logo
gigaultratron

Sapphire Radeon HD 6670 1GB GDDR5 11192-14-20G

11.11.2011. @ 22:40   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Azdaja u midl segmentu, sve igre pokrece na maksimum ili very haj ;), tiha i hladna, HDMI izlaz, OGL 4.1, direct CU i ostale dzidza bidze. Ne treba joj dodatno napajanje, TDP 65W. Za "hobby" gejmere koji znaju sta hoce. +:cena, najnoviji sejder model, dx11 -:za ove novce nema mane

26 komentara

GameRepublic
17.11.2011. @ 18:36 #c7a4e3fd

Grafa je odlicna za one koji se igraju na slabijim racunarima a one koji imaju jace+jace napajanje najbolje da uzmu 600din skuplju 6750.Sto se tice tacno ovog modela bas je takav kao na slici.I ono sto nije napomenuto ova poseduje hyper memory.1gb ddr5 + moze da uzme od rama.Mozda bi bilo bolje da je 256bitna ali bi onda verovatno trazila i jaci procesor i napajanje. -:Ne bih znao

zoran
27.02.2012. @ 17:44 #7875d80a

dali ova ili 6750.imaju gotovo iste karakteristike.moze li se sa ovom grafickom igrati ove novije igrice .hvala unapred na pomoci

Ljuba
28.02.2012. @ 11:25 #b26f3cb2

6670 i 6750 imaju jedino slične taktove za GPU i memoriju, dok 6750 ima više shadera i procesora, 6750 je jača oko 20-30% od 6670.

Filip
01.07.2012. @ 15:27 #e3357102

Moze li moj komp da podrzi ovu grafu? Dual Core 3.21 ghz, 2gb rama, maticna gigabyte s series 12DC1-MCP65AM2-110R. Znaci ova graficka moze sve najnovije igrice da tera barem na medijumu? Trenutno imam VTX3D radeon HD4350, i nisam nesto zadovoljan, mozda zato sto mi je monitor 22 inca.

Darko
01.07.2012. @ 15:51 #8ff64e53

6670 će se odlično uklopiti u tvoj računar, nisi zadovoljan sa 4350 zato što ona nije za igrice, 6670 je neuporedivo jača. Bilo bi lepo kad bi uzeo i još 2GB rama memorije..

Filip
01.07.2012. @ 20:48 #5cb35b9a

Hvala na odgovoru. Komp mi je star 4 godine pa zato pitam. A inace, pre ove graficke sam imao 8600 GTS i bila je sjajna dok nije crkla. Je li nece biti nikakav problem da sam ugradim tu graficku? Nisam ekspert, ali umeo bih da prikljucim.

Darko
01.07.2012. @ 22:40 #78612780

Ovo je mnogo jača i od 8600 GTS, sam slobodno zameni, samo naravno prvo isključi kompjuter ;).

pitanje
13.07.2012. @ 10:53 #e5bca91d

Kakva je razlika između ove grafe i PowerColor Radeon HD6770(1GB DDR5)... da li je isplatljivo dodati još koji evrić više i uzeti ovu 6770 da li ima neke velike razlike osim što traži bolje napajanje? +:pitanje -:pitanje

MaRe
18.07.2012. @ 22:07 #1a5d5a0e

Jel ce ova graficka moci da podrzi nove igrice kao sto su COD MW3 Battlefield 3 i nzm tako te nove igrice da ne nabrajam sad

Drg
19.09.2012. @ 22:40 #40ad78fa

MaRe : Može,naravno. +:Potrosnja i dr. -:nema za tu cenu

Cile
20.11.2012. @ 23:11 #9350117a

Stavio sam jednu ovakvu u masinu a8 3870k,8gb rama i sve igre lete na high na 1680x1050,cod black ops 2 na high i max rezoluciji ni da zasece!Pes necu ni spominjati to gutaju i mnogo slabije kartice...Za ovu lovu bolju karticu necete naci,jedino sto je problem je podesavanje crossfire-a sa apu grafikom,sa starijim drajverom radi ali je fps ocajan i performanse su manje od same 6670,dok sa novim drajverom 12.8 i cap1 i cap2 ni ne nudi opciju dual graphic ili crossfire.Ako neko ima resenje za to neka napise ovde. +:Potrosnja,cena,snaga

Zeka
06.01.2013. @ 04:11 #f6228606

Graficka je fenomenalna. Imam je u kombinaciji sa 2.6 ghz i 8 giga rama. Battlefield 3, Black Ops II, sve na HIGH 1680x1050, melje sve zivo na 20 inca monitoru. Nemam reci, sto kaze decko ispod, bolju za ove pare necete naci, ako zelite da imate vrhunsku graficku za male pare ova je ta. Sve preporuke. Naravno ova GDDR 5 verzija, jer je ona GDDR3 mnogo slabija, oseti se brzina naravno i te kako u najzahtevnijim igrama. Sve najnovije igre baca na kolena. Nemam reci. +:Fenomenalna

Maya
18.01.2013. @ 17:56 #193c1e54

Cao ljudi,slabo se razumijem,zelim da kupim ovu graficku.Moze li na maticnu ASUS P5LD2-X/GBL,procesor Intel PentiumD Core E2180 2GHz,memoriju 4GB (2x2GB) 800MHz DDR2 HyperX KHX6400D2K2/4G, napajanje 500W LC Power LC500H-12, V2.2?I ako ne,koju biste mi vi preporucili u razumnoj cjeni?Hvala.

