Predsednik i izvršni direktor Sony Computer Entertainment, Andrew House je rekao da ova kompanija nikada nije imala nameru da predstavi DRM politiku koja bi blokirala korišćene igre u okviru svoje nastupajuće PS4 konzole. Ova pitanja su počela da se postavljaju nedugo nakon što je Sony najavio svoju konzolu u februaru mesecu. Dok je Microsoft inicijalno pokušao da provuče ovakvu karakteristiku i to je naišlo na žestoke proteste pa je MS i povukao ovu opciju, Sony navodno nikada nije ni razmišljao o tako nečemu, što je izazvalo pozitivne komentare potencijalnih kupaca nove konzole koju planira japanska kompanija.