Jedno pitanjce! Koje napajanje je potrebno za ovu grafu i da li bi i kako radilo sa procesorom e8500, 4gb ddr3 1066mhz i msi p35 platinum combo plocom? Ako je konfig ok preporucite mi napajanje pa da se bacim u kupovinu ove graficke! UNAPRED HVALA!!!
Za Nikolu, svako firmirano napajanje od 500W će biti dovojljno, mada ako tek treba da kupiš bolje uzmi malo jače, za kasniji upgrade 500-600W.
Za Nikolu: Nemoj ni slucajno da je stavljas na napajanje od 500W to su onda bacene pare jer neces moci da izvuces iz nje maksimum, ja na 500W nebi stavio moju GTX260 a kamo li ovo gladno cudo, ako imas kesa preporucujem ti kvalitetno napajanje oko 700W u naj gorem slucaju 600W ali opet napominjem neko kvalitetnije a ne ona djubrad sto se dobijaju uz kucista.
Samo ti trazi sertifikovano napajanje sa efikasnoscu preko 80%.Znaci cim ima 80%,80%+ to ti je super,coller master,OCZ,thermaltake,pogledaj malo i sam komotno neko tako od 500w,600,700w maximum ne treba ti,jer sa tim 2 moz da zakacis ako je kvalitetno.
O čemu ti pričaš Nikola, "neće moći da izvuče maksimum" ova grafika troši od prilike kao 4870. A to da mu je napajane od 500W firmiranog govorim iz iskustva, skoro sam merio potrošnju svoje mašine, (preko uređaja koji se ubaci u utičnicu a na komp), u full loadu pod primom 95 i crysisom, potrošnja je bila 270W, dok u idlu 150W, moja konf. PII 720 x3 3.1GHz, 3xHdd, Dvdrw, 5 kulera, 8800GT,. 5870 troši oko 70W više nego 8800GT, tako da ceo sistem u full loadu nebi prelazio 350W! Kao što rekoh 500-600W i bez brige.
Marko je u pravu, imam OCZ 500w i tera 4870 klokovanu 790/1000 + phenom II 940 kokovan na 3.8 + 2 HDD +4 bg rama, mozes uzeti 600 w u slucaju dodavanja necega ili eto za mirnu glavu :) http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=121836&enterthread=y
Pa resio sam da grunem jedno 400 jevreja u grafu i napajanje! Grafu sam oducio, definitivno uzimam ovu! Samo jos za napajanje da se odlucim! Sad se dvoumim da uzmem ovo napajanje CHIEFTEC CFT-700-14CS 700W http://itsvet.com/proizvod/chieftec-cft-700-14cs-700w/compcomppowersupply/48/241 Sta mislite o tome?
Chieftec ti je sasvim solidno napajanje ja a povoljno, što se tiče ampera na +12V http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=321&Itemid=587
Kakvi su beta drajveri za windows 7 , jel neko isprobao na sedmici,posto se jasno vidi na amd-ovom sajtu da zvanicni drajveri tek u januaru 2010?Hvala
drajveri su dobri imas sad i 9.11, samo za 5970 je beta 5
Uzeo sam je pre dva dana i mogu rece da je za directx 10 bog, nadam se da ce se dobro pokazati na dx 11.
FIRMIRANO NAPAJANJE OD 500 W I NO SIKIRIKI. +:PERFORMANSE -:CIJENA
Izasli novi drajveri 9.12 boost up performance u 3d VANTAGE za 9 %,oko 1000 poena..
ljudi imam jedno pitanje,da li bi za ovu grafu bio bolji phenom 965 BE 3.4 ili i7 920 2.66ghz???molim da mi odgovorite
@Nikola Uzmi Phenom 965, gledaj samo da je c3 revizija, bolja ti je kombinacija, da ti ne bacam sad linkove sa testovima, uglavnom za gejming uopste a posebno u paru s tom karticom-bolji izbor, znaci-965.
može li ova grafa sve živo da vrti na maXXX na 1680x1050,8xAA,DX10,DX11 bez problema..???
može li MB Gigabyte GA-MA770T-UD3P +ddr3 4gb 1333mhz rama+phenom 965 3.4 da izvuče maXXX iz ove grafičke????'samo mi to recite zanemarite ono moje pitanje dolje.
a koja matična onda može da izvuče maXXXimum iz ove grafe molim vas da mi odgovorite kupujem novu konfu pa me to interesuje??
svaka kvalitetnija ploca ce izvuci maximum,dobaro napajanje min 600 w (brend) dobar procesor i ne sjekiraj se...gledaj od ploca asus ili gigabyte to ti je moj savjet a koji model to ti vidi zbog procesora i ostalih komponentii a sto se tice graficke treba da zadovolji pci-e 2.0 i to je otprilike to :))
da li je chieftec 750W-CFT dovoljno za ovo cudo,ima on 8 i 6 pina nego mislim na ove stuje u granama?
naravno i za nju i jos jednu da stavis bez problema !
Za 5970 ti je dovoljno 600W, čak i za klokovanje, tako da sa 750W za 5870 kao što reče GT, možeš slobodno crossFire i da klokuješ i grafike i cpu.
pozdrav svima!planiram da pazarim ovu grafu uskoro,pa me interesuje dali ce moj procesor biti dovoljno jak da izvuce max iz nje....imam intela e7200 oc na 3.6ghz..... +:ptanje??? -:pitanje???
Naravno da će biti, i sa 3GHz bi super radila..
Da li ovaj grafi moze da se podize napon na GPU kako bi se vise overklokovala? Znam da ima nekih mode la koji ti mogu i nekih koji to ne mogu.
Da li ovaj grafi moze da se podize napon na GPU kako bi se vise overklokovala? Znam da ima nekih mode la koji ti mogu i nekih koji to ne mogu.
Moze na svakoj 5870 da se podize napon. Ja na mojoj Sapphire 5870 takodje mogu...
Koji je bolji procesor za ovu graficku i5-750 ili i5-661
Ljudi jel moze ova graficka da tera najnovije igre npr. Crysis,Far Cry 2 ,Just Cause 2 ili ghoustbusters novi ,sve na maximumu ali sve i da pri tome ne secka ni malo???
@Kupac Moze i to bez trunke seckanja! :)
Imam ovu graficku skoro pola godine i sve najnovije igre gura u fullu (DIRT 2, Bad Company 2, Metro 2033...), prezadovoljan sam, planiram kupovinu jos jedne i CF ;) Moja topla preporuka :) +:Odnos cijena performanse -:Za sad nista
Ljudi jel dovoljno 600W za ovo cudo???' nadam se da jeste :))))))) +:KUPUJEM!!!
Kupio sam je pre par dana i prezadovoljan sam.Doduse treba naci dobar drajver ali kad se to resi sve radi savrseno.Jednostavno odlicna kartica! Ovo kazem kao nvidijin fan i dugogodisnji korisnik! I 500w(brend) je sasvim dowoljno samo da ima 2x6pin konektore! +:Svaka pohvala -:drajveri su ATIjeva slabija strana...
hoce li moci HD 5870 1gb da fura najnovije igre i ove sto ce izadji u directX 11 modu i da sve opcije budu na maximumu a da rezolucija bude 1280x1024,a da pri tome ne secka.
Za to ti je dovoljna i 5770 koja košta 135e, a ne ova zverina. +:Za Djoleta
Ma mislio sam SVE na maximu na najnovijim igricama u directX 11 modu.
Pa-ne. Metro2033 na primer-neces moci da guras na max postavkama u dx11 modu, a da sve bude potpuno fluidno, prosto neces, cak i na rezi 1280x1024. U dx9 i 10 modu ce naravno sve da leti ali za dx11 cak ni jedna 5870 nije dovoljna za svaku igru, ima izuzetaka, a bice ih sve vise razume se
Djole suština je sledeća, ovo je zmaj kartica i bićeš par godina miran.
ja imam CrossfireX HD 5870 i Metro2033 igram na 1920x1080,4xAA,Max Settings dx11 i dobijam 50fps štoo je malo ali uzmimo u obzir da je max kod igre (ne može 8xAA) ovo su odlične kartice uz to imam i AMD Phenom II X4 955 3.8ghz (klok),8GB DDR3 1333mhz Corsair,CoolerMaster CM 690 II Advanced,Corsair TX750 (tjera bez problema) nema igre koju ne izmaXsakriram
Jel dovoljno napajanje za ovu grafu 600W brendirano?
jel mi se isplati da kupim ovu graficku posto imam 2gb ram-a i 600W brendirano napajanja??????'
Naravno da se isplati, dovoljno ti je napajanje, posle samo dodaj još 2GB rama.
a koliko napajanje je preporuceno?
kaže da je minimum 550w ali Corsair VX550 to drži bez problema mada ja bi ipak išao na HX620 ili HX650
Imam LC POWER supersilent 600w da li bi mogla da se uklopi sa 5870 naravno bez klokovanja??
naravno da bi mogla !
Imam q9550 2.8 ghz procesor,4 gb rama ddr2 hyperx,maticna p5ql-pro i operativni sistem win7 64bita da li bi ova konfiguracija mogla da izvuce maksimum iz ove graficke??Molim odgovor
Imam AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+, 2.0 gigabajta rama E sad, dodacu jos 2 ili 4 gb rama i kupicu Sapphire 5870 graficku,jel bi mi ova konf. izvukla da kazem max iz nje i da li je dovoljno 600W da radi bez problema, podrazumevam igre tipa assasin creed 2 ,metro 2033 itd... Sto brzi odgovor!!!!
za Miloša@ta tvoja konfiguracija je mrcina od konfe i iz HD 5970 bi izvukla maximum..kupi ovo i biće zvijer od konfe... za Igora@nema teorije da će ti taj procesor i taj ram izvući max pa čak neće ni pola iz ove grafe...uzmi nešto tipa HD 5750-HD 5770-HD 4850 to bi ti fino šljakalo na toj konfi..
Hvala Nikola na savetu nadam se da ce se ova graficka dobro pokazati znam da je konfiguracija dobra trenutno imam ati 4890 ali hocu da je prodam da ne bi izgubio na ceni jer je imam godinu dana u svakom slucaju hvala :))) +:Za Nikolu
Jel moze i7 860 da izvuce 100% iz 2x hd5870.Ako ne moze koji bi procesor to mogao (da nije neki preko 280 evra).
moja preporuka ti je i7 920 mnogo je jeftiniji i bolji za igrice i opusteno moze da ti pruzi maksimum za 2x5870 a cena i7 920 je oko 26000 ali ni i5 750 nije daleko od i7 920 a kosta oko 20000 +:Za Djoleta
Imam karticu 1 mesec i sve je bilo u redu dok nisam poceo da igram: Battlefiled: Bad Company 2 Graficka se pregrejavala do te mere da sam morao da udjem i podesim fen na 60 ili vise posto jer je temperatura bila izmedju 90 i 100C,sada moram svaki put to da radim pre nego sto pokrenem igricu. Inace graficka je odlicna sve na maximumu leti... +:Odlicna -:Zagrejavanje
Graficka se ne greje mnogo,tvoj problem je u drajverima,ne detektuju fan kako treba i ne vrse dinamicku kontrolu.Uzmi novije drajvere i obavezno podesi fan u MSI Afterburner-u. Interesantno koliko sada kosta ova grafa. Ja sam je u aprilu kupio za 290e bas ovde..... +:topla preporuka -:pazite se drajvera
Zasto da se paze drivera. Meni samo 11.6 nije radio. Inace mogu da kazem ljudima da je ovo majka prema onoj 6970 koju sam imao skoror3 meseca. Znaci na ovoj microstutering ne postoji dok je svim 6970 izrazen. Prvi put da AMD izbaci downgrade u praksi. U testovima je upgrade a u praksi downgrade plus overheating. Verujte ovu su super karte. Najbolja koju sam imao. Naravno nema sapphgire i imam sa dva gigabyta svaki dan sve vise pitam sebe sta mi bi da probam ona ASUS-ova govna 6970 I GTX580. E sledece godine pocetkom da probam i ja ispravnu Nvidia kepler referentni sa duplom memorijom verovatno sa 3 ili 4gb EVGA. Cisto da vidim kako rade te Nvidia karte. A za ovu kartu svaka preporuka. Narednih godinu dana cete imati priliku da kupite jos jednu polovnu za 150e i da imate hladan CF i pobijete oivu gamad sada sto izlazi. Posto je ovo prva ixadnja karta koja je imala duplo vecibenchmark skor od one koju je nasledila. Naslednik ove ima 20% veci skor.
Kupis artic cooling xtreme plus i resio si problem sa grejanjem. 25 stepeni obara temp,vrhunska stvar. +:odlicna