Microsoft je obelodanio da je u trećem kvartalu imao gubitke od $388 miliona u svom odeljenju kućne zabave, čiji je proizvod konzola Xbox 360. Prihod ovog odeljenja koje takođe proizvodi PC igre, Home Products odeljenja i proizvoda TV platforme za industriju interaktivne televizije koji je objavljen je $1,06 milijardi, ali je ovaj gubitak značajno povećan u odnosu na $175 miliona u istom kvartalu prošle godine. Značajan procenat gubitaka je jasno doveden u vezu sa konzolom Xbox 360 čija je prodaja bila slaba od kada je lansirana prošlog novembra.