logo
Zoran

Seagate Barracuda ST3500320AS 500GB 7k 32MB SATA300

21.03.2008. @ 13:51   #Komentar #Hard disk #Seagate

Brzina i 32Mb cache su glavni aduti,cena je velika ali za koji mesec ko zna +:Tih,Brz,negreje se

17 komentara

Grba
22.04.2008. @ 09:23 #f64c5ba2

puna preporuka !!! ..na sigejtovom sajtu sam cak procitao podatak da je MTBF (mean time before failure) oko 750.000 sati (sto mu dodje oko 85+ godina.. ..zanimljivo !!! +:lepa CENA, 5 godina garancije, tih u radu, 32 MB kesa (na zalost zanemarljivo), fin kapacitet, hladan k'o spricer :) -:samo 250 GB po ploci (sto degradira brzinu u odnosu na nove 320 i 640 diskove..)

Dusan
26.04.2008. @ 22:00 #53229184

Jedina mana po meni sto je mnogo bucan, tj. ako imate tiho napajanje, hard se mnogo cuje ako se kuciste nalazi pored vas +:Brz,ne greje se -:Mnogo bucan

Mikela
08.06.2008. @ 19:04 #f32a8142

Super HDD za 55eura - toliko sam ga platio naravno novog. +:Veoma brz, hladan 35C, skoro nečujan iako imam veoma tiho napajanje -:Na kesici piše made in CHINA pa sam pomalo skeptičan na vek trajanja.

scarab
25.06.2008. @ 14:09 #dff7dfdd

Koga interesuje brzina, nek pogleda Chart-ove na Tom's Hardware-u. Generalno je brzi od WD Raptor-a. Jedino nisam siguran da li je model STM3500320AS ( M!! > maxtor ) isti sa drugom nalepnicom ili sporiji? Razlika u ceni je 600 din. +:brz - velik - hladan -:nisam nasao

Dacha
31.10.2008. @ 22:35 #f8b33dfb

Kupio sam ga pre 3 meseca i mislim da nisam dzabe dao pare.Iako je bucan,moja preporuka +:dobar jeste -:mozda je bucan

therkon
18.11.2008. @ 14:21 #6e5f145d

Svi ga hvale.. Nema potrebe da pisem... Topla preporuka! :) +:brz, necujan, vrlo jeftin

Shomsi
19.12.2008. @ 13:06 #12517e87

Crkla su mi cak 2 komada u roku od 3 meseca.Zvao sam njihovo zastupnistvo a oni mi rekli da je crklo cak 800 komada u roku od 3 nepune nedelje,,kazu da je losa serija i da ce najverovatnije da povuku ceo kontingent.Jedno je sigurno ja ga nikad vise necu kupiti. -:goru stvar nisam imao u zivotu

Danilo
23.12.2008. @ 02:36 #86f56aad

Danas sam ga uzeo i odmah ugradio, pa da podelim svoje iskustvo! Gledao sam BENCHMARK sa Tom's Hardware http://www.tomshardware.com/charts/3-5-hard-drive-charts/compare,663.html?prod[1784]=on, i ima odlicne performanse, samo sto u mojom praksi malo losije rezultira... Dakle, imam pored ovoga jos 3HDD-a: jedan SATA WD 80GB 8MB kesa i dva ATA Maxtror 80 od 2MB kesa... Prebacio sam sav sadrzaj sa ova 3 na novi "seagate" i sporije je prebacivao nego na ATA Maxtorov Hard od 80gb sa 2mb kesa... maximalna brzina prebacivanja je bila izmedju 45-50mb/s, a prosecno oko 25-35mb/s, dok na Maxtoru prosecno prebacuje 40-45mb/s, sa maximumom od oko 50-55 mb/s! Takodje postoji jos 1 problem-pri svakom novom startovanju masine, bios ga ne prepoznaje bez jednog restarta, cak i ako je jedini nakacen (od prvog puta kad sam ga ubacio pravi taj problem), ploca mi je Asus M2N-X! Malo je tisi od drugih ali ne za neku preteranu pohvalu jer sam cuo i tise WD-ove... +:jeftin -:Mnogo losije nego sto sam ocekivao!!!

Milos
23.12.2008. @ 15:05 #d4795e62

Kod mene se ovaj HDD ne cuje, mozda se cuje ako iskljucim sve, ama bas sve kulere. Velikog je kapaciteta i brzine. Nikada nisam imao problema sa njim. Vrsim intenzivne operacije na njemu i prebacujem dosta podataka sa njega i na njega, u proseku na dan 400gb. Za dva meseca koliko ga imam, samo reci hvale mogu da iskazem... +:odlicna stvar -:koliko para toliko muzike (tisine)

boky
13.01.2009. @ 16:55 #c2b2982c

kod mene radi extra,za brzinu od 7200,mislim da je naj,vista ga je ocenila 6.2

MC-Alex
30.01.2009. @ 14:27 #f70c7c19

Evo mog iskustva.Kupio sam ovaj u Bel compu ali ni radio kako treba pa sam otisao u servis i oni su ga zamenili sa ST3500410AS (iako mi tamo to nisu rekli).Zasto,zato sto kazu da su prestali da prave ove hardove je ne valjaju pa su mi ovaj malo losiji stavili(nema 32mb chache ves 16mb). Tako da ako ga negde kupite nemojte da se zacudite da ne valja ili tako nesto. -:Nije radio kod mene. :-(

Danilo
17.03.2009. @ 04:06 #c6fc7c8f

Napisao sam komentar vezano za spor rad...a zaboravio sam da kazem da mi AHCI nije bio ukljucen u biosu i da sam imao XP koji nema u sebi ugradjene drajvere za AHCI...tako da je mozda jasno zasto je meni i verovatno ostalima sporije radio... mozda bi u visti (sa ukljucenim AHCI u biosu) rasturao...

markoroot
15.08.2009. @ 12:03 #37dced86

[quote=boky]a meni pise score na 9.9[/quote] -:za sada nema

sys
24.11.2009. @ 09:29 #5e584db2

Za firmware SD15 je dokazano da nije dobar. Do sada je 20% ovih diskova crklo.. -:dokazano nije dobar hdd!

paja
29.11.2009. @ 14:53 #e151e7e3

koristim vec godinu dana ovaj hdd i moram reci da sam zadovoljan zaista. pogotovu sto ga arcim bas zbog rendanja. malo jeste bucan. sto se tice brzine kod mene je prema HDTach tools-u dostizao 132 MB/s ali radi optimalno na 91,5 MB/s sto nije lose. naravno firmware sam update-ovao sa "seatools for win" prosto se skine sa sajta. razmisljam posto je sad cena zaista mala da pazarim jos 1 za raid

COki
04.02.2012. @ 14:45 #6eec0f03

Imao 2 komada i ajde da kazem da su radili "fino" i posle godinu dana otprilike, jedan po jedan, otisao u .... Znaci zalosno... +:Tu itamo -:propast

Ana
11.05.2012. @ 18:22 #ceb53a3d

Odlican hd radi vec 3 godine.. i 100% ispravan .. nikad nije stucnuo... L +:Odlican hd radi vec 3 godine.. i 100% ispravan

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan