Oko 160 radnika će najverovatnije biti otpušteno iz Sony Computer Entertainment Europe (SCEE), navodi se u internom saopštenju koje je stiglo do predstavnika sedme sila. SCEE se uspešno suočavao sa velikim brojem izazova i problema tokom svoje istorije i postao vodeća kompanija u industriji video igara. Međutim, industrija se nalazi usred tranzicije prema kojoj će se neke od osnova poslovanja bitno izmeniti, navodi se u saopštenju. Pored toga, navodi se da je moguće da će doći do otpuštanja određenog broja radnika širom SCEE odeljenja.