logo
Redakcija

Sony napušta 32nm proizvodnju

09.11.2007. @ 15:30   #Novost

Prema najnovijim informacijama kompanija Sony će razvoj 32nm tehnologije za proizvodnju čipova za PlayStation 3 procesor prepustiti svojim partnerima, kompanijama IBM i Toshiba. Ovaj potez viđen je kao poslednji korak japanskog giganta u pokušaju da što više usmeri svoje poslovanje vezano za čipove. Imajući u vidu da je odustao od izrade 32nm čipova, Sony će se baviti dizajniranjem poluprovodnika. Sony-ju je potrebno da se uveri da će budući PS3 Cell čipovi raditi ono za šta su namenjeni te su zbog toga u toku prošlog meseca najavili da će nastaviti rad sa IBM-om na razvoju 45nm čipova.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan