logo
dejan

Sapphire Radeon HD 6950 2GB GDDR5 11188-05-20G

02.10.2011. @ 01:50   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

Sjajna kartica, vrhunskih perfomansi, jednostavno ovo je kartica za sve igre na high podesavanjima u full hd. Svaka kupovina jace kartice od ove je suluda i bacanje novca!!! +:neverovatna

15 komentara

dejan
01.11.2011. @ 18:05 #63e11ceb

sve najbolje igre u full hd battlefiled3 54 fps +:sve hladjenje ,brzina procesora -:kartica je 29 cm tako da treba veliko kuciste

Nixy
01.12.2011. @ 00:16 #4d3cd7ac

Kupio sam je i mislim da ova kartica pruza najvise za ulozen novac. Odlicno hladjenje koje otvara mogucnost ozbiljnog overklokovanja, 2GB memorije za duze staze, dual bios switch koji pomeranjem udesno otkljucava dodatne shader-e(clock-ovi ostaju nepromenjeni). Preporucujem neki i5 procesor jer moj vremesni E8500 Core2Duo iako klokovan na 4,27 GHz tesko prati ovu "zver" u pojedinim igrama. +:performanse, hladjenje, cena, 2GB memorije, unlock shader-a -:default clock, siromasno pakovanje i jeftin izgled

GROM
27.12.2011. @ 15:17 #e6eaedaa

Na koliko MHZ radi ova graficka kada se overclockuje

dejan
02.01.2012. @ 21:45 #8ae36fc3

nema to koliko mhz radi ti klokujes maxx preko trixx je 1200 mhz ali to povecanjen napona na 1.14 noramlno mozes da je klokujes na 880 kao 6970 i sve ok radi

Stefan
07.02.2012. @ 23:49 #58d3e10d

Da li za ovu graficku odgovara ovo napajanje 500W LC Power LC500H-12, V2.2 ? Imam procesor phenom II x4 945 3.1 maticna je asus M4A88T-V EVO (AM3) 4 gb 1333mhz memorije, jedan rezac, 500 gb hard...Hitno molim vas.

Darko
08.02.2012. @ 11:36 #0e6a64df

Ova grafička vuče oko 160W, ali pitanje je koliko realno ima snage to tvoje napajanje, da ima realnih 500W moglo bi bez problema, ali sumnjam da ima toliko...

Stefan
09.02.2012. @ 15:12 #895d410f

Hvala

dejan
12.02.2012. @ 22:38 #97811ae8

imam ovu graficku vec 3 mjeseca bios switch i automacki otkljucani sharderi ,vezano za napajanje treba jace od 500w

uvuccu
22.02.2012. @ 10:28 #53341722

jel moze thermaltake litepower 600w da gura ovu graficku ili bilo koju 6950

Ljuba
22.02.2012. @ 15:19 #2ad29252

Naravno da može, možeš bez problema i da klokuješ.

uvcu
24.02.2012. @ 12:48 #fbc0eaba

a da li moze intel quad q8300 (2.5ghz) i 4 gig rama da izvuce max iz ove graficke?

LJuba
24.02.2012. @ 13:10 #7438ff27

Naravno da može, ali samo ako klokuješ taj procesor preko 3GHz.

uvcu
25.02.2012. @ 00:35 #d8a4ec0b

ne mogu da overklokujem zato sto imam glupu maticnu , probam da ga klokujem na 2.51 , on ga samo vrati na 2.5 , sve sam probo i nece

Darko
27.02.2012. @ 15:11 #7f1f3ad4

Onda nećeš moći da izvučeš max iz ove kartice, za taj cpu tako na defoltu ti je dovoljna i 6850.

dejan
27.03.2012. @ 17:50 #214c5d55

za 230 eura nemozete nista priblizno boleje uzeti,samo nemojte misliti da amd x4 moze izvuci maxx iz ove kartice,tek sa i7 vidjecete rezultate +:sve trenutno i7 -:min 2500k da uzvucete max iz ove kartice

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan