Prema informacijama sa Silent Hunter 4 sajta, najnovija podmornička simulacija kompanije Ubisoft je završena i prema planovima kompanije na tržištu bi trebala da se nađe 22-og marta. Kao i prethodna dva nastavka i ovaj je razvijen od Ubisoft-ovog rumunskog studija. U ovom nastavku, igrač komanduje američkom podmornicom čiji je zadatak da onesposobljava japanske pomorske snage tokom drugog svetskog rata. Pored grafičkih i igračkih poboljšanja novi nastavak igre koji nosi naziv Wolves of Pacific će biti proširen sa nekoliko edicija koje će korisnik imati na raspolaganju. Biće dostupne standardna, zatim edicija za kolekcionare, kao i Deluxe edicija.