logo
Suna

Seasonic SS-400ET 400W

28.03.2011. @ 16:55   #Komentar #Napajanje #Seasonic

Najbolje napajanje u klasi do 50 evra. Ni manje, ni više.

25 komentara

sone
13.07.2011. @ 18:07 #5a53d467

Pitanje za Suna. Ovo napajanje da li je dovoljno za intel Core 2 Quad Q8300, GAINWARD GTS 450 GLH, 2x2GB kingston ddr3, samsung sp 500gb, jedan dvd rw, eventualno jos jedan kuler 12ica.. ako nije koje preporucujes?

McSteel
14.07.2011. @ 11:07 #ce38ef94

Više nego dovoljno. C2Q će tražiti do 100W, grafička isto, ostatak se smesti u 50-60W... Imaš i prostora za OC procesora.

sone
16.07.2011. @ 03:41 #c1dbcf76

Hvala puno Mek :)

Phenom
11.08.2011. @ 09:03 #d5da3fa3

Konfa je sledeca, x2 560 oc 4ghz, 2x2gb ddr3, dvd rom, 6850 1gb, 2 kulera od 9 i 3 od 12 + dve neonke i jedan hdd, izracunao sam da trazi: Minimum PSU Wattage: 266 W Recommended PSU Wattage: 316 W S obzirom da ovo napajanje na 12V pruza 360w, tako sam bar procitao na netu, da li ce ovo biti dovoljno za moju konfu a da se pritom ne opterecuje bas na max? :) +:SUNA NEED HELP! FAST! :))

McSteel
13.08.2011. @ 21:32 #d45d6365

Dovoljno je jako za sve to, ali možda ti zafali konektora... Ima 5 Molex i 5 SATA, i jedan 6-pin PCI-E... Ako ti je to dovoljno da sve povežeš, slobodno pazari.

Phenom
14.08.2011. @ 05:03 #5fa884e3

Bice dovoljno, 3 kulera povezujem sa plocom na 3 pin, tako da opusteno! :) +:Hvala na odgovoru! :)

pera
01.10.2011. @ 16:49 #fdae2ee4

koliko je tiho ovo napajanje?

McSteel
01.10.2011. @ 18:05 #df207609

Relativno tiho. Ali ako je tišina imperativ, za tu negde iste novce ima Seasonic SS-380GB, koji iako ima 20W manju deklarisanu snagu, može da tera sve što može i SS-400ET, a pritom ima bolji vent, bolje kondenzatore, lepšu i trajniju završnu obradu, bužirane kablove, i jednak broj konektora...

pera
01.10.2011. @ 18:59 #3f2d3653

a da li je dovoljno za ovu konfiguraciju? GIGABYTE GA-Z68X-UD3-B3, intel i5-2500k, SAMSUNG 1TB SATA II, 3.5", 7200rpm, 32MB, KINGSTON DDR3 HyperX X2 Grey Series 8GB 2x4G, SAPPHIRE Radeon 6670 Ultimate Silent 1GB GDDR5, DVD-RW Samsung, Thermaltake v3 kućište, želim što tiši mogući komp

McSteel
02.10.2011. @ 01:51 #5296d02d

Napajanje je sasvim dovoljno. Međutim, zvuk lako "beži" iz tog Tt kućišta, a fabrički hladnjak za i5 nije baš poznat po tišini... Takođe, pasivno hlađena grafika je kontra-produktivna, jer da bi sprečio da radi na zabrinjavajuće visokim temperaturama pri igranju, potrebno je da kroz kućište imaš dobru cirkulaciju vazduha - što dodatno narušava tišinu. Bolje rešenje je kartica sa ventilatorom kojoj će biti blago smanjen radni takt i što više moguće smanjen radni napon, a ventilator podešen na 20-30% brzine... Gotovo nečujno, a daleko pouzdanije ;)

Jock3r
28.11.2011. @ 06:15 #ca5c6cc1

Treba mi pomoc oko ovog napajanja...Imam Amd x4 925 3.0 Ghz,4gb kingston ddr3 1333 mhz,MSI HD 6670 1gb ddr5 i sad imam problem imam kinzu od 500w ali pocelo je da crkava.Pa me interesuje da li je ovo napajanje dovoljno za ovu konfu. . .?hvala unapred +:Uzeti ili -:Ne uzeti pitanje je sad...?

Djuka
28.11.2011. @ 15:14 #85ff0f3a

Mislim da jeste dovoljno, ali za te pare imaš CHIEFTEC CTG-500-80P koje je po meni bolja varijanta.

pavle
04.03.2012. @ 20:09 #0f667d61

Da li ovo moze da izdrzi Intel Core i5-2500K, CoolerMaster Hyper TX3 EVO, Asus P8Z68-V LX, SATA3 WD Caviar Blue 500 GB 7200rpm 16MB, Kingston HyperX DDR3 4GB, ASUS ENGTX560, 23" Dell Ultrasharp U2312HM, DVD-rezac Samsung, 3-4 ventilatora 8 i 12cm, usb hub Ako ne sta predlazete za sto manje pare. Hvala unapred

Suna
08.03.2012. @ 00:05 #5172f314

Može, ali ne preteruj sa OC. 4,5 GHz za CPU i 860 MHz za GPU = max :)

Uros
20.03.2012. @ 02:45 #ee70f3e0

Da li je ovo napajanje dovoljno za AMD Phenom 9550 (4xcore), radeon 4850 512 mb, 4 giga rama (2x2), dva hdd-a 650gb i 1.5tb i dva obicna mala ventilatora? Ne radim nikakav OC ali racunar radi oko 16ak sati dnevno (normalno vecinu vremena u idle modu)? Ako nije koja bi bila najpovaljnija pristajna varijanta za ovaj setap, ponovo naglasavam da mi oc apsolutno ne treba ali masina radi maltene non stop.

Suna
20.03.2012. @ 21:12 #e1a492d1

Za pouzdano dugotrajan 24/7 rad, radije idi na SS-380GB ili 430GB, zbog kvalitetnijih komponenti (konkretno, kondenzatora). U ET seriji su na primaru Hitachi a na sekundaru OST, dok su u GB/GM i ostalim skupljim Nippon Chemi-Con i na primaru i na sekundaru...

Nemanja
15.11.2012. @ 11:34 #72ea7b28

Da li uzeti ovo napajanje ili Chiftek iARENA 500W.Bitna mi je tisina i kvalitet izrade i samih komponenti napajanja? +:Pitanje za nekog strucnijeg od mene

aca
20.11.2012. @ 20:12 #f0549fbc

Uzmi ovo slobodno, prvenstveno zbog garanzice i konektora +:@nemanja

miki
06.12.2012. @ 18:37 #3f821480

Da li ima velike razlike u kvalitetu izmedju ovog napajanja i modela 380GB? 380BG je skuplji oko 1500din, a estetika mi nije bitna. Treba mi za mashinu koja nije uopste zahtevna, i3 3225, ssd i 1 ili mozda 2 HDDa, bez graficke..

z
11.12.2012. @ 16:05 #286fdfb4

nema razlike..uzmi ovo..bolje je od 380gb..ovo je bulk pakovanje zato je jeftinije

Shone
25.01.2013. @ 00:20 #ae751b89

koliko bi bilo pametno staviti ovo napajanje u konfiguraciju : FX8120 oc @ 4ghz,8gb rama 1600mhz,2x hdd 1tb wd,6870 oc,mb msi-A970-g46,cooler master musketeer,6 coolera i jos neke sitnice.

z
08.02.2013. @ 05:00 #43e60718

slobodno stavi! nemas frke..

Nikola
15.07.2013. @ 21:34 #68641c0e

Imam i5 2400,8gb,gtx560se... da li je dovoljno ovih 400w,planiram jos jedan hdd pored sdd da ubacim.Koristim blueberry 520w vec godinu i nesto dana nikad nisam imao problema sem kod nekog teskog renderinga..sitna gusenja.Dal je ovo ok ili neko drugo tu do 7k din.

Nikola
15.07.2013. @ 21:41 #3d7c2082

Imam i5 2400,8gb,gtx560se... da li je dovoljno ovih 400w,planiram jos jedan hdd pored sdd da ubacim.Koristim blueberry 520w vec godinu i nesto dana nikad nisam imao problema sem kod nekog teskog renderinga..sitna gusenja.Dal je ovo ok ili neko drugo tu do 7k din.

Todor
20.10.2013. @ 14:28 #21f74d22

Ljudi ovo je seasonic vrhunski kvalitet,@Nikola mislim da bi ti mozda bilo bolje od 520gb

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan