logo
PC maniac

Sapphire Radeon HD 6450 1GB GDDR3

18.10.2011. @ 03:50   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Jako dobra graficka,rade sve igre u full-u iz 2011.

21 komentara

pc
28.10.2011. @ 19:33 #02b1018c

Pre neki dan sam je kupio,odlicna graficka.Moja ocena je 10 +:jako dobra

Djole
28.10.2011. @ 19:35 #14a59165

za 40e nema bolje graficke,prva klasa po mome misljenju. +:vrhunska grafa -:nemam sta zameriti

Nikola
22.11.2011. @ 19:16 #cefe5216

Uz ostale delove konfiguracije tera sve nove igre,danas sam instalirao nfs run,duze temperaturu preko 60 i zakuca i onda sam kupio cooler i resio problem:) +:prezadovoljan odnos cena kvalitet

steva
29.12.2011. @ 14:10 #89625477

imam athlon 64 x2 4600 ,2 gb rama, planiram da uzmem grafu jer imam integrusu na ploci, da li da uzmem 6450 ili 5450? igrao bih uglavnom racing games, nfs,dirt 1,2,3 +:svidja

Darko
29.12.2011. @ 14:37 #73063e1d

6450 naravno, mada bi bilo bolje ako bi mogao da uzmeš 6570..

Sasa
10.01.2012. @ 14:01 #55cd9b11

Nije losa kartica,ali u kombinaciji san nekim FM1 procesorom, moze da se upari sa integrisanom, i da rade stvarno dobro.To mogu samo kartice 6xxx serije.Ne greje se,a moze i neka igrica da se potera.Ocena u Windowsu je Aero 4.7,a gaming je 6.2.

bojan
30.07.2012. @ 01:59 #caadc4ca

@ sasa ako su ti to rezultati u windowsu onda je to strasno,pa na 5450 512MB imam ocene 5.2/6.3 ,sa malo podignutim klokom

Stefan
25.08.2012. @ 15:32 #1fcd3b4f

Jel zna neko kojim slucajem gde da kupim drugi kuler za ovu grafiku,pregrejava se strashno ?

rasa
30.08.2012. @ 09:14 #bbe0905d

sve preporuke! Sve igrice na max rezoluciji! Doduse naslovi iz 2000-tih godina i na 15-ticama monitorima! +:avion mig 21

Pero
27.12.2012. @ 22:02 #e074ee92

Graficka bi trebalo da nije losa. Ja imam 5450 1GB DD2, proizvodjac XFX, i mogu da kazem da sam zadovoljan. Ne bih je preporucio zahtevnijim korisnicima. Kad neki kazu da ''nije za igranje'' nije bas to tako. Iako ima mali memorijski interfejs, sasvim solidno moze da gura igrice (ne sve). Meni na primer COD MW1,MW2,MW3 radi na rezoluciji 1366x768 vrlo dobro (uz povremeno padanje FPS-a). Naravno imam AMD Atlonh x2 250 3.0 GHz, i 2GB RAM-a DDR2. Igrao sam i WOW, LOL, HON na istoj rezoluciji i sa medium detaljima, PES 2013,FIFA 2013 NBA 2k13 na high i radi jako dobro. Temperatura je ok, s obzirom da je hladjenje pasivno (52 stepena). Tako da je ova kartica za ne previse zahteven korisnike ok. -:64 bit memorijski interfejs (8 GB/S up to 12,8 GB/s)

RiNgE
04.02.2013. @ 00:08 #93e3d3ff

Ja sam zadovoljan ovom grafickom u smislu cijena dobijeno. Guli na Black Ops 2 u paru sa core2duo e6750 i 2GB DDR2 DualCahnnel na mid tu high detaljima u visokim rezolucijama. Jedini je problem sto se mnogo grije, na starijim naslovima temperature su dobre i stabilne, do nekih 50-tak stepeni, dok na PES 2013 i COD Black Ops 2 dize temperaturu i do 68 stepeni. Ukoliko mozete dodati 10-tak eura moja je preporuka uzimajte nesto sa aktivnim hladjenjem, moja preporuka Ati HD 6570, dok na ovu stavite aktivni kuler izadje vas isto. +:Pokrece uz dobar procesor i ram sve novije naslove, odlican odnos cijena-dobijeno -:Previse dize temperature, na jakim igrama povuce puno napona

br
29.03.2013. @ 08:50 #0f4fc9aa

imam novi vindovs 7 ultim.ali kroz instalaciju nemogu da pokrenem grafičku radeon hd 6450 1gb gdddr3 nego igram preko integrisane na ploči +:kako da je abdejtujem na vindovs 7

br
29.03.2013. @ 23:19 #219e4fa5

imam novi vindovs 7 ultim.ali kroz instalaciju nemogu da pokrenem grafičku radeon hd 6450 1gb gdddr3 nego igram preko integrisane na ploči +:kako da je abdejtujem na vindovs 7

dd
13.05.2013. @ 20:52 #abe13248

Jesi dobro proverio gde si zabo kabl? Ako ne daje signal pokvarena je.

Milorad
30.07.2013. @ 13:04 #3039ac99

Temperature koje se navode kod nekih korisnika su sasvim normalne za graficke koje imaju pasivno hladjenje...

Mario
29.08.2013. @ 17:12 #b5e3fb46

Za vas koji ne mozete da pokrenete graficku: Instalirajte Catalyst drajvere.Win 7 nema drajvere za ovu garficku

Milan
08.09.2013. @ 16:49 #a37de591

Interesuje me koji je Pixel Shader i koliko uzima vati (W)?

Milos
22.01.2014. @ 18:58 #2e3bfa70

Ja sam imao graficku ATI Radeon X300/X550/X1050 Series 128 mb Procesor mi je:Intel(R) pentium 4 3.00 Ghz Ram memorija: 2GB DDR2 Uzeo sam ovu graficku da probam da li ce mi padati fps jos na cs 1.6 Ali on jos uvek pada i ako je ova graficka bolja od moje mnogo Ne znam do cega je tu ? I imam onaj cataylst control centar, ali nmg nesto da ga otvorim nece da mi udje u njega.. Ako zna neko da kaze zasto mi pada fps na Counter-Strike 1.6(STEAM) Neka mi kaze pozz :) +:fps pada cak i na 1.6

nikola
02.07.2014. @ 16:36 #78255941

brzo se greje

Milan
12.11.2014. @ 11:39 #6431f662

Od jednog trenutka prestala da baca signal na monitor. Vredi li popravljati to?

comi
24.12.2014. @ 08:53 #53532792

Milane probaj da je zagrejes u rerni jedno 8 min na 200C, verovatno je hladan lem jer se ona bas dosta greje s obzirom na pasivno hladjenje. Skines hladnjak, postavis alu foliju ispod graficke u nekoj metalnoj posudi, izdignes je 5-6mm iznad podloge nekim srafovima, zastitis elektrolite alu folijom (napravis male kapice), grejes 8 min i posle polako ohladis, pazeci da je ne treses puno i odrzis u horizontali dok je vadis iz rerne. To ce rastopiti sve lemove i eventualno obnoviti sve hladne lemove na kartici. Probaj, nista te ne kosta s obzirom da je vec mrtva, imas i dosta tutoriala na tu temu po youtubu. +:odlicna

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan