Sega je potvrdila da će ugasiti servere za PlayStation 2 i PC edicije Phantasy Star Universe od 31. marta ove godine. U postu na zvanični message board igre, administrator je obavestio fanove igre o sledećim koracima navevši da je populacija na serverima suviše malobrojna da bi mogla da opravda njihovo postojanje u budućnosti. Xbox 360 verzija Phantasy Star Universe neće biti obuhvaćena ovim gašenjem servera dok Sega najavljuje da planira da podrži igru na Xbox 360 platformi izdavanjem redovnih update-ova u budućnosti. Phantasy Star Universe je izdata u oktobru 2006 dok je Ambition of the Illuminus Expansion Pack izdat 2007.