Kompanija Sony je tokom vikenda izdala zvanično saopštenje u kojem se navodi da će prestati sa razvojem naprednih mikročipova u saradnji sa NEC Electronics i Toshiba-om. Ove tri kompanije su početkom 2006-e godine postigle dogovor o zajedničkom radu na 45nm tehnologiji izrade sistemskih čipova uz podelu troškova i zajednička saznanja. U decembru mesecu su objavili tehnologije za masovnu proizvodnju naprednih čipova a ugovor između ova tri giganta istekao je u martu mesecu ove godine. Zvanični predstavnici NEC Electronics i Toshiba-e nisu dali svoj komentar na ovakvu odluku Sony-ja.