logo
Nikola

Sapphire Radeon HD 5870 1GB GDDR5

08.11.2009. @ 06:39   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Jedno pitanjce! Koje napajanje je potrebno za ovu grafu i da li bi i kako radilo sa procesorom e8500, 4gb ddr3 1066mhz i msi p35 platinum combo plocom? Ako je konfig ok preporucite mi napajanje pa da se bacim u kupovinu ove graficke! UNAPRED HVALA!!!

55 komentara

Marko
09.11.2009. @ 11:49 #f3d49b09

Za Nikolu, svako firmirano napajanje od 500W će biti dovojljno, mada ako tek treba da kupiš bolje uzmi malo jače, za kasniji upgrade 500-600W.

Nikola
10.11.2009. @ 16:20 #0b703737

Za Nikolu: Nemoj ni slucajno da je stavljas na napajanje od 500W to su onda bacene pare jer neces moci da izvuces iz nje maksimum, ja na 500W nebi stavio moju GTX260 a kamo li ovo gladno cudo, ako imas kesa preporucujem ti kvalitetno napajanje oko 700W u naj gorem slucaju 600W ali opet napominjem neko kvalitetnije a ne ona djubrad sto se dobijaju uz kucista.

Djoka
10.11.2009. @ 23:46 #5c3ddbdd

Samo ti trazi sertifikovano napajanje sa efikasnoscu preko 80%.Znaci cim ima 80%,80%+ to ti je super,coller master,OCZ,thermaltake,pogledaj malo i sam komotno neko tako od 500w,600,700w maximum ne treba ti,jer sa tim 2 moz da zakacis ako je kvalitetno.

Marko
11.11.2009. @ 11:33 #2f191b52

O čemu ti pričaš Nikola, "neće moći da izvuče maksimum" ova grafika troši od prilike kao 4870. A to da mu je napajane od 500W firmiranog govorim iz iskustva, skoro sam merio potrošnju svoje mašine, (preko uređaja koji se ubaci u utičnicu a na komp), u full loadu pod primom 95 i crysisom, potrošnja je bila 270W, dok u idlu 150W, moja konf. PII 720 x3 3.1GHz, 3xHdd, Dvdrw, 5 kulera, 8800GT,. 5870 troši oko 70W više nego 8800GT, tako da ceo sistem u full loadu nebi prelazio 350W! Kao što rekoh 500-600W i bez brige.

sax
11.11.2009. @ 16:45 #9da07746

Marko je u pravu, imam OCZ 500w i tera 4870 klokovanu 790/1000 + phenom II 940 kokovan na 3.8 + 2 HDD +4 bg rama, mozes uzeti 600 w u slucaju dodavanja necega ili eto za mirnu glavu :) http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=121836&enterthread=y

Nikola
12.11.2009. @ 16:58 #5db40a77

Pa resio sam da grunem jedno 400 jevreja u grafu i napajanje! Grafu sam oducio, definitivno uzimam ovu! Samo jos za napajanje da se odlucim! Sad se dvoumim da uzmem ovo napajanje CHIEFTEC CFT-700-14CS 700W http://itsvet.com/proizvod/chieftec-cft-700-14cs-700w/compcomppowersupply/48/241 Sta mislite o tome?

Nikola
13.11.2009. @ 11:10 #52bbd7f2

Chieftec ti je sasvim solidno napajanje ja a povoljno, što se tiče ampera na +12V http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=321&Itemid=587

aca
19.11.2009. @ 13:46 #cf403db5

Kakvi su beta drajveri za windows 7 , jel neko isprobao na sedmici,posto se jasno vidi na amd-ovom sajtu da zvanicni drajveri tek u januaru 2010?Hvala

sax
21.11.2009. @ 19:00 #76fe8a7c

drajveri su dobri imas sad i 9.11, samo za 5970 je beta 5

aca
27.11.2009. @ 22:42 #a7777d9b

Uzeo sam je pre dva dana i mogu rece da je za directx 10 bog, nadam se da ce se dobro pokazati na dx 11.

ZELJKO
16.12.2009. @ 02:01 #790c9c2a

FIRMIRANO NAPAJANJE OD 500 W I NO SIKIRIKI. +:PERFORMANSE -:CIJENA

aca
19.12.2009. @ 12:54 #4f186be0

Izasli novi drajveri 9.12 boost up performance u 3d VANTAGE za 9 %,oko 1000 poena..

Nikola
27.01.2010. @ 12:21 #b2acce07

ljudi imam jedno pitanje,da li bi za ovu grafu bio bolji phenom 965 BE 3.4 ili i7 920 2.66ghz???molim da mi odgovorite

magny cours
28.01.2010. @ 18:24 #2ce7b43f

@Nikola Uzmi Phenom 965, gledaj samo da je c3 revizija, bolja ti je kombinacija, da ti ne bacam sad linkove sa testovima, uglavnom za gejming uopste a posebno u paru s tom karticom-bolji izbor, znaci-965.

Nikola
31.01.2010. @ 18:27 #98ee83bf

može li ova grafa sve živo da vrti na maXXX na 1680x1050,8xAA,DX10,DX11 bez problema..???

Nikola
31.01.2010. @ 18:35 #a0a0c617

može li MB Gigabyte GA-MA770T-UD3P +ddr3 4gb 1333mhz rama+phenom 965 3.4 da izvuče maXXX iz ove grafičke????'samo mi to recite zanemarite ono moje pitanje dolje.

Nikola
02.02.2010. @ 11:22 #802295b6

a koja matična onda može da izvuče maXXXimum iz ove grafe molim vas da mi odgovorite kupujem novu konfu pa me to interesuje??

gt
18.02.2010. @ 10:48 #8790947b

svaka kvalitetnija ploca ce izvuci maximum,dobaro napajanje min 600 w (brend) dobar procesor i ne sjekiraj se...gledaj od ploca asus ili gigabyte to ti je moj savjet a koji model to ti vidi zbog procesora i ostalih komponentii a sto se tice graficke treba da zadovolji pci-e 2.0 i to je otprilike to :))

aca
19.03.2010. @ 01:23 #0361b810

da li je chieftec 750W-CFT dovoljno za ovo cudo,ima on 8 i 6 pina nego mislim na ove stuje u granama?

gt
19.03.2010. @ 10:17 #e2b76c8b

naravno i za nju i jos jednu da stavis bez problema !

Ljuba
19.03.2010. @ 10:52 #c9963f55

Za 5970 ti je dovoljno 600W, čak i za klokovanje, tako da sa 750W za 5870 kao što reče GT, možeš slobodno crossFire i da klokuješ i grafike i cpu.

sinda
31.03.2010. @ 20:51 #2f076fc3

pozdrav svima!planiram da pazarim ovu grafu uskoro,pa me interesuje dali ce moj procesor biti dovoljno jak da izvuce max iz nje....imam intela e7200 oc na 3.6ghz..... +:ptanje??? -:pitanje???

Za Sinda
01.04.2010. @ 11:15 #d9e61976

Naravno da će biti, i sa 3GHz bi super radila..

Milance
10.04.2010. @ 18:48 #dc513535

Da li ovaj grafi moze da se podize napon na GPU kako bi se vise overklokovala? Znam da ima nekih mode la koji ti mogu i nekih koji to ne mogu.

Milance
10.04.2010. @ 19:09 #fd083366

Da li ovaj grafi moze da se podize napon na GPU kako bi se vise overklokovala? Znam da ima nekih mode la koji ti mogu i nekih koji to ne mogu.

Daum
11.04.2010. @ 03:30 #507f1e9d

Moze na svakoj 5870 da se podize napon. Ja na mojoj Sapphire 5870 takodje mogu...

antrax
12.04.2010. @ 13:18 #cdb90ecd

Koji je bolji procesor za ovu graficku i5-750 ili i5-661

Kupac
17.04.2010. @ 13:13 #392f405f

Ljudi jel moze ova graficka da tera najnovije igre npr. Crysis,Far Cry 2 ,Just Cause 2 ili ghoustbusters novi ,sve na maximumu ali sve i da pri tome ne secka ni malo???

Ognjen
19.04.2010. @ 13:03 #91041e5b

@Kupac Moze i to bez trunke seckanja! :)

Dushan
22.04.2010. @ 06:49 #5af12bbb

Imam ovu graficku skoro pola godine i sve najnovije igre gura u fullu (DIRT 2, Bad Company 2, Metro 2033...), prezadovoljan sam, planiram kupovinu jos jedne i CF ;) Moja topla preporuka :) +:Odnos cijena performanse -:Za sad nista

KUPUJEM!!
26.04.2010. @ 22:24 #92d14e01

Ljudi jel dovoljno 600W za ovo cudo???' nadam se da jeste :))))))) +:KUPUJEM!!!

Milance
26.04.2010. @ 23:05 #ff219108

Kupio sam je pre par dana i prezadovoljan sam.Doduse treba naci dobar drajver ali kad se to resi sve radi savrseno.Jednostavno odlicna kartica! Ovo kazem kao nvidijin fan i dugogodisnji korisnik! I 500w(brend) je sasvim dowoljno samo da ima 2x6pin konektore! +:Svaka pohvala -:drajveri su ATIjeva slabija strana...

Djole
28.04.2010. @ 11:22 #38521ac8

hoce li moci HD 5870 1gb da fura najnovije igre i ove sto ce izadji u directX 11 modu i da sve opcije budu na maximumu a da rezolucija bude 1280x1024,a da pri tome ne secka.

Darko
28.04.2010. @ 13:01 #c9214328

Za to ti je dovoljna i 5770 koja košta 135e, a ne ova zverina. +:Za Djoleta

Djole
28.04.2010. @ 19:41 #fcc34406

Ma mislio sam SVE na maximu na najnovijim igricama u directX 11 modu.

za djoleta
29.04.2010. @ 00:29 #071958fa

Pa-ne. Metro2033 na primer-neces moci da guras na max postavkama u dx11 modu, a da sve bude potpuno fluidno, prosto neces, cak i na rezi 1280x1024. U dx9 i 10 modu ce naravno sve da leti ali za dx11 cak ni jedna 5870 nije dovoljna za svaku igru, ima izuzetaka, a bice ih sve vise razume se

Za Djoleta
29.04.2010. @ 12:08 #36ca0745

Djole suština je sledeća, ovo je zmaj kartica i bićeš par godina miran.

Nikola
29.04.2010. @ 21:22 #bce8a815

ja imam CrossfireX HD 5870 i Metro2033 igram na 1920x1080,4xAA,Max Settings dx11 i dobijam 50fps štoo je malo ali uzmimo u obzir da je max kod igre (ne može 8xAA) ovo su odlične kartice uz to imam i AMD Phenom II X4 955 3.8ghz (klok),8GB DDR3 1333mhz Corsair,CoolerMaster CM 690 II Advanced,Corsair TX750 (tjera bez problema) nema igre koju ne izmaXsakriram

Ledjo
01.05.2010. @ 11:56 #468e0262

Jel dovoljno napajanje za ovu grafu 600W brendirano?

Igor
03.05.2010. @ 08:56 #95ff08ca

jel mi se isplati da kupim ovu graficku posto imam 2gb ram-a i 600W brendirano napajanja??????'

Darko
04.05.2010. @ 11:07 #84424db3

Naravno da se isplati, dovoljno ti je napajanje, posle samo dodaj još 2GB rama.

Djole
15.05.2010. @ 14:54 #ce883680

a koliko napajanje je preporuceno?

Nikola
02.06.2010. @ 11:27 #19525ddc

kaže da je minimum 550w ali Corsair VX550 to drži bez problema mada ja bi ipak išao na HX620 ili HX650

Milos
12.06.2010. @ 02:21 #3b077c56

Imam LC POWER supersilent 600w da li bi mogla da se uklopi sa 5870 naravno bez klokovanja??

Nikola
13.06.2010. @ 19:12 #0dfd3a8a

naravno da bi mogla !

Milos
14.06.2010. @ 20:56 #f629f974

Imam q9550 2.8 ghz procesor,4 gb rama ddr2 hyperx,maticna p5ql-pro i operativni sistem win7 64bita da li bi ova konfiguracija mogla da izvuce maksimum iz ove graficke??Molim odgovor

Igor
24.06.2010. @ 20:27 #32fa5b9b

Imam AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+, 2.0 gigabajta rama E sad, dodacu jos 2 ili 4 gb rama i kupicu Sapphire 5870 graficku,jel bi mi ova konf. izvukla da kazem max iz nje i da li je dovoljno 600W da radi bez problema, podrazumevam igre tipa assasin creed 2 ,metro 2033 itd... Sto brzi odgovor!!!!

Nikola
25.06.2010. @ 21:02 #99b97504

za Miloša@ta tvoja konfiguracija je mrcina od konfe i iz HD 5970 bi izvukla maximum..kupi ovo i biće zvijer od konfe... za Igora@nema teorije da će ti taj procesor i taj ram izvući max pa čak neće ni pola iz ove grafe...uzmi nešto tipa HD 5750-HD 5770-HD 4850 to bi ti fino šljakalo na toj konfi..

Milos
26.06.2010. @ 17:41 #696ae394

Hvala Nikola na savetu nadam se da ce se ova graficka dobro pokazati znam da je konfiguracija dobra trenutno imam ati 4890 ali hocu da je prodam da ne bi izgubio na ceni jer je imam godinu dana u svakom slucaju hvala :))) +:Za Nikolu

Djole
28.07.2010. @ 19:09 #75b748ec

Jel moze i7 860 da izvuce 100% iz 2x hd5870.Ako ne moze koji bi procesor to mogao (da nije neki preko 280 evra).

Milos
29.07.2010. @ 22:57 #6254fd99

moja preporuka ti je i7 920 mnogo je jeftiniji i bolji za igrice i opusteno moze da ti pruzi maksimum za 2x5870 a cena i7 920 je oko 26000 ali ni i5 750 nije daleko od i7 920 a kosta oko 20000 +:Za Djoleta

Luka
03.08.2010. @ 15:43 #3c151a0e

Imam karticu 1 mesec i sve je bilo u redu dok nisam poceo da igram: Battlefiled: Bad Company 2 Graficka se pregrejavala do te mere da sam morao da udjem i podesim fen na 60 ili vise posto jer je temperatura bila izmedju 90 i 100C,sada moram svaki put to da radim pre nego sto pokrenem igricu. Inace graficka je odlicna sve na maximumu leti... +:Odlicna -:Zagrejavanje

Milance
26.08.2010. @ 18:31 #d0cd2ebe

Graficka se ne greje mnogo,tvoj problem je u drajverima,ne detektuju fan kako treba i ne vrse dinamicku kontrolu.Uzmi novije drajvere i obavezno podesi fan u MSI Afterburner-u. Interesantno koliko sada kosta ova grafa. Ja sam je u aprilu kupio za 290e bas ovde..... +:topla preporuka -:pazite se drajvera

...
30.08.2011. @ 19:54 #43a3704b

Zasto da se paze drivera. Meni samo 11.6 nije radio. Inace mogu da kazem ljudima da je ovo majka prema onoj 6970 koju sam imao skoror3 meseca. Znaci na ovoj microstutering ne postoji dok je svim 6970 izrazen. Prvi put da AMD izbaci downgrade u praksi. U testovima je upgrade a u praksi downgrade plus overheating. Verujte ovu su super karte. Najbolja koju sam imao. Naravno nema sapphgire i imam sa dva gigabyta svaki dan sve vise pitam sebe sta mi bi da probam ona ASUS-ova govna 6970 I GTX580. E sledece godine pocetkom da probam i ja ispravnu Nvidia kepler referentni sa duplom memorijom verovatno sa 3 ili 4gb EVGA. Cisto da vidim kako rade te Nvidia karte. A za ovu kartu svaka preporuka. Narednih godinu dana cete imati priliku da kupite jos jednu polovnu za 150e i da imate hladan CF i pobijete oivu gamad sada sto izlazi. Posto je ovo prva ixadnja karta koja je imala duplo vecibenchmark skor od one koju je nasledila. Naslednik ove ima 20% veci skor.

Ghost
27.11.2011. @ 11:35 #69bdccab

Kupis artic cooling xtreme plus i resio si problem sa grejanjem. 25 stepeni obara temp,vrhunska stvar. +:odlicna

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan