logo
Zorica

Seasonic SS-430GB 430W

12.02.2011. @ 05:49   #Komentar #Napajanje #Seasonic

Solidno napajanje za prosecne konfe. Ali nazalost neisplativo. Kad bi bilo 35-40e bilo bi bestbuy umesto nekog LC-a: LC5550, LC6550GP2, LC660, LC6550 i slicne igracke od napajanja. +:To sto je SS ;) -:kvalitet izrade i snaga naspram pokojnom nam 400cx, cena!

25 komentara

Suna
12.02.2011. @ 19:00 #03e51571

Da, s tim da Huntkey izrađuje LC Power napajanja u tom rasponu, uz poneki Great Wall model. Seasonic je 3 klase iznad (po tome što mu je max snaga realno deklarisana, što koristi kvalitetnije poluprovodnike i kvalitetnije kondenzatore, i po kvalitetu izlazne struje) i apsolutno vredi razlike u ceni. Što se tiče poređenja sa 400CX, imaju isti rating 12V grane (360W), Seasonic ima neznatno veći rejting 3.3V i 5V grana, a Corsair ima nešto više konektora. Inače su u principu napajanja jednakog kvaliteta, 400CX je baziran na SS-400HT, a ovo je blago unapređenje SS-400ET.

@Suna
17.09.2011. @ 14:24 #8287fdcd

Moze li na ovo napajanje sledeca konfiguracija: i5 2400, hd 6850, 2x4gb kingston value ram 1.5v, hdd 500gb, ssd 128gb, 2 ventilatora u kucistu?

McSteel
20.09.2011. @ 15:03 #0211e174

Bez ikakvih problema.

Stefance
15.11.2011. @ 15:56 #c2e5b324

Da li je ovo kvalitetnije napajanje od 500ET posto vidim da je mnogo teze od njega...? Ne planiram da ga opteretim konfiguracijom jacom od ove ispod...

n.n.
20.01.2012. @ 08:22 #c764b2ad

ovo napajanje, kombinovano na V12 granama ima 360W dok SS-500ET ima 408W a SS-520GB/GM 480W tako da ti je to i najbolji izbor za konfiguraciju i kasniji upgrade racunara.

Sinisa
26.01.2012. @ 21:33 #c9419c50

A moze li na ovo napajanje za konf. ispod i da se sve to poveze sa samsungovim lcd tv-om od 32 inca.

Darko
27.01.2012. @ 13:13 #89aa6735

Može Sinisa bez problema.

Sinisa
27.01.2012. @ 19:15 #8d40ca77

A moze li na ovo napajanje za konf. ispod i da se sve to poveze sa samsungovim lcd tv-om od 32 inca.

Sinisa
27.01.2012. @ 19:19 #7ba2a16e

Hvala Darko..

koja
07.05.2012. @ 04:11 #c7fa1c64

Koje je bolje napajanje ThermalTake Toughpower XT 575W ili ovo SS?

Suna
09.05.2012. @ 01:34 #57537dfb

Za potrošnju do 300W bih radije uzeo ovo, komponente su kvalitetnije i osetno dugotrajnije, performanse su jednake na tom rasponu, oba su tiha i hladna... Međutim, ako ima potrebe za više od toliko snage (tipa, 400+W), TPX 575 je bolje rešenje.

n.n.
16.07.2012. @ 13:16 #85f285ee

Ako ne gresim, ovo napajanje ima 1x6pin PCI-E konektor,ne?

Suna
24.07.2012. @ 10:33 #8f1e61e7

Ima ukupno dva PCI-E konektora, jedan 6-pin i jedan 6+2-pin. Pogledaj seasonic.com/pdf/datasheet/NEW/Retail/S12II%20Bronze.pdf

Pera
09.11.2012. @ 20:20 #48f42fb5

Dvoumim se izmedju ovog i SS-500ET za konfiguraciju: i5-3350P, 8gb corsair vengeance 1.5V, GTX 650ti PE,i hard od 500gb + 2 venta od 200mm i jedan od 120mm u kucistu. Eventualno bih vremenom dodao jedan SSD i tv kartu. Molio bih nekoga ko se razume da mi pomogne u izboru. Hvala unapred.

Pera
09.11.2012. @ 21:00 #2364fdfd

Dvoumim se izmedju ovog i SS-500ET za konfiguraciju: i5-3350P, 8gb corsair vengeance 1.5V, GTX 650ti PE,i hard od 500gb + 2 venta od 200mm i jedan od 120mm u kucistu. Eventualno bih vremenom dodao jedan SSD i tv kartu. Molio bih nekoga ko se razume da mi pomogne u izboru. Hvala unapred.

DJFV
27.11.2012. @ 11:41 #e2b0d6ab

@ PERA: Uzmi SS-430GB. Tise je, kvalitetnije i dugotrajnije komponente (prevashodno kondezatori), malo bolja izlazna struja. Tvoj kompjuter trosi oko 200W, tako da bi i sa ovim napajnanjem imao puno bezbednosnog viska. Tvoja graficka ne moze da povuce ni 100W a procesor je deklarisan na TDP (apsolutni maksimum) 69W. Inace SSD diskovi trose 2 ili 3 W. Tv karta mozda 10W.

n1tr0dr
19.02.2013. @ 00:19 #4de4dafc

Da li je dovoljno za: i5-3470, HD 7850, 2 x 4GB DDR3, 120GB SSD Ili da idem na nesto jace? Hvala unapred.

Goran
27.05.2013. @ 21:13 #31f315bd

Može li ovo napajanje na duže staze da tera 2 HDD-a,AMD phenom II 555 otključanog , AMD 5830 i DVD rezač?

Nikola
30.08.2013. @ 09:33 #eb065789

Ovo napajanje moze da tera sve...ja sam ga po preporuci uzeo...od Gigatrona..teram phenom 2 1090T,7950,8gb ram,crosshair 4..i optike i diskove..ne greje se..topla preporuka ko moze da izdvoji novac...

Bratislav Zec
16.09.2013. @ 07:57 #c63b61fd

Prodavac mi je preporucio ovo napajanje jer sam se dvoumio izmedju be quiet! od 500w i Seasonic od 430w prodavac mi je rekao da je cak i jace od be quiet! od 500w neznam da li je to istina za sada mi perfektno radi! +:Po preporuci prijatelja

Bratislav Zec
27.12.2013. @ 23:48 #7df6657f

Sa ovim napajanjem teram Phenom II 965 X4 Black Edition kloknut na 3700Mhz i 8gb rama na 1066Mhz,2 HDD,GTS 450 kloknut 10% i 4 coorera 12'' i sve radi savrseno -:Za sada nista

Nikola
05.02.2014. @ 18:23 #0bb9cc7c

Da li je dovoljno da napaja fx 8350, mb gigabyte GA-970A-UD3P, radeon 6770 i 8gb ddr3 i eventualno buduce kupovanje nove graficke i overclock?

Druid
10.02.2014. @ 18:33 #a4b12727

Za tu konfiguraciju je dovoljno ali ako planiras dosta jacu graficku i overklok trebalo bi da pogledas neko jace napajanje ( minimum SS-520 ). +:@ Nikola

zero333
06.08.2014. @ 13:29 #5f807a9b

Predpostavljam da moze, ali ipak da pitam. Znaci ovo napajanje planiram da postavim u sledecu konfiguraciju. CPU: AMD A10 5800K, MOBO: Gigabyte GA-f2a85x-D3H i kingston 8GB RAM-a + 2 kulera u kucistu i KINGSTON 120GB SSD, kasnije planiram da ubacim i klasican Hard od 1TB, nemam optiku i neplaniram da je ubacujem. +:pitanje -:pitanje

Druid
11.08.2014. @ 11:44 #297dee78

Vise nego dovoljno za takvu konfiguraciju.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan