logo
Filip

Seagate 1TB 64MB 7k SATA300 ST1000DM003 Barracuda

28.08.2012. @ 01:27   #Komentar #Hard disk #Seagate

E ovako za sve koji odluce da se late ovog hard diska, evo par podataka i mog iskustva. Hard je ladan i brz ja sam mislio da me oci varaju ali mu je T oko 30C skoro svo vreme ma koliko ga przio i preko 35C ga nisam uspeo naterati nikako.Obzirom da je jos i pri tome tanji hd od ostalih 3.5 incnih ja sam mislio evo skoro pa najbolji ali ... Problem je u sledecem, hard disk jednostavno klikce svremena na vreme! Mislio sam da crkava glava ili sta slicno, ali hd je glanc nov i naravno ajd na net da vidim ima li mu leka .... kad ono svi, ali svi diskovi ovog tipa imaju fabricki identican problem kliktanja glave i to zbog "head parking" rada glave. Shodno svemu sto sam procitao hd je u savrsenom stanju i sve je ok ali ako mozete da slusate konstantno povremeno kliktanje glave. Pa sad kome to nesmeta... +:sve sem kliktanja -:Kliktanje glave hdd-a

38 komentara

pera
17.10.2012. @ 19:06 #0ac8d0ae

pokusaj, tj pokusajte samo da nadjete na netu "apm of the hdd disable" i procitajte... ima neka "fora" da se disable-je to i onda sve ok... +:kliktanje glave

srdjan
30.10.2012. @ 10:03 #86f46955

juce mi je hard stigao,sinoc sam podigao win,radi ko sat! -:jos nisam nista primetio

marko88
26.11.2012. @ 02:08 #5b275b1e

Brzina kopiranja i citanja (na sajtu pise 210mb/s) ? Da li ste primetili razliku u brzini boot-a izmedju starog harda i ovog ? +:pitanje -:pitanje

MILOS
27.11.2012. @ 19:21 #5b73eadb

Stigao pre par dana...kupljen u Emmi-u ...znatno brzi u odnosu na stari maxtor 80gb...brzina pisanja i citanja u programu HDTune 160-170mb...brzina pristupa oko 10ms Sto se tice kliktanja koje je Filip pomenu...kod mene ono ne postoji...disk je potpuno tih +:tih brz hladan -:za sad nista

SDG
29.11.2012. @ 13:46 #bfaa7c49

WD takođe ima 1TB/1platter (Blue WD10EZEX), ali i 2 godine garancije! Seagate Desktop ima samo 1 god. garancije. HDD otkazuju, tako da nije baš mudro uzimati disk sa 1 godinom garancije. +:1TB/1 Platter -:1 god. garancija

Marko88
06.12.2012. @ 20:59 #79e9eb66

Prvo proveri pa lupaj onda.SeagateHDD SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003, 64MB, 2 godine. Ja sa wd-om nesto nisam imao dobra iskustva,svaki krci....

damir
07.12.2012. @ 00:29 #e69c01f0

Zeleo bih ovaj hdd da kupim, moze li me neko prosvetliti od vas junaka? Plizzzz +:Cuo sam za preporuke -:Hteo sam vas da pitam :)

quw
07.12.2012. @ 12:19 #049beb3f

ovaj ili WESTERN DIGITAL 1TB 64MB 7k SATA600 Blue WD10EZEX ? hvala

damir
12.12.2012. @ 17:29 #7f44b507

Za sada tih, ladan......Videcemo........Servisi ih najmanje dobijaju valjda to nesto znaci...... +:kupio sam -:jos je rano

Marko
24.12.2012. @ 15:47 #84196a2e

Poz! Interesuje me da li je ovo Sata II ili Sata III, tj sata/300 ili sata/600, ovde pise sata/300 a na sajtu sata/600

damir
27.12.2012. @ 14:36 #44b49ce3

Za marka: sata III je. Imam dve godine garancije i nadam se da ce potrajati. Pre seagate sam imao WD i bio prezadovoljan. Samo mi je cudan sistem rada u odnosu na WD ako ima ko da objasni o cemu se radi ja nisam strucnjak vec laik. Opcija raw read error rate me zbunjuje......... -:klikce parking glava

srdjan
09.01.2013. @ 20:05 #2f0452b2

30.10. sam ga kupio,od onda nemam zamerki +:jako sam zadovoljan -:iskreno ne znam

boki
27.02.2013. @ 07:46 #3918b281

Za Milosa - Pa care normalno da je brzi od Maxtor od 80 gb kad je on izasao pre 9 godina.To je kao da poredis ficu iz 1981 i FIat-a iz 2013-te.Inace uzeo sam ovaj disk pre oko 2 meseca.Za sad disk radi odlicno.Nisam primetio nikakve probleme.Jedino sto mi se desilo jeste kad sam ga prebacio na sata/pata to usb kabel disk je otisao u RAW.Inace na sata kontroleru radi savrseno a kad sam ga prikacio kao externi preko tog kabela presao je iz NTFS u RAW.Podatke sam spasio ali ne znam zasto se to desilo jer koristim taj kabel vec dugo i sve diskove preko njega prepozna kao externi.Inace disk je mnoogoo brzi nego WD green od 1 TB.Al to je i logicno jer je disk na 7200 rpm i sata3.Inace write i read su mu oko 150-170 mbs na sata3 kontroleru. -:nema zamerki

Momcilo
07.05.2013. @ 01:58 #7830dc10

dajte konacno razresite tu dilemu oko garancije ... jel na godinu dana ili na dve godine ?

zv
07.05.2013. @ 17:56 #5ea84a5f

momcilo@ 2 godine.

boki
08.05.2013. @ 10:13 #25a02037

Garancija je 100% 2 godine +:garancija

B
10.06.2013. @ 18:57 #045231d5

da su imali hrabrosti i da dignu garanciju na bar 3 g,bio bi najbolji drajv na trzistu.ovako,wd black ostaje br jedan za pouzdanost,sigejt doduse ima brzinu i cenu na svojoj strani.dva ova drajva u RAIDu dakle prosecne brzine preko 350kbps i 2tb za nepunih 110e,sta covek da zeli vise :) da,sajt gresi,ovo su (bar u emmiju gde sam ja kupio) sataIII diskovi tj najnovija generacija tj 7200.14,mada cujem da ostali valjaju i 12ticu za iste ili neke vece novce,obratite paznju kad kupujete na br modela.drug je kupio u pc practicu putem web-a,izadje 6100din,ja sam se prosetao do emija i za 60din vise po disku lepo poneo kuci,da ne cekam dok se oni nakane da posalju :) +:sigl plater,brzina -:svega 2 god garancije

Milan
14.07.2013. @ 21:48 #a4c848a1

Kupio sam ga juce u winwinu i imam jedan problem posto u kucistu imam ovaj i jedan ssd od 60gb.mislio sam da mi ovaj segejt sluzi za storage ali nista windows ga neprepoznaje.da li sam samo trebao da prikljucim kablove ili jos nesto?

SpuD
11.08.2013. @ 12:25 #e013d60c

Da li je ovaj hard SATA/300 ili Sata/600? Pitam to jer planiram da ga kupim a na internetu sam našao da je ovaj hard SАТА/600. +:pitanj -:pitanje

Ivan
16.08.2013. @ 11:29 #061583b6

Da SATA 600 je ili ti SATA 3... Zadnji najnoviji standard...Inace imam ovaj hard od Marta, znaci kida koliko je dobar.Nema kliktanja tek ponekad se malo zacuje mada mi se nalazi na 20cm od uveta...Sve u svemu ja sam prezadovoljan sa ovim diskom../. +:Sve za sada -:Nista za sada i nadam se na dalje...

Marko Poledica
01.11.2013. @ 18:28 #b1dffca3

Drugari, molim vas pomozite. Imam maticnu MSI GF615M P33 V2. E sada, na njoj imam jedan ATA hard disk od 80Gb i zelim da dodam jos jedan hard. U planu je ovaj Seagate ST1000DM003 ili Seagate ST31000524AS... Stvarno ne znam za koji da se odlucim, molim vas pomozie sto pre! Po cemu se razlikuju? I da li ce moci bilo koji od ta dva navedena da rade "normalno" u kombinaciji sa ATA hard diskom. Hvala puno drustvo, Pozdrav! +:Pitanje -:Pitanje

kvazar
01.12.2013. @ 00:06 #15f96657

A sto nebi moglo :-) Inace sto ce ti taj stari Ata od 80 ? Ovaj ga ostavlja u prasini po svim pitanjima tako da ce ti samo sluziti kao teg u kucistu :-)

maxxam
02.12.2013. @ 13:32 #663878b3

Kvazar je potpuno i pravu TEG... baš tako!

Relja
07.01.2014. @ 08:28 #91e94cf9

Kad god disk nešto ne snima/čita, čuje se kliktanje glave. Ovo proizvođač ne smatra kvarom, te ne podleže zameni/vraćanju novca, tj. garanciji. Počelo je posle par dana upotreba. Zvuk je dosta glasan. ZAOBIĆI ove diskove. -:Konstanto kliktanje glave

luka
04.04.2014. @ 21:17 #9a0b1c98

e bez veze, ja baš teo taj da umem

Goran
04.07.2014. @ 22:28 #0b8189ed

Tih je hladan tu je ok brzina 180 maksimala Toshiba ima 192 koliko je pouzdan videćemo ali kod nas sve stiže refubrish tako da i ne očekujem ništa specijalno kliktanje glave se čuje zato što disk iz kesice izvađen i proveren u MHDD ima brdo zelenih sektora sa odzivom od 150 pa kad glave pređu preko njih čuje se taj zvuk koje koristio MHDD zna o čemu pričam +:Očekivao sam više -:Ništa specijalno

Igor
13.07.2014. @ 14:02 #d6c2690a

Imam ovaj HDD mesec dana i ne čujem nikakvo kliktanje. Doduše nisam ga ispunio, služi mi kako dodatni HDD, podeljen na dve particije. Uvek je 2-3 stepena topliji od Samsunga Spinpoint F3 500GB, ali i dalje prilično hladan, ne ide preko 33C. +:zasad sve ok

ivan
01.09.2014. @ 23:59 #b1f56340

ja ga koristim oko godinu i nikad nisam cuo nikakvo kliktanje.mozda moj sluh nije dovoljno izostren ili sam naleteo na odlican primerak koji ne klikce :) .planiram da kupim jos jedan i onima koju se dvoume imaju moju preporuku!

micko
07.02.2015. @ 21:30 #7941c9fc

Odlican,brz odziv,nikakvo kliktanje...Primetno brzi od 7god starog WD-a 250 gb 16 mb!

Stefan
14.02.2015. @ 13:05 #6e79797d

Kao sto sam napisao, seagate za sada po meni najbolja marka za hdd-ove. Najduze su mi trajali. +:Sve okej, preporuka za razliku od WD koji su stalno dobijali bed sektore i krcili. -:za sada nema

fx
03.03.2015. @ 03:45 #13999713

Ne znam da li mi je zapao loš primerak, ali čujem vibracije od hard diska otprilike na svaki sekund što me malko iritira. +:skoro sve -:vibracije

HAL9000
15.04.2015. @ 15:09 #b0e654ca

Ja sam dole pisao da sam cuo kliktanje i neke bagove.evo,hard disk sada gubi c particiju, pokrece cesto chkdsc, podizan sistem vise puta, ponekada ga racunar ne prepoznaje...ludilo. :) Upravo ga nosim u altijev servis (pada mi muka vise od njihove robe), sa detaljnim opisom kvara. Zaobici, ovo su reparirani hardovi, nema druge.Nije izdrzo ni 3 meseca! +:Brzina -:posle besomucnog kliktanja, rikno...

HAL9000
15.04.2015. @ 15:12 #2b9357f8

Ja sam dole pisao da sam cuo kliktanje i neke bagove.evo,hard disk sada gubi c particiju, pokrece cesto chkdsc, podizan sistem vise puta, ponekada ga racunar ne prepoznaje...ludilo. :) Upravo ga nosim u altijev servis (pada mi muka vise od njihove robe), sa detaljnim opisom kvara. Zaobici, ovo su reparirani hardovi, nema druge.Nije izdrzo ni 3 meseca! +:Brzina -:posle besomucnog kliktanja, rikno...

Danijel
20.04.2015. @ 22:23 #c5137720

i moj je kliktao, i nako 1,5+ god kad sam ga pogledao u hard disk sentinelu imao je 18000 i nesto bad sektora! dobio sam drugi, ovaj je ja mislim jos bez bad sektora, ali i ovaj klikce, a i cvrkuce(ne znam kako drugacije da se izrazim) - mada to mozda nije ni od harda, ali se pojavilo od kada sam ga dobio

ivan
28.06.2015. @ 13:51 #a90f3b9b

Koristim ST1000DM003 oko godinu dana popunjen nesto oko 70% brzina ostala ista, vise puta fromatiran zbog novijeg windowsa i sve radi ok, preporuka. +:nije bucan, 64mb, 1TB, prilicno brz za hard disk -:za sada nista

Draco
10.07.2015. @ 18:43 #9933f3d8

Za sada nemam zamerki, koliko sam zapamtio brzina citanja mu je oko 200mb sto je za pohvalu, stari hdd ima oko 80mb i to kilavi. Preporuka :) +:brzina

Redakcija
10.01.2016. @ 14:26 #3f6a9b27

Kupio nedavno ovaj HD i utisci su prilicno razocaravajuci. Sada kao nov ima brzinu od oko 180mb/s i za malo je brzi od starog samsunga starog 5 godina. Krci pomalo ali nije strasno, ali ono sto iritira je brujanje koje se cuje u pravilnim intervalima od oko 1s i koje nije glasno ali se kao neka vrsta vibracije prenosi na ceo racunar i sto i za mene je vrlo iritantno. Inace o ovim vibracijama je pisao i jedan drugi komentator te pretpostavljam da ovo nije neki poseban komad vec da je neka vrsta normalnog ponasanja ovog modela. Sve u svemu ako se nema novca za neki bolji model onda moze preporuka, ali ako se ocekuje nesto ozbiljnije od ovog modela to sigurno necete dobiti. p.s. u emmi-ju ga nemaju ali drze ga na stanju i to po ceni koja je za 1000din niza od konkurencije i onda kada narucite ovaj disk oni vam nemusto posle 2 dana cimanja jave kako nemju vise taj model ali nude neku krsinu tosibinu za iste pare

Redakcija
28.10.2016. @ 16:07 #d0abfe59

Ovde vidim dosta losih komentara mada kod mene ovaj hard radi 3+ godine bez ikakve preterane buke pretrpan svim i svacim! Mozda sam ubo dobar primerak ali zaista nemam nikakve zamerke! Opet, mozda su to ove nove serije...

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan