Silicon Graphics će postepeno izbacivati svoje Irix operativne sisteme i MIPS čip bazirane računare Unix varijantu do kraja ove godine, 18 godina nakon što je kompanija predstavila tehnologiju. Na svom web sajtu kompanija je objavila da nakon gotovo dve decenije vodeće uloge u svetu inovacija i svestranosti MPS-Irix proizvodi će okonačati svoju opštu dostupnost 29-og decembra 2006-te. SGI će i dalje prodavati pojedine sisteme kroz „specijalne ugovore“ a podrška za postojeće sisteme će biti dostupna najmanje do decembra 2013-te. Ovaj potez nije iznenađenje jer je SGI svoju proizvodnu liniju prebacivala poslednjih godina na Intel-ove Itanium procesore i Linux OS.