logo
gogi

Sapphire Radeon HD 7870 2GB GDDR5 GHZ Edition 11199-00-20G

23.10.2012. @ 13:11   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

best buy za 200e, bolja brza kartica od gtx660 u prosjeku ima veci oc potencijal od gtx660 koja kosta isto oko 200e tako da je ova bolji izbor za ovu lovu nema bolje. +:cjena, oc potencijal -:uslovno 2god garancije

32 komentara

Dovla
23.10.2012. @ 23:05 #b3f98433

E to sam se razmisljao.. da li je ova bolja zbog vise bita ili je gtx 660 zbog brze memorije.. znaci ova je resenje! +:2gb, 1Ghz core, 4.8Ghz memory, 256bita... -:sirotinja smo

wrc
24.10.2012. @ 03:14 #8839b598

@gogi: Kako to mislis uslovno 2god garancije?

goran
26.10.2012. @ 03:56 #64566d60

sapphire kartice su dobre i kvalitetne i kompanija sapphire mnogo "tijesno" saradjuje sa AMD-om, jedini problem tj jedina zamjerka je ta sto sapphire daje 2 god garancije, a mislim da je iz tog razloga cijena ovih kartica obicno manja od konkurencije. Ako nekome ne smeta to sto ova kartica ima 2 god garancije, ovo je onda bestbuy

yile
09.11.2012. @ 20:30 #c788869b

Garancija mi nije toliko bila bitna, dok mi nije crkla po isteku garantnog roka, takođe SAPPHIRE 3850! Sada se plašim ove firme..... još se dvoumim ukazati poverenje još jednom ili menjati proizvođača. -:2 GODINE GARANCIJE

Kiza
14.11.2012. @ 03:22 #936380bf

@yile A kako ti je istekla garancija od 2 godine kad nema godinu dana kako je kartica izasla,lazove jedan.!!! +:dobra za ove pare -:garancija

yile
14.11.2012. @ 07:56 #7b33e311

Nisam ni rekao da je ova gore navedena crkla, već od iste firme 3850.

krivi
19.11.2012. @ 00:19 #e5ded9b6

Koju graficku da kupim ovu ili gtx 660 twin frozr iii?

kiza
19.11.2012. @ 23:26 #5134873a

uzmi bilo koju 7870 bolja je od 660

zox
21.11.2012. @ 17:28 #795de52e

Sapphire su vrlo kvalitetne kartice sa sjajnim resenjima za hladjenje istih, garancija odgovara ceni kostanja. Kupite Asus-a i platite isti kvalitet, ako ne i losiji u nekim slucajevima drasticno vise za 1 godinu garancije vise. Nazalost u ponudi nema XFX,HIS-a, Diamond-a i ostalih AMD partnera i situacija bi bila drasticno bolja za nas korisnike, veca ponuda - manje cene! +:sapphire

zox
23.11.2012. @ 13:18 #f5fe28ad

zox jeste bila nekad safirka dobra aili ova je blagi uzas kao i cela njihova 78xx serija,imaju neku tesku falinku,svi se zivi zale na nju,puknes 22000 na grafu a ona baguje non stop,odma uzmes kanapce da se besis :) -:skupe i nepouzdane

igor
24.11.2012. @ 03:35 #1969aa84

zox: moze neki link gde se ljudi zale na doticni 11199-00-20G model, koliko sam gledao do sada ljudi su u vecini zadovoljni, recimo na newegg-u. +:7870, cena, hladna

odgovor
24.11.2012. @ 10:32 #aa8940b3

Procitaj bilo koj nas forum o stranim da ne pricamo,pa safir je sam priznao da i prilikom malog kloka ovih kartica dolazi do pucanja i da ce zameniti svaku,ako mislis da ovde kod nas stizu besprekorne misli,ovo je sve najveci krs iz evrope kod nas pa kod kog upali da se ne zali prodje i tako ukrug,pozzz

zox
24.11.2012. @ 14:50 #1cb79d1e

Da,pogledaj youtube i domace forume i bice ti sve jasno!

igor
24.11.2012. @ 20:14 #2942183f

Ma znam da nam uvaljuju smrece, pa koju 7870 predlazete kao sigurnu i kvalitetnu?

zox
24.11.2012. @ 22:01 #c11547e2

Uzmi 7870 Msi Power edition ili 7870 Twin Frozr III!

savet
25.11.2012. @ 00:22 #bc55e743

uzmi asus ili msi twin frozr u e..i je 25000din, nema power edition 7870 od msi vec hawk verzija ali je ona mnogooo skupa a i nema je nigde u srbiji vec duze vreme tako da ti savetujem nesto od ove dve,pozz +:asus i msi

zox
25.11.2012. @ 01:34 #f7c0f0b5

Da Hawk, ja sam pogresno napisao. Msi Twin Frozr je extra, a jeftiniji od Asusa, dakle preporuka za njega!

igor
26.11.2012. @ 02:32 #0b14bde4

Msi TF3, Gigabyte i Sapphire non OC/OC imaju identican pcb, nisam zainteresovan. Dok MSI Hawk i Asus 7870 V2 su totalno druga kategorija. S tim da je Hawk na dosta losijem glasu na internetu uz nesto bolji izgled, tako da ipak mislim da je najbolji izbor Asus 7870 V2. Hvala.

zox
26.11.2012. @ 21:48 #bdbf8090

Neces pogresiti sa Asus-om 7870 V2, dobra grafa, ali skuplja od MSI 7870 TF3!

heq
29.11.2012. @ 10:51 #a5ac8fd3

ova ili safir 78502gb? napajanje je lc 550w

coolerns
04.12.2012. @ 02:28 #e2502b36

Pa evo i ja da ostavim moje misljenje posle 2 nedelje koriscenja. Nisam hteo odmah po kupovini da pisem komentar dok neprodje neko vreme i dok ne istestiram karticu. U startu sam znao za mnoge negativne price u vezi ove serije, ali sam odlucio da rizikujem i kupio je kada je cena bila 190e. Nasuprot mnogim komentarima ovde, moja kartica radi savrseno, od starta nije bilo nikakvih problema, ni u igrama ni u svakodnevnom radu. Nisam isprobavao OC posto za njim nema potreba trenutno, ali na fabrickim brzinama karta je hladna i tiha i pod najvecim opterecenjem. Toliko do mene za sada. +:hladna, tiha, cena... -:nista za sada

Fox
11.12.2012. @ 03:29 #31f19cfb

Planiram da kupim ovako nesto, da iskombinujem sa amd fx6200. Zanima me da li moze da radi na napajanju od 450w.ili moram da menjam na 550 ili vise. Ako neko zna odgovor bio bi mu zahvalan ^_^ pozz svima

ASD
11.12.2012. @ 11:02 #d0627f58

Koje napajanje od 450w? Verovatno bi teralo, ali pitanje je koliko... Najbolje bi bilo da uzmes neko od 500w ili 550w ali ne kinesko nego neki seasonic, chieftec... Ova grafa u full load-u povuce 175w... pozz

Danilo
11.12.2012. @ 11:43 #cc696e05

Žestoko klokovan i u test programima može da povuče 175W, ali u realnom (igrama), čak i klokovan neće preći 150W. Slažem se za napajanje, bilo koje firmirano od 500W.

fox
12.12.2012. @ 00:16 #032c4a24

ok hvala puno. Ne verujem da bi ga klokovao ali ipak bolje da ima malo vise u slucaju da oslabi naponi ili sta vec pa da mi se ne gasi bzv :). pozz

fox
12.12.2012. @ 00:54 #c2d6b44b

Skoro sam sredjivao komp, jedino mi je ostlao da zamenim Grafu (trenutno imam GainWard GT440 ), a uz pomoc ljudi sad znam da trebam da menjam i napajanje ^_^. Treba mi misljenje da li ce se ova Grafa dobro pokazati uz maticnu MSI 870S-C45fx, procesorom AMD FX-6100, i 4GB rama. Ne treba mi neko ludilo :), nesto solidno sto necu morati da menjam neki dobar period. Ako ima neka bolja grafa uz ovaj sistem moze preporuka hvala unapred :) +:Misljenje

Ivan
23.03.2013. @ 16:28 #4dd6b8eb

Kako bi radila ova graficka uz FX-6300 3.5Ghz , Patriot 8gb DDR3 1866Mhz ram , LC Power 600W i MSI 970a-G46 ? trenutno imam GTS 450

Srecnik
21.07.2013. @ 00:41 #db1fa50d

Grafiku odmah po kupovini klokovao, i igram igre evo vec danima i nista ne puca, u svim igrama na 1080p na ultra detaljima uz i7 4770k i 8gb rama izvlaci preko 60fps, tako da je ova kartica odlicna, ako ne trenutno i u top 3 najbolje kartice na trzistu.Testirao sam klokovanu i sve savrseno radi, sada sam vratio na fabricke klokove posto nema razloga za povecanjem klokova, opet mi sve igre na ultra u 1080p rade u 60+fps.Moguce da su sa novim serijama popravili te bugove u cipu sto su bili na karticama iz prve serije kada je tek izasla HD7xxx serija.Kod mene savrseno radi.

7870
22.08.2013. @ 18:48 #16c3ecf0

Moze pomoc, grafika mi malo pisti kada udjem u igru, i to pisti samo dok ne ucita, posle u toku igre zuji. Sta to moze biti? Hvala unapred.

7870
22.08.2013. @ 19:06 #432a6d5c

Moze pomoc, grafika mi malo pisti kada udjem u igru, i to pisti samo dok ne ucita, posle u toku igre zuji. Sta to moze biti? Hvala unapred.

skijeti
18.12.2013. @ 20:28 #fe4e9cfa

To sto ti pisti je najverovatnije tzv. "coil whine", odnosno problem prisutan kod odredjenog broja kartica, nebitno od kog proizvodjaca... manifestuje se u tome sto grafika zapisti u momentu kada se optereti... Nema poznatog "leka" za sada... jedino sto je ljudima uspevalo je da zamenom napajanja otklone ovu neugodnost, ali to nije 100% sigurno da ce upaliti...U dosta slucajeva jeste, ali, kao sto rekoh nije sasvim sigurno da ce resiti problem... Zamena kartice, ukoliko je u garantnom roku je ono sto bih ja uradio...

Branko
09.01.2014. @ 17:36 #6ce89e5f

@7870 Igra nema frame limiter u meniju i optereti grafiku maksimalno. Uključi vsync ili ignoriši.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan