mi je moj E8400 sa 3.7 GHz klokom usko grlo.

Goran
01.01.2010. @ 11:43 #9da2fbaf

salek , E8400 je usko grlo za klokovanje ali za normalan rad nije... 8400 moze raditi na 4300 za svaki dan , uz dobar cooler . ja imam dve 5850 , dobre su u radu. Ja sam ih dobio iz Canade I mnogo se bolje klokuje nego primerci iz Srbije..Pozajmio sam kartu drugu koji radi klokovanje od 5 karti koje je imao moja je davala vise poena .. Ako imas nekog u inostranstvu , neka ti je tamo kupi ...

Milunka
02.01.2010. @ 00:14 #f20cd46d

BOZE PA VI SE DROGIRATE<,,,,,,,STA DA BUDE USKO GRLO.....E8400 klokovan na 3.7...a tek 4.3,pa sta ce njega da iskoristi....koja igra ....AJDE NAVEDITE STA CE OVAJ PROCESOR SA OVOM KARTOM DA IZBAGUJE....BOze moj pa igre jos nisu u toj meri napredovale da treba prelaziti na quad,a kamoli na crossfire ili SLI,to je za mene ne zamislivo....tako da e8400 i ovo mora da kida,ako ne onda lepo idite lazite nekog drugog o tim performansama uskih grla,i sirokih usta... +:Ahahahahhahah

sax
02.01.2010. @ 12:57 #f15331b1

e ovako, ono sto vam je potrebno za jace karte jeste procesor na 3GHz+(overclock) sa 2 jezgra(jos uvek) i dosta cash memorije, tj Intel e8*** ili AMD PII x2 i nemojte odmah da pisete da AMD tu nema sta da trazi nego prvo pogledajte testove,a i cene procesora, poz! i SNG

markodjorem
03.01.2010. @ 11:24 #9d72378a

ananananna, bogte kakvi sve ljudi ovde pišu komentare...., al nema veze, nego rezultati... kod mene ova karta radi na: ep43 ds3, e4400 na 2GHz, 4GB na 800Mhz i napajanje INTER-TECH Energon EPS-750W... Crysis na 1280 podigne na 110fps-a, a vi sa uskim grlom i jakim napajanjima ne podjebavajte ljude više...

fix
04.01.2010. @ 10:48 #d6d25515

Ako moze 8400 pretpostavljam da moze i 8200 na 2.6, da li sam u pravu?

igor
06.01.2010. @ 00:34 #0a27c663

@markodjorem ti bi druze trebao da zamenis taj proc... kartica sigurno ne radi u full tj. nema sanse da je proc isprati... e8400 recimo

markodjorem
06.01.2010. @ 11:53 #e2dc5271

nema potrebe..., klokujem ga na 3 i radi perfektno (naravno stavio sam cooler master tx2 da hladi), nego dajem primer ljudima da ona može da radi bez problema bez da menjaju procesor... al opet do 19 inča ona sve izgura na mx bez problema..... nego jbg nervira me kad počnu pričati .... .... a jbg ima tu dosta zajebancija, ne može se sve reći u dve rečenice kao komentar...... hmm pita čovek ' oće li raditi na e8200, pa jebemu....

markodjorem
06.01.2010. @ 18:15 #c1d88c64

takođe, znam da ne može da ode više od 100GB/s memory bandwidth-a na 19-ci ali opet ....

Aca
08.01.2010. @ 22:07 #44bf6eac

Graficka tera sve igre danasnjice sa svim podesavanjima na maksimumu i ukljucenim antialiasing i anisotropic filterima u full HD rezoluciji sa preko 30 fps-a, a vise od 90% igara na tim podesavanjima i sa preko 80 fps-a. Samo se pobrinite da je uparite sa nekim jakim quad core procesorom koji ce moci da je isprati. Za ove pare ubedljivo najbolja kupovina.

Sale-_Bcn
08.01.2010. @ 22:41 #6814f11a

Evo vec nekih mesec dana imam ovu Grfx 5850 i za sada mogu samo da je pohvalim, na trzistu je trenutno ubodljivi best buy jer za ulozene pare dobijate odlicne performanse...Testirao sam je naravno i na najzahtevnijim igrama Kao sto su Crysis i bio sam prijatno iznenadjen sa postignutim FPS-om koji se u rezoluciji 1900x1200 sa Entusiast detaljima i 2x antialiansingom retko spustao ispod 30 FPS...Dirt2 dolazi kao poklon uz ovu grafiku te je i prava prilika da vidite direct x11 na delu,iako je dosta dobro radio i sa 8800gt(moja ex karta) na Atiju 5850 pregrst detalja i veliki broj FPS ostavice vas bez daha.... Testirano na Pc-u Procesor:Quad core 6600 Ram:8gb System:Windows 7 hard drive:2x 750gb Maxtor i Samsung GFX:ATI-AMD-Saphire 5850 +:brzina,potrosnja,temp... -:za sada nista

Zombie
09.01.2010. @ 13:29 #211ed577

Jel zna kako kakva je procedura oko prenosa hardvera preko granice iz Srbije u Republiku Srpsku? Planiram kupiti Phenom 955BE, Sapphire 5850, MSI 785G-E65 ploču, 4GB DDR3 i neki HDD, pa ne znam kako to ide oko carine, poreza itd? Ako neko ima neka iskustva, zaista bih bio zahvalan na pomoći. +:totalni best buy, u mnogo čemu bolja od GTX285

sasad
11.01.2010. @ 00:37 #43dedec0

U sistemu mi je aktivan dx10,skidao sam nove drajvernista,ubacioDirt 2 nista opet.Dali je moguće da 7-mica brljavi? Ako neko zna sajt sa novim drajverina neka pošalje +:dx11 je čudo -:dx11 ali ja ga nemam

paquito
11.01.2010. @ 22:19 #07b31e00

@Zombie Koliko ja znam, to je bezcarinska zona, tetka mi je prosle godine donela neki fotoaparat iz srpske, rece da nema nikakve carine...

sale
12.01.2010. @ 23:23 #c24c03a5

kupio sam danas iradi perfektno na konfiguraciji procesor e 8600 klokovan na 4.00ghz ploca maksimus 2 formula i memoriom na 1066 4giga zadovoljan sam

ludak
22.01.2010. @ 15:27 #3b2eb1ab

lljudi kada ce ova kartica da pojeftini

Sile
22.01.2010. @ 18:14 #2a80aa65

@ludak Kako je krenulo nikad :) mozda kad izadju nvidiine gf kartice

bbb
25.01.2010. @ 13:08 #f400ab5d

Ne mogu da verujem sta ljudi sve pisu,za ljude sto im je procesor e8400 usko grlo.Pa ako vam je usko grlo,sto ne kupite Intel i7 i graficku 5970 sta ce vama onda 5850,to vama nije dovoljno. Znam sigurno da drug sa procesorom intel e5200,Ati 4870 i 2gb ram 800MHz sve igrice igra na max,licno sam se uverio.A ova graficka je vise nego dovoljna za bilo koju igricu,naravno ne bi bilo lose imati i dobar procesor kao npr.iz serije e8.... ili neki novi Amd Phenom II ionako su bestbuy sada.Jedini sto ja jedva cekam da izadju nove nvidia kartice ako ni zbog cega drugog a to je pada cene ove odlicne kartice.Iako mislim da ce nvidia izbaciti bolje kartice sa naravno i dalje prisutnim Phisix-om.Trebalo bi ih sacekati

gg
26.01.2010. @ 20:53 #cf42cf8a

A phenom II 550 BE, sta mislite, jel ce da je koci? Ne verujem da ce tu da bude problem, ako treba, moze sa 3.1 na 3.5 na fabrickom kuleru bar dok igram da ga kloknem.

Nikola
27.01.2010. @ 09:22 #2391cf7d

Da li bi dala maximum sa phenom x4 955 3 gb rama ?

Aha
27.01.2010. @ 22:20 #8d8c74c8

Jel to pitas onako, cisto da bi se hvalio da imas phenom 955? Normalno da da. Samo trazi konfirmaciju da mu je procesor dobar.

Aca PN
28.01.2010. @ 20:25 #73ef016e

Da li se zna da li ce da izadje ova graficka uz Vapor-X hladjenje??? +:pitanje

dsd
28.01.2010. @ 21:39 #5cd15556

Koja je fora da je ASUS 40e skuplja? Jeste ASUS i kvalitet, i sam brend, ali jel ima poboljsanja u performansama?

Mitar
29.01.2010. @ 11:27 #2cdea5eb

Nikakvih razlika u performansi, samo čist brend, asus je ubedljivo najskuplji. Ove sapphire grafike su odlične.

Ognjen
29.01.2010. @ 22:06 #d8392f9c

Ljudi da li moze ova graficka na ASUS P5QL PRO????

STEFAN
30.01.2010. @ 08:44 #dd6e5425

kako bi radila ova graficka sa procesorom amd phenom ll x2 550 da li mogao da izvucem maksimum iz ove graficke

filip
30.01.2010. @ 20:07 #e07628bb

nisam siguran ali ja da sam na tvom mestu uzeo bi amd phenom 2 x4 ukoliko jos nisi uzeo procesor a ukoliko imas ovaj dual core vec nema sta da brines i da ne izvuces maximum igraces sve na high sa min 30 fps ;) +:@stefan

Nikola
31.01.2010. @ 18:32 #d959c35f

može na taj dual ali bi izvukao samo 75-85% max iz grafe slobodno uzmi,ee koja ti je matična probaj otključati ostala jezgra i eto quada.

AMD
01.02.2010. @ 00:17 #be2f5e27

to sa otkljucavanjem su se ljudi malo zeznuli, lepo uspeo marketinski trik sa otkljucavanjem. nema 5% slucajeva da rade stabilno, a ovo sto kao veci deo ima ljudi koji su uspeli da otkljucaju nego koji nisu je glupost, ovi sto nisu uspeli se i ne javljaju. Daleko od toga da CPU ne valja, ali ZABORAVITE na unlock, ima razlog sto su ugasili jezgra! A athlon II x4 620 jel ce da je gura u fullu? Kazu ljudi samo da ne bi u CF, a ovako bez problema u fullu, jos klok na jedno 3ghz...Sta kazete?

cova
02.02.2010. @ 15:25 #129cf71d

mi se nadamo da ce opadne cena a ono raste kada ce opasti cena zna li neko planiram da je kupim za jedno 2 do 3 meseca kolika ce tad cena da bude odprilike

Ljuba
02.02.2010. @ 15:51 #9ef4d319

Pa cene bi trebale da padnu zbog konkurentnosti kad Nvidia bude izbacila svoje kartice za nekih 2 meseca, što znači da bi cene sigurno trebale da padnu za jedno 3 meseca.

Ognjen
02.02.2010. @ 19:50 #7517a65b

Ljudi sta mislite kako bi radila sa Quadom Q8200???I DA LI MOZE NA ASUS P5QL PRO???? :)

dzoni
02.02.2010. @ 22:28 #1c081b17

imam amd x4 955,3 gb rama i sada koristim asus hd4670.Ali napajanje je 450w i nema 6 pin,da li je moguce prikljuciti graficku i da li bi dala maximum? Pozdrav! +:***PITANJE* -:*PITANJE***

Viktor
03.02.2010. @ 06:02 #45f3dd2d

Odgovor Dzoniu 450w chistih ili to pishe na kutiji. Otidji na BENCHforum ili forum sveta kompjutera pa prochitaj o napajanjima. Toplo preporuchujem bar 550watt's chiste snage. NE igraj se sa napajenjem. Pozdrav

dzoni
03.02.2010. @ 07:52 #5c77bc63

e hvala,samo ako moze objasnjenje za 6 pin

Ognjen
03.02.2010. @ 08:09 #08e5129d

Pa ljudi,razmisljam da za koji mesec kupim ovu graficku pa vas pitam za maticnu a vi me kulirate

Ljuba
03.02.2010. @ 10:10 #7e97d0da

Ova kartica koristi 2x 6pinski konektor, što i nije problem, pošto bi uz karticu trebao da dobijaš bar jedan, a sem toga se ih ima svuda. Slažem se sa Viktorom, za x4 955 i ovu grafiku ne bi preporučio ništa ispod 500w firimiranog napajanja, ali ako već imaš 450W firmiranog, trebalo bi da izvuče, naravno bez overclocka. +:Za Džonija

Ljuba
03.02.2010. @ 10:15 #acdb7d77

Ova kartica može bukavalno na bilo koju ploču kaoja je napravljena u poslednje 4 godine, bitan ti je samo slot PCI Express, takko da može na tu ploču. Što se procesora tiče sve bi igrao na maksimumu, ali ne bi mogao da izvučeš 100% iz grafičke zbog niskog clocka cpua, što naravno možeš da rešiš overklokovanjem na recimo 2.8-3GHz. +:Za Ognjena

Ognjen
03.02.2010. @ 19:05 #65202a61

Hvala ti,bas si car! :) +:Za Ljubu

????
03.02.2010. @ 20:46 #8820dae1

imam 5770 kupio bih i ovu da uh uparim sta bi dobio time? +:verijem da je samo + -:e to neznam

Ognjen
04.02.2010. @ 09:53 #42f1f400

A sta mislis jel mogu sa coolerom koji sam dobio uz CPU da ga overclockujem na 2.8Ghz? +:Za Ljubu

Ljuba
04.02.2010. @ 11:34 #5d1e513c

Trebalo bi da može, samo ti preporučujem Q8300 nije velika razlika u ceni a veći je clock. Za ???, uparivanjem ove i 5770 ne bi dobio ništa, uparuju se samo 2 iste kartice. +:Za Ognjena

Ognjen
04.02.2010. @ 22:01 #db917559

I samo jos jedno pitanje,koje napajanje da uzmem za ovu grafu??? +:Za Ljubu

ss
06.02.2010. @ 00:45 #b05b0d1d

500 Watt or greater power supply with 2x 75W 6-pin PCI Express power connector recommended (600 Watt and four 6-pin connectors for ATI CrossFireX Technology in dual mode) +:za ognjena

komi
09.02.2010. @ 19:38 #4272ef9b

pih..kad li ce da spadne cena... Cekam je na 180evra pa uzimam

Luka
09.02.2010. @ 21:58 #cc35713e

Ljudi je l valja uzimati i5 uz ovu grafu ili ipak stari dobri quad core??? +:brzina, DirectX 11 GDDR5 -:malo cena -_-

Bla
09.02.2010. @ 22:30 #e4fedd44

Da li Core 2 Duo E7600 3.0GHz moze da izvuce max iz ove grafike? +:pitanje -:pitanje

Mane
10.02.2010. @ 10:45 #57ad140c

Sa e7600 ćeš izvući 90-95% performansi iz kartice. Cene neće pasti dok Nvidia ne izbaci svoju novu seriju.

Nemanja
10.02.2010. @ 17:28 #31fae2b4

AMD Phenom II X4 965 3.4GHz/8MB 64Bit BOX Black Edition, Msi NF750-G55, 2GB DDR3 Kingston HyperX PC1600, Sapphire ATI 5850 1GB DDR5, recite mi dal je ovo dobra konfiguracija??i dal ce izvuci maksimum iz graficke?Dal je dovoljno napajanje od 650W??hitno.hvala unapred :)

milos
11.02.2010. @ 14:47 #6409c7ad

Ja bih ti preporucio bar duplo ram memorije!!!

Sony
11.02.2010. @ 19:09 #7c971bfb

MicroStar P55-CD53, 3 x 2GB DDR3 Patriot Viper PC1600Sapphire ATI 5850, 1GB DDR5, Intel i5-750 Core....dal se ove komponente idi jednu uz drugu??? sta mislite dal je dobra?

fcbarsa
11.02.2010. @ 21:30 #4b04edfd

@Sony ok je sve to i u skladu jedno sa drugim ali zasto MicroStar? Zasto ne uzmes Gigabyteovu plocu npr. GA-P55-US3L?slicne su po svim specifikacijama ali gigabyte je jeftiniji i ima najbolje odradjen bios, ako volis clock. Takodje, ima i jos jedan pciex x4 za crossfire, iako ga verovatno neces moci koristiti jer je postavljen na najgore moguce mesto iznad front USB i sata konektora. Takodje, trebace ti bar 650W kvalitetnog napajanja (CM, Chieftec, Corsair)

Pencha
12.02.2010. @ 00:28 #81949de5

@Sony Nije bas da ti treba 650W, nece masina toliko vuci ali na dugorocnom planu je svakako Ok. Nista ispod 500W dobrog kvaliteta ne pokusavaj. Od ploca uzi sta hoces P55, razlike su mizerne stvarno mada bih ti preporucio Gigabyte UD3R jer za svoje pare pruza najvise a I5 podrzava samo dual chanel tako da gledaj 2x2GB a ne 3x2GB i obavezno gledaj da uzmes LOW VOLTAGE memoriju za I5. I ako hoces na 4GHz da guras cpu onda neki bolji cooler @Nemanja, obavezno 2x2GB ;) Samo da kazem da quad nije bas obavezan ali ko radi upgrade definitivno treba da razmislja o bar 3 jezgra.

fcbarsa
13.02.2010. @ 09:23 #e66964b0

Ne kontam zasto ne 3x2GB i kakve veze dual chanel ima sa tim? i5 750 i sve P55 ploce podrzavaju triple channel (DDR3) memoriju i to do 16GB. tih 2 GB memorije sigurno nece biti visak. +:@Pencha

hekler
13.02.2010. @ 22:48 #2ae6b608

ljudi hoce li kada ce da padne cena ove graficke ispod 170

Luka
14.02.2010. @ 00:50 #71b4be5d

Ljudi koji procesor i maticna najbolje idu uz ovu grafu???pls/// +:brzina, DirectX 11 GDDR5 -:malo cena -_-

Petar
14.02.2010. @ 17:29 #a6c6cd41

Cena ce najverovatnije pasti u martu kada izadje nova nVidijina graficka (Fermi), i ja cekam da padne cena :). Po meni najbolje ide uz intel i5 i gigabyte p55-ud5.

Haha
19.02.2010. @ 21:36 #1378f28f

Ispod 170? Sumnjam da ces skorije da vidis taj broj... I ja je cekam na oko 180...

nidza
22.02.2010. @ 11:44 #2f8d8e63

Gigabyte GA-P55-UD3L SapphireVGA ATI NEW HD5850 1GB GDDR5 Intel i7-920 Kingston 1066MHz DDR3 2GB (kupicu ovakvih 4)znaci 8 gb.... Napajanje 700W OCZ ModXStream PRO,i jedno pitanjce da li je dobra konfiguracija??....daj te mi neki savet ako treba nesto da promenim!hvala

Ognjen
22.02.2010. @ 22:39 #5b440b25

Ja mislim da ce cena pasti na nekih 180-190 Evra kad izadje Fermi u Martu,eventualno Aprilu! :)

Milos
24.02.2010. @ 20:40 #4446f00a

Kako bi se ova grafa uklopila na P5K PRO i proc INTEL CORE 2 QUAD Q8400 Da li bi to izvlacilo max iz nje? pozz

kk
25.02.2010. @ 19:19 #7772f583

Ko da ceka do aprila... Kako bih je sad kupio.. Nego necu posle da mi bude krivo sto sam prso 40 evra za mesec dana

Aca PN
26.02.2010. @ 21:53 #15f66e7a

Sto ne sacekas jos malo da dodje grafa sa Vapor-X hladjenjem???

kosta
27.02.2010. @ 09:58 #a9115dc1

Ako je verovati informacijama o cenama Fermi-a , ATI moze lako da poskupi sve 5800 kartice i da opet bude u prednosti ....mozes kupiti skoro 3 HD5850 za jednu Gtx480....

Brayan_Fury
28.02.2010. @ 13:48 #014243d8

Ta kombinacija nikako ne moze, jer ta ploca ide uz i5 procesore(P55). Biraj neku plocu koja ima X58 cipset, ako vec mislis da stavis i7 920. Gledaj recimo Asus P6T Deluxe, Gigabyte EX58- UD5... Mada moja preporuka ide na Gigabyte X58A-UD5, koja jeste malo skulja(250e), ali jedina opravdava svoju cenu(ona podrzava i nove standarde usb 3.0, sata 3..). Graficka je u redu, procesor takodje, ali ram bas i nije. Gledaj module koji rade na 1600mhz. Recimo: Geil black dragon, Kinston Hyper X.. od malo boljih: Mushkin Black/Red line ili Corsair Dominator GT. Napajanje gledaj neko kvalitetnije, recimo Chiefec CFT 700 - 14c/750 - 14c, ili jos bolje Corsair TX750(A ako hoces modularno onda HX750). I takoje moras gledati i neko dobro kuciste, koje je malo vece, kako bi primilo graficku i koje je bolje hladnjeno... preporuka: XIGMATEK Midgard.. Ako imas malo vise kesa onda svakako NZXT Guardian 921 i CM HAF 932. Ovo sto sam ti naveo je vrhunska konfiguracija, i s njom ces biti miran, duuuugo, duuuugoo. Veliki pozdrav!

pex
01.03.2010. @ 21:40 #549905d1

imam sapphire 4870 1gb toxic vapor x koliko bih dobio sa ovom grafikom

Miljan
02.03.2010. @ 11:13 #bb735bc7

Ova je bolja bar 40%, ali pitanje je da li se isplati menjati, s obzirom da je 4870 prilično jaka i da nema igrice koju ne može isterati na maksimumu.

pex
02.03.2010. @ 11:43 #a6031ae3

ok hvala na savetu da sacekamo jos malo da padnu cene 5870 vapor x

kica
08.03.2010. @ 13:31 #cb6328c1

da li se isplati uzeti ovu graficku pored 5770 vapor x???....ustvari da li je tolika razlika?

Brayan_Fury
09.03.2010. @ 23:58 #26a6ca88

Isplati se. Vapor-x ima izuzetno hladjenje i dosta je tiho. Ali svakako treba dodati jos malo i pazariti ovu stvarcicu. Ne greje se mnogo i nije bucna, sto je najvaznije. Mada bi najbolja varijanta bila kada bi sacekao 5850 Vapor-x... to je dobitna kombinacija!

Lord
10.03.2010. @ 22:44 #0a5725b1

Imam e 6550 intela na asus p5k ploci i trenutno gf8600 gts. Dvoumim se izmedju gf275. ati 5770 i eventualno ove ako dodje do tog pada cene. Kakvo je misljenje u odnosu na ostale komponente posto su slabe . Da i mem 2gb ddr2 na 800 mhz. Jel bi tu ista pomoglo i sta od navedenih gf je najbolja kombinacija. 275 i 5770 mogu da dobijem povoljno za oko 13-15 000.

Lord
10.03.2010. @ 22:51 #e6d58d9f

Imam e 6550 intela na asus p5k ploci i trenutno gf8600 gts. Dvoumim se izmedju gf275. ati 5770 i eventualno ove ako dodje do tog pada cene. Kakvo je misljenje u odnosu na ostale komponente posto su slabe . Da i mem 2gb ddr2 na 800 mhz. Jel bi tu ista pomoglo i sta od navedenih gf je najbolja kombinacija. 275 i 5770 mogu da dobijem povoljno za oko 13-15 000.

Ognjen
11.03.2010. @ 14:07 #45731671

Ukoliko padne cena uzmi ATI 5850,a ako vec mozes da dobijes GTX 275 za toliko novca uzmi je,posto je brza od 5770

pobro
12.03.2010. @ 18:21 #dc27fbbd

posto planiram da kupim ovu graficku kar. zanima me da li je boje da zadrzim xp sp3 ili da predjem na win 7? da li ce ona raditi u svom maximumu. imam Intel Core 2 quad q8200 2.33Ghz ,MSI P31 NEO-F V2 ,775 FSB 1333,DDR2 800 MHZ x 4 Transcend DDR2 4gb CL5 240 pin.Miditower Case Blueberry,500W 12 cm FAN,Black . I da li ce moci da izdrzi ovo napajanje?. Hvala

kokane
12.03.2010. @ 21:19 #4b3246d3

ako zadrzis xp3 , grafika ce raditi max u directX 9.0c modu. Ako hoces da ova kartica radi u DX 11 , za sta je i namenjena , moraces da instaliras win7.

oblivion
14.03.2010. @ 12:38 #5643e426

Moze li neko da mi kaze koliko sm ima ova graficka?I moze li da podrzie napajanje cooler master 500W

oblivio
14.03.2010. @ 14:00 #3b1b71de

CM

Mitar
15.03.2010. @ 13:04 #273947f0

Može.

Brayan_Fury
16.03.2010. @ 11:14 #0e194372

Kog je proizvodjaca ta GTX275? Ako je Gainward, bolje je ne uzimaj jer je to reparirana karta, greje se kao luda, bucna uzasno, a i samo 1god garancije. :( Pozz

stefan
18.03.2010. @ 09:42 #a0f25e67

hoce li ikad pojeftiniti ova graficka

"D
23.03.2010. @ 00:33 #05759b43

Stefane, taman sam hteo to da pitam! Samo da joj par desetina padne cena pa da je natovarim u kuciste

Milos
23.03.2010. @ 13:54 #3f9e5aae

Da li ce ASUS P5K PRO i INTEL CORE QUAD Q8400 2.66GHz(klokovan na 3.4GHz) moci da izvuce maximum iz ove graficke?

Milos
23.03.2010. @ 13:56 #0ee3d89a

e,da,napajanje je CORSAIR TX750 750W

Darko
23.03.2010. @ 15:52 #0f778bd0

Naravno da će moći, čak i da ti radi na 3GHz bi mogao.. +:Za Miloša

Zombie666
23.03.2010. @ 21:49 #5fcd155e

Jedva čekam ljeto da je uparim sa moja dva Xeona E5430 (8 x 2,66GHz) :)

miki
24.03.2010. @ 00:42 #b673b749

koje mi je napajanje potrebno za sledecu masinu;amd phenom II x4 3,4....4 gb ram 1600mhz....ati 5850 1gb......itd???

miki
24.03.2010. @ 13:12 #d077842b

bice dovoljno i 550w a kamo li 600w firmiranog napajanja ja bi ti toplo preporucio lc power lc 6550 od 550 wati pusti cooler master chiftec kad lc razbija pravi ga nemacka. imam slicnu tvojoj konfiguracijiimam ati radeon 5850 i 4 giga rama amd phenom ii x4 965 na 3,4ghz

Milos
24.03.2010. @ 16:53 #f1d74c5e

A u cemu je razlika izmedju ovih grafa,ima 3 vrsta sapphire, SAPPHIRE Radeon HD 5850 1GB GDDR5, SAPPHIRE Radeon HD 5850 1GB GDDR5 TOXIC 11162-05-40R, SApPHIRE Radeon HD 5850 1GB GDDR5 21162-00-50R

Marko
25.03.2010. @ 11:04 #dbb0b72d

Razlika je u kulerima, jedino što toxic pored drugog kulera ima i podignute klokove.

Milos
25.03.2010. @ 13:54 #fb4ee697

Znaci,da su perfomanse svima iste,a i ovu mogu da klokujem......i eto....TOXIC :)pozdrav,i HVALA!!!

pex
25.03.2010. @ 23:00 #fbca6c68

toxic je oznaka za dodatno hladjenje tj komora sa nekim fluidom za dodatno hladjenje GPU

Milan_Silni
07.04.2010. @ 17:25 #7c3e3a1b

CPU SAM3 AMD X4 Phenom II 925 2,8Ghz/8MB 64 bit B mi je procesor- 600w CIF.napajanje i- 4gb rama- može li ova grafika da tera sve živo u 1080p hd rezoluiji- na 24" full hd monitoru-bez ikakvog dodatnog klokovanja, budženja i zajebancija- jednostavno- samo sa ovim- mislim jakim komponentama?

ares
08.04.2010. @ 20:52 #e1d0f7b8

pa vidi milane ova karta zvace gtx 285 pa ti vidi da li moze bez zajebancije :Dsalu na stranu normalno da ces moci,gta 4(1920x1080p,highest 39 fps),crysis(1920x1080p,very high,8xaa,35+fps)a o ostalim slabijim igrama da i ne govorim,jede ih za dorucak

Milan_Silni
08.04.2010. @ 21:08 #ae01bdcc

e hvala ti puno prijatelju- ipak rekoh- da proverim- pošto treba malo da se pozajmim- pa da nebude uzalud. hehehehe- pozzzzzz +:za ares

Milan_Silni
16.04.2010. @ 00:00 #f6c6afc6

dali ova grafička može da stane u CHIEFTEC Dragon II kućište bez-da se jedva tamo nabije i da nema mesta posle tamo ni za" vazduh "-bukvalno. Ako neko zna voleo bih da mi odgovori što pre- Hvala.

Petar
16.04.2010. @ 13:36 #0779c2ce

Duzina kartice je 24cm, izmeri pa vidi. +:@Milan_Silni

Milos
16.04.2010. @ 21:40 #dcdb4791

Da li neko zna kad treba da padne cena ove graficke,i za koliko?

Milos
16.04.2010. @ 21:42 #6f85a436

Da li neko zna kad treba da padne cena ove graficke,i za koliko?

Milos
16.04.2010. @ 21:42 #fd92272c

I da li je istina da treba da izadje model sa 2gb memorije?

Aca PN
16.04.2010. @ 22:39 #67986e6a

Izasla je sa 2gb ali sa Vapor-X (Toxic) hladjenjem.

Milos
16.04.2010. @ 22:44 #7f2fd1c2

A da li je ima u prodaji?Na it svetu je ima,ima toxic ali sa 1gb

Mirko
25.04.2010. @ 19:47 #6d1cefec

A jel moze Caunter strike da se igra na makximum sa ovom kartivom??/?

Spahija
26.04.2010. @ 10:30 #36ee66f1

Postoje i Toxic i Vapor-X verzije ove kratice i to i sa 1GB i 2GB memorije. U ovoj tako reci obicnoj verziji se proizvodi samo sa 1GB. +:@Aca PN, Milos

Ognjen
30.04.2010. @ 14:31 #2a09ea40

Naravno da moze,Counter mozes i sa grafickom od 50e da rasturas,to je igrica koja je hardverski smesna u odnosu na danasnje naslove...

Ogi
05.05.2010. @ 23:52 #0a9a546a

Da li uparena sa AMD 550 i 4 gb ddr3 moze da cepa sve igre na 1920x1080?????

rale
06.05.2010. @ 01:25 #69ecdf69

ljudi, ajmo ovako. o ovoj kartici je uradjeno 50000000 review-a!!! zato ih citajte!! ne znam zasto postavljate pitanja tipa-da li ova kartica moze da istera sve igre na 1920x1080, da li sve igre rade na high??? naravno da moze! prosetajte malo netom, zbog toga i postoji! i batalite glupa pitanja +:best buy

Sale
06.05.2010. @ 11:08 #b0ce89f5

Naravno da će moći, moćićeš i sa 5770, a kamo li sa ovom. +:Za Ogija

Ogi
06.05.2010. @ 13:04 #cf38b37b

Hvala Sale

anonymous
12.05.2010. @ 12:58 #5cbd95ba

Ova stvar jede igre, sve na max i ono oce JOS. Mnogo sam zadovoljan sa karticom. +:SVE SVE SVE -:bas nista

Nikola
12.05.2010. @ 16:53 #e370ea9d

eee ljudovi da li Corsair HX750 može da drži ove dve u CF-u,phenom 955,HDD WD 1TB...???

ray
12.05.2010. @ 23:19 #38dc6710

moze

Aca
16.05.2010. @ 13:41 #9aaf7b3f

.. dodati novac za VAPOUR ili TOXIC varijantu iste kartice! -:malo jeftinija od mnogo bolje TOXIC varijante.

Za Acu
22.05.2010. @ 19:10 #bc8a8179

Nije malo jeftinija od Toxic varijante nego cak 50 evra jeftinija !

Petar. R
24.05.2010. @ 19:13 #5b0b6d25

Hitan odgovor ? +:E ljudi jel moze ova grafika u CF mod ?

...
28.05.2010. @ 15:48 #0d04bef8

Može

nevazno
02.06.2010. @ 18:33 #d31aa5d6

sta je CF mod ????

Aca PN
02.06.2010. @ 19:34 #aa8dc397

CF mod je CrossFire mod, tj. kada uparis 2 ili vise ati grafikih kartica. +:@nevazno

tokio
22.06.2010. @ 15:07 #cce1fe90

dal ova graficka dobro tera na ma770 us3 maticnoj? hvala

Djole
25.06.2010. @ 17:58 #50698355

Koliko se napajanje preporucuje?

odg
27.06.2010. @ 19:46 #14a4bbee

jel moze da tera na 1650 rez max?

Djole
28.06.2010. @ 19:01 #bce8a0f7

moze

Djole
28.06.2010. @ 19:01 #30e57277

Koje napajanje se preporucuje?

Djole
29.06.2010. @ 08:43 #433c891c

Ljudi koja je graficka bolja ova ovde ili Asus Radeon HD 5850 1GB GDDR5 EAH5850/G/2DIS/1GD5

Luka
29.06.2010. @ 09:35 #66ab8f39

Ne ispod 500W firmiranog napajanja. Nemaš nikakve razlike u performansama između proizvođača iste kartice, uzmi jeftiniju ili neku sa castom hlađenjem.

Djole
29.06.2010. @ 15:37 #80430308

Luka potpuno se slazem s tobom od prilike 500+ ispod ne moze! ja imam 600W i bas sutra idem da kupim ovu graficku i jos 2gb rama.Citao sam Screen Fun juce sasvim ne ozbiljno poslednji decembarski broj iz 2009 i jedan decko ih je pitao u rubrici pitanja jel moze da fura 450W ovu graficku sa isto tako dobrim ostatkom konf. koji bi je ispratio.I njihov odgovor je bio 450W je sasvim dovoljno ne masta da se brines za napajanje nego idi i pazari! nije u redu da ako vec pice na offical site-u graficke 500+ voltage or greater da mu kazu 450W sasvim neozbiljno...

Djole
29.06.2010. @ 15:53 #b8f16812

Sapphire ili Asus????

djole
29.06.2010. @ 22:49 #f7219b12

sad sam malo googlo i naisao na nekakav problem koji ma 5850, jel se neko susreo sa nekim problemom?

anonymus
29.06.2010. @ 23:46 #527e616c

Ja je picim na chieftec 450W :> Moze, al je pozeljno barem 550W zoP ljudi

Luka
30.06.2010. @ 09:38 #d6df8929

Nemaš nikakve razlike u performansama između proizvođača iste kartice, uzmi jeftiniju ili neku sa castom hlađenjem (nije sa fabrički hladnjakom). +:Za Djoleta

Dragan
30.06.2010. @ 13:26 #404ca36c

Rezultati su tu negde, ali je ova tehnički mnogo bolja.

Djole
30.06.2010. @ 17:19 #8e5d7378

pitam ovo koja je bolja posto vidim da je asus odprilike 20 evra skuplji pa da vidim jel ima neke razlike da se posle ne kajem...

Djole
01.07.2010. @ 12:42 #1a0219ba

Jel bolje da je TAKT veci ili manji posto je kod Sapphire Takt: 4000 MHz,a kod Asusa 1000 MHz???

cortez
03.07.2010. @ 20:21 #4110ceec

@Djole takt ti ovde pise da je 4000 MHz sto je tacno, ali na Asus-u pise da je 1000MHz ali po core-u posto je GDDR5 to se mnozi sa 4 pa je takt isti tj. 4000MHz. Ja ti preporucujem da uzmes SAPPHIRE zato sto je vodeci proizvodjac i zato sto je jeftiniji. +:ZA DJOLETA

cortez
03.07.2010. @ 20:24 #7f327047

Ja cu da kupim nov komp za mozda 3-5 meseci (kad padne cena) pa vas pitam sta mislite: Intel i5 750 da ga kloknem na 3.016GHz, 4GB DDR3 1333MHz na 1600Mhz, HDD 1TB,HD 5850 1GB GDDR5 i 650w napajanje LC Power. +:STA MISLITE?

Djole
04.07.2010. @ 11:04 #b60dea74

Cortez, ja i dalje ne razumem, zasto se kod asusa onda nije pomnozio takt u memoriji?

Djole
04.07.2010. @ 11:33 #b8159e67

Cekaj cortez koliko je po coru u sapphire a koliko u asusu??I koja je jaca?

Djole
04.07.2010. @ 12:41 #f8d4bba8

Ako su graficke Asus i Sapphire iste po jacini, koju da uzmem neki kazu Asus a neki Sapphire, zavisi ko sta ima, treba mi neki pravi odgovor razlika u ceni nije velika Asus je skuplji za 15 evra ali zato daje 3 god garancije.Asus ili Sapphire??

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan