Kompanije Sony, Hitachi i Toshiba potpisale su ugovor o saradnji i zajedničkom radu na razvoju mobilnih LCD ekrana. Ova saradnja potpomognuta je sa $2.6 milijardi državnih sredstava, a proizvedeni ekrani biće korišćeni u izradi smart telefona i tablet računara. Pored LCD u planu je i proizvodnja naprednijih ekrana kao što su OLED. Saradnja ove tri kompanije zapravo je odbrambeni mehanizam usmeren protiv koreanskih kompanija kao što su LG i Samsung, i tajvanskih firmi kao što je Chimei Innolux. Zajedničkim snagama tri kompanije zabeležiće 21.5% tržišta mobilnih uređaja što je dovoljno da se nadmaše Sharp sa 14.8% i Samsung sa 11.9%.