AMd
23.01.2013. @ 22:53 #5146e36a

Moze,slobodno je pazari,za tvoj procesor i ddr2 memoriju jaca karta nema smisla a i ova je u srednjem segmentu najbolja.Nece ti trebati ni jace napajanje.S tom konfiguracijom mozes da igras sve novije igre na medium.;) +:cena,ddr5 -:malo bucna

snupi
02.02.2013. @ 08:43 #11b0ca9e

Bio sam tanak sa parama pa sam uzeo ovu da zamenim odlicnu 9600gt koja je riknula posle 4 godine i naravno veliko razocaranje jedva da sam primetio koji frejm vise!!! Posle 4-5 nedelja lupanja sakom o sto i slicno odlucio sam da je prodam i uzeo sam polovnu hd6850 i prezadovoljan sam,barem 3 puta je brza nego ovo govno!

FarCry
04.02.2013. @ 16:46 #0f28e8c9

Solidna grafa za budzet i office racunare,cak sta vise bolja od 9600gt sa 512mb ddr3 sa 128 bitnim protokom.:) +:cena,mala potrosnja,temperatura

Foki
12.03.2013. @ 22:29 #c54550d9

E cao ljudi imam pitanje, da li ce ova graficka raditi na ovaj procesor ? amd athlon ii x2 215

Caslav
29.03.2013. @ 01:04 #37117e9a

Uzeo si 6850 koja je ima 256 bit-a i kazes da je bolja od ove koja ima 128 bit-a! Pa normalno da je bolja kad nisu u istom rangu!!! Inace kartica je odlicna, a kakve ce biti performanse zavisi i od ostalih komponenti...

Rade
06.04.2013. @ 15:12 #f435c25c

Kupio sam ovu karticu za nekih 7k dinara i mogu samo da je pohvalim. Ne zahteva dodatno napajanje i veoma je tiha. Za one koji se ne igraju u HD rezoluciji i mogu da naprave po neki kompromis da u igrama ne bude sve na high-extra-ultra-AA-AF ovo je vise nego dovoljna kartica sa odlicnom cenom. Ja igram igre u 1680-1050 rez i probao sam je u CoD i WoT. CoD radi vise nego pristojno dok u WoT pri naprednim - medium podesavanjima imam 30-45 fps. +:Odnos ulozeno dobijeno -:za sada nema

kine81
23.05.2013. @ 18:40 #efbdf2f2

kada uzmemo u obzir da ova kartica kosta sada samo 7000 din(pre pola godine bila je 9000din),i da ja na njoj u rezolucijama 1280x720,1366x768 mogu da pokrenem na medium-high podesavanjima najnovije igrice,dolazim do zakljucka da je neverovatna kartica.Preporuka za one koji ne pate od maximalnih podesavanja u igrama i svakako ne preporucujem za one koji koriste monitore iznad 19". +:neverovatna

Srdjan
14.06.2013. @ 21:25 #10ae117c

moze fc3 sa ovom grafom + 2.6ghz dual core i 2gb rama +:moze fc3 sa ovom grafom + 2.6ghz dual core i 2gb rama

Zeka
16.07.2013. @ 02:43 #009c6288

Moze, ja imam taj procesor i ovu grafu, doduse i 8 giga rama, pa mi tera u high, ali i sa 2 giga rama i ovom grafom ima da tera sasvim solidno i na medium ne brini

djapeee
20.07.2013. @ 01:10 #c7cb7ea3

da li moze ova graficka sa mojim komponentama procesor intel celerong530 2.40 ghz dual core i 4 gb rama 1600 mhz

Vlado nk
21.07.2013. @ 14:37 #7746597b

Naravno da moze. Mada bih ti za ove pare preporucio polovnu 7770,jer je bas puno jaca i moze na bilo koje napajanje.Pozz +:Djapeee -:Djapeee

Vlado nk
12.08.2013. @ 13:03 #6c53cb70

Imas i Novu 7750 1 GB DDR5, za 70 eura, odlicna graficka....Pozz +:Djapeee -:Djapeee

Dragisa
01.07.2014. @ 20:02 #2b500969

Moze li ova na sledecu konfiguraciju: Intel Celeron Dual Core 2.6, 4GB DDR3 rama, Maticna Gigabyte G41MT i 400W napajanje ???

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan