Yoshiaki Koizumi, producent kompanije Nintendo nedavno je objavio da je još jedna Mario igra u fazi razvoja za koji je zadužen EAD Tokyo, koji stoji i iza Super Mario 3D World igre. Yoshiaki Koizumi navodi da razvoj igre traje već neko vreme, ali nije želeo da potvrdi da li reč o igri za Nintendo 3DS ili Wii U, naglašavajući da je ta informacija i dalje tajna. Kenta Motokura, rukovodilac EAD tima navodi da, ukoliko bi sledeća Mario igra bila predstavljena za Wii U, bilo bi potrebno obezbediti bolju upotrebljivost GamePad-a te konzole.