Kao deo svog kvartalnog izveštaja, Microsoft je obelodanio da je za nešto manje od godinu dana koliko je prošlo od kako je igračka konzola Xbox 360 debitovala na tržištu prodao 6 miliona jedinica. Gubici Xbox odeljenja kompanije su smanjeni sa $173miliona na $96 miliona u proteklom periodu. Microsoft očekuje da će do kraja godine uspeti da proda celih 10 miliona konzola, računajući i na povećanu potražnu u prednovogodišnjem periodu. Ovo možda neće biti lako naročito kada se uzme u obzir da će u toku sledećeg meseca konkurencija na tržištu igračkih konzola postati dosta oštrija pojavljivanjem PS3 i Nintendo-ve konzole Wii.