Nedavni proboj u baze podataka kompanije Sony je jedna od najgorih cyber napada kada je reč o korporativnoj istoriji u SAD. Hakeri su ukrali preko 100TB podataka uključujući lične podatke hiljada zaposlenih u ovoj kompaniji i njihovih poslovnih partnera. Stoga nije teško zamisliti u kakvom se haosu sada nalazi oko 6000 zaposlenih u ovoj kompaniji. Prema informacijama sistem za slanje elektronske pošte između zaposlenih je odmah nakon napada ugašen pa su zaposleni sada prisiljeni da prenose poruke na staromodan način, pa se sada komunikacije dosta više izvode telefonskim putem.