logo
boki

Sapphire Radeon HD 7950 3GB GDDR5 11196-02-40G

31.03.2012. @ 02:26   #Komentar #Grafička karta #Sapphire

sapphire ili msi?

11 komentara

djordje29
31.03.2012. @ 07:00 #1223fda6

Safir jer je u tesnoj saradnji sa AMDom, što znači da će safir dobiti najbolje primerke za razliku od drugih.

branko
06.04.2012. @ 22:46 #7cf9aee8

msi, iz prostog razloga sto daje 3 god garancije na svoje kartice za razliku od sapphire koji daje 2 god, sto ce ti puno znaciti kad budes planirao da je prodas za koju god.

branko
06.04.2012. @ 22:48 #e8de8c9c

a inace sve ove karice su iste, osim ako nisu neke fabricki klokovane verzije, jedino je razlika koje hladjenje koji proizvodjac postavlja na referentne modele, drugim rijecima 7950 sa 3 gb memorijie sa brzinom gpu od 900mhz ce biti iste brzine bila asus, msi, sapphire ili gigabyte. pozz

boki
15.04.2012. @ 05:05 #5d418bff

Znam da su iste brzine, samo me zanima koja je bolja u smislu pouzdanosti, temperatura, buke, itd. Deluju mi maltene isto, ali nisam znao da MSI daje dužu garanciju. To uopšte nije loša stvar.

GROM
05.05.2012. @ 13:14 #3c627626

Možda kupim ovu graičku, mislio sam da kupim HD 7870, ali je preskup. Koliko treba napajaje za ovu grafičku, da li može da se OC na 1 GHz i da li će ova grafička pojeftiniti još do leta? +:dobra grafička

Marko
05.05.2012. @ 17:30 #140ff39b

Karta troši manje od 6950, oko 170W, radiće na bilo kojem firmiranom napajanju od 550W bez problema, veće pojeftinjenje karte se očekuje tek krajem godine..

Marko
13.05.2012. @ 08:59 #d0aea0fe

Hoce li moci moj procesor da se bori sa ovom grafickom imam core2duo e8400 3.ghz i 6 mega kesa i 8 gbrama?

kremator
13.05.2012. @ 11:23 #e4a0a007

Slab je to procesor za nju, drzao bi se nekako tamo gde igra ne trazi vise od dva jezgra...

marko
14.05.2012. @ 01:39 #c5a0bd80

Pa planiram da ga kloknem na 3.6ghz msm da bi bilo dovoljno da izdrzi jos 3god

Sava
17.05.2012. @ 23:42 #fcde7f8a

Slabo brate,prodaj to i kupuj jace ;)

мики
11.06.2012. @ 17:12 #7664282f

вероватно имаш старију плочу, води рачуна пре свега да ли имаш квалитетно напајање од 650 вати. мењањем процесора, мора би и плочу. у Сваком случају купи ову аждају и види да ли ти игрице иду глатко, ако не, мењај све у сваком случају не можеш погрешити, нити ћеш нешто пореметити. Важно је само да имаш довољно јако напајање које ће квалитетно да снабдева струјом машину.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan