logo
Redakcija

Sega - nema više Dreamcast igara

03.02.2007. @ 16:00   #Novost

Sega je objavila da od februara više neće proizvoditi GD-Rom prazne diskove, optički format koji koristi Dreamcast. Ovaj potez označava kraj podrške za konzolu koja ipak će da opstaje još neko vreme. Ovaj zaključak se nameće jer su do aprila najavljene još dve igre za ovu konzolu – Trigger Heart Exelica zakazana za 22-gi februar i Karous koja će se pojaviti 8-og marta. GD-ROM format je korišćen i za Sega arkadne igre, koje su koristile Naomi arkadni sistem. Za sada nije jasno da li ovo znači i kraj Naomi razvoja. Ipak i dalje postoji nekoliko načina da se nove igre za Dreamscast koriste – to može biti korišćenje ROM ploča ili narezivanje ROM-ova na CD.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan