O Sober crvu, koji se širi putem mail-a, smo Vas izveštavali u više navrata, čak je i postao rekorder za ovu godinu ali je ovih dana dostigao svoj vrhunac. Naime, verzija Sober crva pod imenom Win32/Sober.Z@mm napala je servere Hotmail-a i MSN-a razmenjujući mnogo veliki broj e-mail poruka sa samim sobom. Ovo je prouzrokovalo velika kašnjenja u isporuci e-mail poruka korisnicima usluga mail servisa Hotmail-a i MSN-a. Stručnjaci kompanije Microsoft, pod čijim patronatom rade oba servisa, ubrzano rade na rešavanju ovog problema i izvinjavaju se svojim korisnicima zbog mogućih neprijatnosti. Neki od korisnika su se žalili da svoje e-mail poruke nisu uopšte mogli da pošalju, dok Microsoft sa druge strane tvrdi kako svi poslati mail-ovi stižu, ali sa velikim kašnjenjem.