Kompanija Sony je pre nekoliko dana objavila informacije vezane za datum predstavljanja svoje VAIO linije notebook računara baziranih na Centrino 2 platformi. Kompanija je naime prema ovim planovima trebala da 14. jula u 9 uveče po istočnoameričkom vremenu predstavi nekoliko novih modela ali i da najavi potencijalno osvežavanje postojećih sistema. Novi sistemi pored boljih performansi treba da obezbede i smanjenu potrošnju električne energije. Većinu sistema će na početku karakterisati Core 2 Duo procesor radnog takta 2.26Ghz i 3GB radne memorije dok će osnovni modeli koristiti X4500 integrisanu grafiku kompanije Intel koja dolazi uz novu platformu.